22 Ekim 2016 Cumartesi Reytingleri (TNS)

Anne 1. Bölüm Resimleri ve Fragmanı

Arka Sokaklar Dizisine 3 Yeni Oyuncu

Gülümse Yeter 14. Bölüm Resimleri ve Fragmanı

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 3 Ekim Cumartesi Show TV’de!

Tv'de Bu Hafta 01 Ekim 2015
932 views

“Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 3 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!

Anadolu’nun; damakları bayram ettiren geleneksel lezzetleri ile tanışıp, kültürel ve doğal güzelliklerine doğru masalsı bir yolculuğa çıkmak isteyenler müjde! Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu yurdumuzun yüzlerce yıllık eşsiz tatlarını; il il, ilçe ilçe, köy köy gezip sizlerle buluşturmaya geliyor.

 

Lezzet Yolculuğu’nda Turgay Başyayla, sanatçı kişiliğini türküleri eşliğinde sizlerle buluşturacak, yörenin lezzetlerini yöreye özgü restaurantlarda kimi zaman aşçılarımız ile kimi zaman, Anadolu insanının bilgeliğiyle yoğrulmuş ninelerimiz ve teyzelerimiz görsel bir şöleni andıran otantik yemek tarifleriyle lezzet rüzgarı estirecek.

 

Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğunun durağı; Artvin oluyor.  Turgay Başyayla Artvin merkezde yöreye özgü yemeklerden “Mısır Ekmeği”,”Mıhlama” ve” Lahana Sarma”nın yapımını gösteriyor. Yöreye özgü tulum çalınıyor. Arhavi’ye gidip, çarşısını dolaşıp yöreye özgü el sanatlarının yapımını gösteriyor. Hopa’ya gidip, balıkçı teknesiyle açılıp tutulan balıkları pişiriyor. Hopa’nın Çamlı Köyü’nde horon ekibi gösterisini sergiliyor. Köy hanımları ile birlikte “Hamsili Ekmek”, “Laz Böreği”, “Su Böreği” ve “Luku”nun yapımını gösterdiği ve köy halkı ile birlikte çay topladığı Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu’nu sakın kaçırmayın!

 

 “Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”, 3 Ekim Cumartesi günü saat 14.00’te Anadolu’nun geleneksel lezzetleri ile Show TV’de!

loading...


Yorumlar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da85 sorgu var. 0,483 saniyede yüklendi.