22 Ekim 2016 Cumartesi Reytingleri (TNS)

Anne 1. Bölüm Resimleri ve Fragmanı

Arka Sokaklar Dizisine 3 Yeni Oyuncu

Gülümse Yeter 14. Bölüm Resimleri ve Fragmanı

Özgü Namal’ın Oğlu Nefes ile Annelik Heyecanı

Dizi Magazin 15 Nisan 2015
858 views

Özgü Namal Oğlu Nefes’i evinde gerçekleşen doğum ile dünyaya getirdi.

Özgü Namal hipnoz yöntemiyle evde nasıl doğum yaptı?
Özgü Namal, oğlu Nefes’i 4 gün önce İstanbul- Kilyos’taki evinde hipnoz yöntemini kullanarak normal doğumla dünyaya getirmişti. Merak uyandıran doğumun gerçekleşmesine yardımcı olan psikolog Adil Maviş o anları Kanaltürk’teki “2. Sayfa” programında anlattı.

“SANCILAR AZALIYOR”
– “Hipnoz kişinin amacına ruhsal ve bedensel olarak konsantre olup ulaşmasını sağlıyor. Ağrısız ve doğal doğumu yaşamak isteyen anne adayları yöntemi tercih ediyor.”

– “Doğumda bazı ritüellerimiz var. Anne, sancılar başladığında daha önce aldığı telkinleri tekrar ediyor. Kullandığımız müzikler onu transa sokuyor. Ağrı ve sancıları kolay karşılıyor. Şuurunu asla kaybetmiyor. Bilinci yerinde oluyor.

– “Özgü Namal ile doğumdan 6 ay önce çalışmaya başladık. Psikolojik ve duygusal hazırlığı birlikte gerçekleştirdik. Mükemmel bir uyum sağladı.”

“EŞİ YANINDAYDI”
– “Özgü Hanım’da doğum biraz uzun sürdü. Normalde 1-2 saatte gerçekleşirdi, ama uzadı. Ancak hiçbir problem yaşanmadı. Bebek ve anne çok huzurlu, sakin, mutlular. Duygusal ve zihinsel bağları çok daha güçlü olacak.”

– “Nefes bebeğin doğumunda odada değildim, ama evdeydim. Eşi yanındaydı. Son ana kadar hastane ortamına girmek istemedi. Sancılar başlayınca riskli olur diye hastaneye gidilmedi.”

– “Hipnozla doğumda ortam şöyle oluyor: SPA’ya gittiğinizde masaj için hazırlanan salon nasılsa öyle. Görsellik, mum ışığı, ses, müzik tıpkı SPA’daki gibi.”

loading...


Yorumlar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da97 sorgu var. 0,362 saniyede yüklendi.