25 Ekim 2016 Salı Reytingleri (TNS)

#Anne Dizisi Büyük Beğeni Topladı

Kara Sevda Dizisi – Star

Aşk Laftan Anlamaz Dizisi – Show Tv

Netflix Türkiye’de Yapılanmaya Başlıyor

Dizi Magazin 22 Eylül 2016
165 views

İşte Netflix Türkiye ile ilgili önemli gelişmeler.

Dünyanın lider online yayın platformu Netflix’in merakla beklenen Türkiye lansmanı gerçekleşti.

Çırağan Sarayı’nda yapılan etkinliğe Netflix’in CEO’su Reed Hasting bizzat katılarak açıklamalarda bulundu. Türkiye’de dizilere olan ilgiden etkilendiklerini ve yatırım yapma kararı aldıklarını anlatan Hasting, hem şirketin genel hedeflerini hem Türkiye ile ilgili hedeflerini açıkladı.

Lansmanın en önemli gelişmesi ise Netflix’in Türkiye’ye özel içerik yapacağını açıklaması oldu. Hasting, Netflix yapımı Türk dizileri için de 2017 tarihini verdi. Yani 2017’den itibaren dizi sektöründe televizyon kanallarına ciddi bir rakip gelmiş olacak.

Netflix’in Türkiye’deki operatör partneri de açıklandı. Tıpkı Spotify’ın olduğu gibi Netflix’in Türkiye partneri Vodafone oldu. Vodafone’un Netflix’e özel avantajlı tarifelerini kısa zamanda açıklaması bekleniyor.

Özellikle son bir hafta içinde Türkiye’de ciddi bir atılıma kalkan Netflix, içeriklerinin %80’inde Türkçe dublaj veya altyazıya ulaştı ve bu oran artmaya devam edecek. Bununla birlikte Leyla ile Mecnun’dan Ezel’e, Karadayı’dan Diriliş Ertuğrul’a kadar pek çok Türk dizisi de Netflix’in bünyesine katıldı.

Arayüz dili seçenekleri arasına Türkçeyi de ekleyen şirketin resmi Türkiye twitter sayfası da @netflixturkiye olarak açıldı. Netflix’in fiyatları 15.99 TL’den başlıyor ve ilk ay denemesi ücretsiz.

loading...


Yorumlar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da97 sorgu var. 0,413 saniyede yüklendi.