Merve Boluğur Resimleri ve Biyografisi

Merve Boluğur Fotoğrafları ve Hayatı

15 Aralık 2012 Cumartesi, 13:30
merve_bolugur

Merve Boluğur Resimleri ve Biyografisi

Merve Boluğur, 16 Eylül 1987’de İstanbul’da doğdu. Merve, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü‘nde eğitim gördü.

Merve, Daha önce birkaç filmde rol aldı, reklam filmlerinde oynadı. 2006-2007 yıllarında yayınlanan televizyon dizisi Acemi Cadı‘da başrol oynadı, dizide Ayşegül adlı bir cadıyı canlandırdı ve TRT´de yayınlanan Aşk Yeniden adlı dizide Eylül adında bir kızı canlandırdı.

Merve’nin en Sevdiği Yemek, Patates Kızartması ve Salata…

İşte Merve Boluğur‘u anlatan birkaç satır: “Merve Boluğur, hedeflerine yavaş yavaş ve emin adımlarla ilerlemek istiyor. O’nu ilk reklam filmleriyle tanıdık sevdik, daha sonra sinema filmleri ve sonra herkesin ilgiyle izlediği Acemi Cadı ile karşımıza geldi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Merve Boluğur,TRT’de yayımlanan, başrollerini Türkan Şoray ve Cihan Ünal‘ın oynadığı dizide çiftin kızını oynadı. Hedeflerinden biri,
sunuculuk ve spikerlik olan Boluğur, ileride özellikle moda programı sunmak istiyor. Bu hedefine ulaşmak için doğru tekliflerin gelmesini bekliyor. Güler yüzlü olmasını,dramada oynamasına engel olmadığını düşünüyor. ‘Acemi Cadı’ dizisi bittikten sonra dinlenmeyi düşünen genç oyuncu Türkan Şoray ve Cihan Ünal isimlerini duyduktan sonra ara vermekten vazgeçip ‘Aşk Yeniden’ dizisinde rol almayı istemiş. Oynadığı rollerin üstüne yapışmayacağını düşünüyor…” . Tomris Girtilioğlu projesi olan Kül ve Ateş dizisinde Hayal karakterine hayat veren Merve Boluğur bu projeden sonra Küçük Sırlar dizisi ile ekranlara döndü… Gözü kara Ayşegül karakteri ile bir anda her kesimin ilgisini çeken Boluğur, Acemi Cadı dizisinde ki toy “Ayşegül”  olmadığını gösterdi. Oyuncu şu sıralar Kuzey Güney dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte rol aldı. Şu Sıralar Muhteşem Yüzyıl’da Nurbanu Sultan’a hayat veriyor.

MERVE BOLUĞUR INSTAGRAM SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

Merve Boluğur Resimleri

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler. Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz