Kurt Seyit ve Şura Dizisi – Star Tv

Kurt Seyit ve Şura Dizisi 18. Bölümü ile 30 Ekim 2014 Perşembe Günü Saat 22.30 da Star Tv’de
Sezon: 2

18 Ekim 2014 Cumartesi, 12:17
kurt-seyit-ve-şura

Seyit, Mürvet’e evlilik teklifi yapıyor!

Emine, Mürvet’i istemek üzere gelmiş olan Seyit’i bu evliliğin mümkün olmadığını söyleyerek, kapısından çevirir. Seyit, kızgınlıkla ordan ayrılır. Mürvet büyük bir hayal kırıklığı yaşar.

Şura bir nikahta genç bir Fransız işadamı ile tanışır. Bir yandan Seyit’den uzak durmaya çalışırken, Alya’dan onun bir Türk kızına evlenme teklif ettiğini duyar. Şura, Seyit’in bunu kendisini kızdırmak ve ona koşmasını sağlamak için yaptığına emindir. Seyit’in kendisinden vazgeçmiş olduğuna asla inanmaz. Onların kaderince acı vardır ama ayrılık yoktur.

Şura gizli gerçeği öğrenecek mi?

Seyit, Lütfü yanındayken bir çatışmanın ortasında kalır ve yaralanır. Lütfü onu kendi evine götürür ve Mürvet’le Seyit ilk kez başbaşa kalıp Şura ve evlilik teklifi hakkında konuşurlar.

Güzide, Celil’e veda etmek isterken başına büyük bir kaza gelir. Bu kazanın vebali artık ikisinin de omuzlarındadır.

Seyit’in evlilik teklifini yinelemesi üzerine Emine kararı bu kez kızı Mürvet’e bırakır ama Mürvet kimsenin beklemediği bir karar verir.

Bir yandan Fransız işadamının ilgi çemberindeyken diğer yandan inatla Seyit’in ona dönmesini bekleyen Şura bir gün Petro ve Tina’nın kendisinden gizlediği gerçeği öğrenir  ve kaderine doğru koşar.

Kurt Seyit ve Şura 17. Bölüm Fragmanı İçin Tıklayınız

Kurt Seyit Ve Şura Bu Hafta Yok !

Kurt Seyit ve Şura 14. Bölüm 0021 Kurt Seyit ve Şura Dizisi  Star Tv

Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah ve Fahriye Evcen

Star’ın maç yayınları perşembe gününü etkilemeye devam ediyor.

Aramızda Kalsın‘ın hemen ardından yayınlanmaya başlayan Kurt Seyit ve Şura da bu değişiklikten nasibini aldı.

Geçtiğimiz sene ara ara Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi maçlarına denk gelen dizi, bu seferde Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi’ndeki maçına denk geldi.

Perşembe günü yayınlanacak Partizan-Beşiktaş maçı 22.05’ten itibaren Star TV ekranlarında olacak. Bu sebepten dolayı dizinin yeni bölümü bu hafta yok.

Aramızda Kalsın ise özetsiz yeni bölümü ile ekrana gelecek.

İzleyicisi az,şansı yok. Kurt Seyit’in başına gelen kimsenin başına gelmedi arkadaş.

Bu ara pek iyi olmayacak gibi.

Bakalım göreceğiz.

Anıl Koldaş

Bu Dizi Ülkemizde İzlenmiyor Ama Yurt Dışında Kapış Kapış

Kurt Seyit ve Şura 4. Bölüm Resimleri 00005 600x387 Kurt Seyit ve Şura Dizisi  Star TvFragmanları dönmeye başladığından bu yana yurtdışında büyük ilgi gören Kurt Seyit ve Şurabaşarılarına yenilerini eklemeyi sürdürüyor.

Dizi son olarak Rusya’nın CTC /Domanishy;Arnavutluk’un Klan;Karadağ’ın PRVA ve Sırbistan’ın B92 kanallarına satıldı.Başrollerinde Kıvanç TatlıtuğFarah Zeynep Abdullah ve Ushan Çakır’ın yer aldığı dizi böylece 20.bölüme gelmeden 40’dan fazla ülkeye satıarak Ay Yapım’ın şu anki dizileri içinde en başarılısı oldu.

fahriye kivanc sli Kurt Seyit ve Şura Dizisi  Star Tv

Kıvanç Tatlıtuğ ve Fahriye Evcen

Şimdi ki Kurt Seyit ve Şura Başarıyı Hakediyor

Ekranların en sofistike çiftinin TOTAL izleyicisiyle arası bir türlü düzelmedi. ‘Kurt Seyit ve Şura’ yeni sezona da düşük reytinglerle girdi. Ama bu sezon dantelli bir aşk hikâyesinden fazlası var.

Ceren ŞEHİRLİOĞLU / HÜRRİYET

Sonradan ‘köşeyi dönme’ usulü kabul görüyor da içine doğulan servet bazılarına antipatik geliyor. Bir dolu kirli numarayla holding patronu olmuş adamların, mafya babalarının zenginliğinden soğumuyor kimse. Ama hanedanlık torunları, piyano resitalleri, valsler, balolar, dantelli eldivenler, tüllü şapkalar ve tüm o ‘gâvurluk’ hallerinde kimimizi ezen bir hal var. Ne kadar daha eğitimsiz, ne kadar daha yoksul, ne kadar daha cahil, ne kadar daha pırıltısız bir ömür geçirdiğimizi hatırlatan bir tarafı var tüm bunların. Şura gibi tatlı bir kızı bile gönül rahatlığıyla sevmeyi engelleyen de bu olsa gerek. Dizinin yeni sezona TOTAL’de 23’üncülük gibi ürkütücü reyting’lerle başlaması bu tutmayan kimyanın eseri büyük ölçüde. Bu kibar kibar konuşmalar, efendilikler, bize ne kadar kaba olduğumuzu anımsatan nezaket gösterileri Türkiye’nin en yakışıklı jönünden bile uzaklaştırabiliyor izleyiciyi.

Tabii evinde Bach’la büyümüşleriniz varsa gönül rahatlığıyla Seyit ve özellikle Şura’nın dünyasına akıp gidebilirsiniz. Ama bazen Pera’nın şık şıkırdımlığı da bir St. Petersburg kadar uzak gelebilir.
Yine de hemen vazgeçmeyin. ‘Kurt Seyit ve Şura’, bu sezon izleyicisine kendisini sevdirmek için üstün bir çaba sarf ediyor. O zenginlerin, ‘gâvurların’ dünyasına uzaktan bakıp küsen teyzeler için Emine karakteri var mesela. Olabildiğine tutucu, kötümser, karanlık, korku dolu. Buna rağmen bir Zerrin Tekindor klasiği; iki cümleyi geçen her repliğinde tüyleri diken diken ediyor, ağlatıyor ya da kesin güldürüyor. Öyle sahici, bildiğimiz bir yanı var yine.

Kurt Seyit ve %C5%9Eura 14. B%C3%B6l%C3%BCm 0021 Kurt Seyit ve Şura Dizisi  Star Tv

ÇAMAŞIRHANENİN ALAMETİFARİKASI

Emine ve kızı Mürvet sayesinde Seyit-Şura-Celil-Petro-Tina ekibinin dünyasına daha tanıdık bir yerden bakabiliyoruz. Onları çözemediğimiz sıralarda Mürvet de şaşkınlıkla izliyor mesela. Aynı şekilde Emine’nin muhafazakârlığını ‘cıkcık’layanlardansak o mahalleyi anlamamız için de Rus ekolü yardımımıza yetişiyor.

Öte yandan aşk üçgenleri, dörtgenleri, kökleri, dipleri havada uçuşuyor. Çamaşırhanenin büyüsü herhalde, nazar değmesin; kim içeri girse kör kütük âşık. En zevklisi Seyit-Ayşe çarpışmaları. Ayşe dizinin en fişek kızlarından biri. Melisa Aslı Pamuk da dişi aslan gibi rol kesiyor. Şura’nın kıskançlıkları, Ayşe’nin hırsı, Seyit’in öfkesi hikâyenin en ateşli ilişki ağının köşe başlarını oluşturuyor.
Diğer taraftan Celil ve Güzide gibi kavuşamayanlar, Petro’nunki gibi karşılıksız aşklar, Alya gibi kadersizler var. Yani bu sezon Ece Yörenç ve Murat Uyurkulak, önümüzdeki salıyı tırnaklarımızı yiyerek bekleyelim diye ellerinden geleni yapıyor.

Ne yazık ki, çok iyi oyunculara, nefis sanat yönetmenlerine rağmen acımasız reyting arenasında hâlâ ‘çabalamak’ zorundalar. Çünkü o kırılan bağ kolay kolay tamir olmuyor. Ama böyle giderse, hatta belki biraz daha tempo artarsa, yalnızca AB’de değil TOTAL’de de üst sıralara çıkabilirler. En azından aynı gün yayımlanan ‘Seksenler’, ‘İki Dünya Arasında’ ve ‘Emanet’ten çok daha iyi bir yeri fazlasıyla hak ediyorlar.

Arsen Gürzap: “Kıvanç Tatlıtuğ hem saygın, hem de yaygın olmayı başardı”

arsen gürzap kıvanç tatlıtuğ Kurt Seyit ve Şura Dizisi  Star Tv

Arsen Gürzap -Kıvanç Tatlıtuğ

Hem sesini, hem oyunculuğunu beğendiğiniz kimler var?
Yeni nesilden çok değerli çocuklar var. Bu işe gerçekten gönül yatıranlar var. Hep şunu söylüyorum: Yaygın ve saygın olmak gibi iki seçenek var herkesin önünde. Yaygın olmak kolaydır; saygın olabilmek için, o mesleğin erbabı olabilmek için, kendini donatmaktan başka bir yöntem yoktur.

Hem yaygın hem saygın olmayı başarmış hiç kimse yok mu?
Kıvanç Tatlıtuğ’un başlangıcından bugüne kendini getirdiği nokta, doğrusu benim için saygıdeğer. Kıvanç çok yakışıklı bir çocuk, bu yakışıklılığının üzerine yatıp sadece ondan yararlanabilirdi. O kendini geliştirdi. Kıvanç 60 yaşına da gelse, hâlâ aranan bir karakter olacak. Bir de, Demet Evgar’ın hem zekasına, hem oyunculuğuna bayılıyorum. Demet Evgar benim prima adayım.

Kurt Seyit ve Şura’nın Bu Sezonda Saati Değişti

Kıvanç Tatlıtuğ Farah Zeynep Abdullah ve Birkan Sokullu Kurt Seyit ve Şura 15. Bölüm 003 Kurt Seyit ve Şura Dizisi  Star Tv

Kıvanç Tatlıtuğ , Farah Zeynep Abdullah ve Birkan Sokullu

2. sezonuna Fahriye Evcen takviyesiyle yayına giren Kurt Seyit ve Şura yine bekleneni veremedi!

Dizi ilk sezonuna göre dahada düşük performans göstererek bu hafta total grubunda 1.87 reytingi gördü!
Bu facia reytingler sonucunda Star’dan beklenen önlem geldi.

Kurt Seyit ve Şura artık 22.30’da ekrana gelecek.

Kurt Seyit ve Şura Dizisine Hollywood’dan Oyuncu mu Geliyor?

5646 Kurt Seyit ve Şura Dizisi  Star TvKurt Seyit ve Şura’ya Hollywood yıldızı

Kurtlar Vadisi’nden sonra…

Reytinglerde hüsrana uğrayan Kurt Seyit ve Şura yükselmek için her yolu deniyor. Sırada Hollywood’dan konuk oyuncu transferi var.

Kurt Seyit ve Şura’da sular bir türlü durulmuyor. Kısa süre önce ’in kadroya katılmasına rağmen, dizinin reytinglerde toplam izleyicide 23. sırada yer alması ekibi üzdü.

Bölüm başı maliyeti 800 bin TL civarında olan yapım için, çok ses getirecek iki Hollywood yıldızıyla konuk oyunculuk konusunda temas kurulduğu ve görüşmelerin büyük bir gizlilikle yürütüldüğü konuşuluyor.

Yapımcıların bu taktikle Sharon Stone ve Andy Garcia gibi isimleri konuk eden Kurtlar Vadisi’ni örnek aldığı iddia ediliyor.

Kurt Seyit ve Şura Arnavutluk Televizyonunda

kurtseyit sura 600x300 Kurt Seyit ve Şura Dizisi  Star TvKurt Seyit ve Şura ülkemiz televizyonunda reyting sıkıntısı çekerken, tüm dünya ülkelerinin ilgi ile izlenen dizisi konumunda. Şimdi de Arnavutluk televizyonlarında yayınlanmaya başlayan dizi büyük ilgi gördü.  Kurt Seyit ve Şura Arnavutluk’da Klan Tv’de prime time’da yayınlanmaya başladı.

Arnatutluk’da yayınlanan Fragmanı İzlemek için Tıklayın

Kurt Seyit ve Şura İçin Umut Var

847010666006 696152313793347 3682842511488609110 n2 600x422 Kurt Seyit ve Şura Dizisi  Star Tv

Oldukça tartışmalı bir başlangıç sezonundan sonra Kurt Seyit ve Şura yeni sezonu açtı ve izleyicisi ile buluştu.

Diziden 1. sezonda koptuğum için 2. sezonun bekleyişi beni fazla heyecanlandırmamıştı. Ama Fahriye Evcen ve Zerrin Tekindor’un diziye dahil olması ve hikaye örgüsünün değişmesi ile birlikte diziye bir şans daha vermeye karar verdim.

İzledim.

İzledim ve gerçekten çok beğendim…

Zerrin Tekindor ve Fahriye Evcen’in varlığı diziye çok şey katmış. Bu gerçeği görmezden gelemeyiz. Dizi bize daha dönük olmuş ve izlenir unsurlar daha da bir artmış görünüyor.

Kurt Seyit ve Şura dizisinin 14. bölüm bitiminde yeni bölümü merak ettim. Bu merakı bu dizinin hiç bir bölümünde duymadığım için Kurt Seyit ve Şura dizisini salı günlerimin liste başına almaya karar verdim.

Dizinin kötü reyting alacağını Twitter’dan (@teledizisi) hesabı ile duyurmuştum. Ama bu tempoda giderse bu dizinin ciddi bir izleyici kitlesi yakalayacağını da belirtmiştim.

Umarım zaman beni haklı çıkarır ve izleyici Kurt Seyit ve Şura dizisine 2. şansı verir. Çünkü bu kodroda ve bu kalitede dizi çekmenin bundan sonra çok zor olacağını bilmemiz gerek.

Farah Zeynep Abdullah , Fahriye Evcen ve Kıcanç Tatlıtuğ, Kurt Seyit ve Şura’nın ivmesini artıracaktır. Az biraz sabır diyorum.

BwyqLmWIgAA83E8 Kurt Seyit ve Şura Dizisi  Star TvKurt Seyit ve Şura’yı Fahriye de Kurtaramadı !

Geçtiğimiz sezonun umutsuzu Kurt Seyit ve Şura dün gece sezonu açtı.

Fahriye Evcen’in kadroya dahil olmasıyla hikayesine yeni bir yön vermesi beklenen dizinin dönüşü pek de iyi olmadı.

Nasıl yani ?

Şöyle.

Bizler dizinin Fahriye Evcen sayesinde yükselebileceğini ve bunun son şans olduğunu düşünürken ; bu sabah gelen reyting raporları ”haydaa” dedirtti.

Dizinin sezon finali reyting sıralamasında TOTALde 10. ABde 6.olmuştu. Yani diziyi ilk 10 içinde bırakmıştık.

Peki yeni sezonun ilk bölümü kaçıncı oldu dersiniz ?

23. !

Evet evet 23. oldu.

ABde 7. TOTALde 23.

O kadar çok reklamı yapıldı,gaz verildi ki. İnsan düşünüyor yani ‘bir yanlışlık mı var’ diye ?

Dizinin bölümlerini,konusunu beğenebilirsiniz ama bu sonucu hazmetmek kolay değil.

Kıvanç Tatlıtuğ‘un içinde olduğu dizi 23.oluyorsa kimse bana hikayeden,güzellikten falan bahsetmesin arkadaş.

İnat etmeyin işte.

Olmayınca olmuyor demek ki.

Kurt Seyit böyle bir gidişatı kaldıramaz ; bunu rahatlıkla görüyoruz.

Geçmiş olsun.

Anıl Koldaş

Kurt Seyit ve Şura 14. Bölüm 0031 Kurt Seyit ve Şura Dizisi  Star Tv

Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah

Kurt Seyit ve Şura İstanbul’da ikinci perde

İkinci sezonun sürprizlerle dolu ilk bölümünde; Petro ve Billy’nin oyunuyla idama mahkum edilen Kurt Seyit beklenmeyen bir gelişmeyle özgürlüğüne ve büyük aşkı Şura’ya kavuşacak. Aylar boyunca ayrı düşen büyük aşkın kahramanları işgal altındaki İstanbul’un sert koşullarında büyük bir tutkuyla yeniden bir araya gelecekler.

Kurt Seyit ve Şura 14. Bölüm 0041 Kurt Seyit ve Şura Dizisi  Star Tv

Fahriye Evcen – Mürvet (Mukra)

Kurt Seyit ve Şura İstanbul’da ikinci perde

İkinci sezonda hikayeye yeni karakterler de dahil olacak. Savaş yıllarında Bulgaristan’dan, İstanbul’a kaçarken ailesinden ayrı düşen Emine (Zerrin Tekindor) ve 12 yılın ardından kavuştuğu kızı Mürvet (Fahriye Evcen); Kurt Seyit ve Şura İstanbul’un yeni sezonunda çarpıcı gelişmeler yaşanmasına neden olacak. Anne- kızın çekimleri Haydarpaşa garında gerçekleşen kavuşma sahneleri duygu yüklü anlara sahne olacak.

Ay Yapım imzalı, senaristliğini Ece Yörenç, Murat Uyurkulak ve Aylin Alıveren’in yönetmenliğini ise Hilal Saral’ın üstlendiği Kurt Seyit ve Şura İstanbul ikinci sezonuyla büyük beğeni toplayacak.

Yılın en merak edilen dizisi

“Kurt Seyit ve Şura” 

Salı Star’da başlıyor. 

Ay Yapım’ın yapımcılığında gerçekleşen, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın paylaştığı Kurt Seyit ve Şura, Rusya’dan işgal altındaki İstanbul’a uzanan büyük bir aşkı anlatıyor.

Nermin Bezmen‘in “Kurt Seyt ve Shura” adlı kitabından uyarlanan dizinin yönetmenliğini Hilal Saral, senaryosunu Ece Yörenç üstleniyor. Dizinin müzikleri ise Toygar Işıklı imzası taşıyor.

Yapımcı              : Ay Yapım

Senaryo              : Ece Yörenç

Yönetmen           : Hilal Saral

Müzik                 : Toygar Işıklı

Oyuncular         : Kıvanç Tatlıtuğ, Farah Zeynep Abdullah, Fahriye EvcenBirkan Sokullu, Serdar Gökhan, Şefika Tolun, Ushan Çakır, Seda Güven, Aslı Orcan, Elçin Songu, Neşe Baykent, Mehmet Yılmaz, Berk Erçer, Dogu Alpan, Petro Sergei, Zerrin Nişancı, Oral Ozer, Barış Alpaykut, Selçuk Sazak, Emek Erel, Atay Gergin,Tugçe Karabacak, Atilla Kılıç, Sümeyra Koç, Filiz Kaya, Sarpcan Köroglu

 

Etiketler

6 Yorum

 1. hale nigar

  21 Ekim 2014 at 21:03

  şahane bir dizi her yönüyle yönetmen oyuncu hikaye vs vs.. emsalsiz kalitedeki bu dizinin gün saat raytıng problemlerini çözebilmiş değilim.. bir döneme ait çok güzel hikayesini acaba hangi dizilerle kıyaslıyor insanlar en olmayacak şeylere gülen zengin erkek fakir kız,yada zengin kız fakir erkek muhabbeti veya aşiret dizilerinden yurdum insanı ne vakit vazgeçecek..

 2. Atiye Banu

  18 Ekim 2014 at 00:55

  Sorun dizide değil, izleyicide.. Ratingi oluşturan kişilerin tahsil seviyesi düşük daha doğrusu düşürüldü lise seviyesine indi galiba.. Halbuki Şu anda oynayan en kaliteli dizi Kurt Seyit ve Shura, gerçek ve güzel bir hikaye, gayet iyi ve rolüne oturmuş oyuncular, o dönemi insanlara anlatan tarihi bilgiler ..Belli ki çok emek verilmiş. Ancak insanlarımız maalesef ya kavga dövüş, şiddet olan ya da kaba saba güldürü olan işleri seviyor. Ratingi oluşturan kişilerin eğitim seviyesinin süratle yukarı çekilmesi lazım. Yoksa seyredecek de ihraç edecek de dizi kalmaz yakında

 3. Bengü

  15 Ekim 2014 at 01:02

  Ben cok begendim devami yayinlansin avrupaya uygun bir dizi

 4. nur tuncer

  14 Ekim 2014 at 21:30

  Bence harika bir dizi.. her yeni bölümü sabırsızıkla bekliyor ve büyük bir zevkle izliyorum. Tüm oyuncular çok gerçekçi oynuyor, her sahnesine büyük emek verilmiş bir dizi. Gürültülü patırtılı laf kalabalığından ibaret birçok dizi var, bunların da oyuncuları iyi ama senaryoları berbat, 5 dakika bile izlemeye tahammül edemiyorum. Kurt Seyit ve Şura neden izlenmiyormuş?? inanamıyorum!!

 5. shirin

  13 Haziran 2014 at 16:42

  very very very nice

 6. kazım aktaş

  24 Nisan 2014 at 08:51

  ben diziyi pek soğuk buldum.bizim kültürümüze uymuyor.o kadarda lanse edilmişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>