#Anne Dizisi Büyük Beğeni Topladı

Kara Sevda Dizisi – Star

Aşk Laftan Anlamaz Dizisi – Show Tv

Cesur ve Güzel Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olsun Mu?

Dizi Haberleri, Dizi Magazin, Editörden, Manşet 09 Eylül 2015
1.231 views

Dün gece ATV’nin yeni dizisi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz görücüye çıktı.

 

Dün gece ATV’nin yeni dizisi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz görücüye çıktı.

 

Oyuncu kadrosunda Oktay Kaynarca,Deniz Çakır ve Müjde Uzman gibi isimleri barındıran dizinin ilk bölümü her 3 reyting grubunda da 1.olarak çok iyi giriş yaptı.

 

Ancak dizinin lider başlaması elbette eleştirilecek şeylerinin olmadığını göstermiyor.

 

Oktay Kaynarca’nın geçmişten kalan ”Çakır” imajından yararlanılmaya çalışıldığı aşikar. Deniz Çakır’ın da Yaprak Dökümü günlerinden kalan Ferhunde’liğinin kullanılacağı da ortada.

 

Bunlar yanlış hamleler değil. Yalnızca bilinen tiplerin kullanılmasıyla izleyiciyle ”devam ediyoruz” hissi yaratılmaya çalışılmış.

 

Dizinin akmasında ve sahne geçişlerinde ilginç bir acemilik var. Aceleye getirmek mi desem eksik düşünmek mi desem bilemedim. Elbette büyük bir prodüksiyon olduğu için acemi bir tavır takınılacağını sanmıyorum. İlk elin günahı olmaz derler. O yüzden buna da tamam.

 

Mafya ve devlet ilişkilerinin ”derin devlet” algısıyla yayınladığı dizilerden birisi olması beni şaşırtmadı açıkçası.Yine de bir Kurtlar Vadisi etkisi beklemek zor. Çünkü mafya sahneleri ciddi şekilde vasat görünüyor.

Bir de diziyi izleyenlerin fark edeceği gibi, dizinin başrolü olan Oktay Kaynarca’nın canlandırdığı Hızır rolü iki kadın arasında kalmış durumda. Bir nevi Kaderimin Yazıldığı Gün kopyası yani. Evli olunan bir kadın,çocuk bekleyen bir diğer kadın ve bir adam.

 

Bu çok eşlilik halinin meşrulaştırılmasının doğru olmadığını düşünüyorum şahsımca. Bunun üzerine yazılan senaryonun da can sıkıcı olduğu bir gerçek.

 

Ama senaryonun değişeceğini sanmadığımdan büyük bir hamle beklemiyorum. Dizinin süresi de yaklaşık 120 dakika. Bu kadar uzun bir bölüm sinema filmi tadı veriyor insana. Yani olayların bu 120 dakikada olup biteceği ya da bitirileceği duygusu hakim oluyor.

 

Hani bir olayın 5 bölüm sürdüğü günlük dizilere inat olsun diye çekilmiş diyebilirler diziye. İşin şakası bir yana ; bu kadar uzun süreli bölümleri izleyici kaldırmaz benden söylemesi.

 

Ama halkımızın böyle mafyalı,esrarengiz hikayeleri çok sevdiği biliyoruz.

Ve ayrıca dizinin izleyici tarafından tuttuğu aşikar.  İlerleyen bölümlerdeki durumunun ne olacağını göreceğiz.

 

Ekibe bol şanslar.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

 

loading...


Yorumlar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da97 sorgu var. 0,446 saniyede yüklendi.