#Anne Dizisi Büyük Beğeni Topladı

Kara Sevda Dizisi – Star

Aşk Laftan Anlamaz Dizisi – Show Tv

Cesur ve Güzel Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Yasak Bölge Salı Cnbc-e’de

Tv'de Sinema, Video Galeri 09 Haziran 2015
329 views

Yasak Bölge filminin oyuncuları,Yasak Bölge filminin konusu nedir, ne zaman yayınlanacak ve Yasak Bölge filmi ile ilgili diğer tüm bilgiler ve güncel fragmanlar bu sayfada

Bağımsızlar Kuşağı
‘Yasak Bölge’
(La Zona)

Meksikalı sinemacı Rodrigo Plá’nın ilk filmi olan La zona, sınıflar arasındaki uçurumların bir toplumu hangi noktaya getireceğini gözler önüne seriyor.

La zona, Mexico City’nin ortasında yüksek duvarlarla çevrili ve en son güvenlik teknolojisi ile korunmakta olan son derece lüks konutlardan oluşan bir sitedir. Bir gece yoksul gecekondu mahallesinden üç genç, reklam panosunun rüzgarın şiddetiyle devrilmesi sonucunda oluşan güvenlik açığından yararlanarak siteye girmeyi başarırlar. Yaşlı bir kadının yaşadığı villayı soymaya kalkışırlarken oradan kaçan hizmetçinin, güvenliği haberdar etmesiyle taraflar arasında çatışma çıkar ve iki genç öldürülür. Sağ kalan Miguel, hemen hemen aynı yaşlarda olan Alejandro’nun yaşadığı villanın bodrumuna sığınır ve ondan yardım ister. Komşularının şiddet yanlısı tavırlarına rağmen Alejandro, kaçak gence yardım etmeye karar verir. Miguel’in hikayesini dinledikçe yaşanan trajedinin bilincine varan Alejandro, içinde yaşadığı toplumsal yapının dışarıdan mükemmel bir görüntü sunmasına karşın ne kadar vahşi ve yozlaşmış olduğunun ayırdına varır.

Meksika’yı örnek alarak birçok ülkede sınıfsal uçurumların sonucu olarak yaratılan ayrımcılığın insanları nasıl da korkunç boyutlara getirdiğini, gaddarlaştırabildiğini çarpıcı sahnelerle yansıtan film, seyirciye adeta tokat atıyor. Yönetmen Rodrigo Plá, ekonomik düzendeki çarpıklıkların ve adalet sistemindeki yozlaşmanın insanlardaki nefret duygusunu körüklemesine dair eleştirel bakışını ustalıkla dile getiriyor. La zona, evrensel bir temayı ele alan öyküsünden diyaloglarına, iki farklı dünyayı görüntüleyen geniş açılı panoramatik kamera hareketlerinden oyunculukların sadeliğine ve doğallığına kadar oldukça başarılı bir sinema dili sergiliyor.

Orijinal adı : ‘La Zona’
Yönetmen : Rodrigo Plá
Oyuncular : Daniel Giménez Cacho, Daniel Tovar, Maribel Verdú
Yapım Yılı : 2007
Türü : Dram, Gerilim

YAYIN GÜNÜ : 11 Haziran Perşembe

YAYIN SAATİ : 22:00

loading...


Yorumlar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da101 sorgu var. 0,444 saniyede yüklendi.