“Survivor Panorama” Her Gün Canlı Yayınla TV8’de

Bodrum Masalı 20. Bölüm Resimleri ve Fragmanı

Bugün Hangi Dizi Veya Programı İzleyeceksiniz? (20 Ocak 2017 Cuma)

19 Ocak 2017 Perşembe Reytingleri (TNS)

Ünlü Halk Sanatçısı Musa Eroğlu’nun Memleketine Heykeli Dikiliyor

Müzik 11 Mart 2016
608 views

Musa Eroğlu’nun Doğup Büyüdüğü Memleketine Heykeli Dikiliyor

Türk Halk Müziğinin yaşayan efsane ismi Musa Eroğlu’nun doğup büyüdüğü memleketi Mersin’in Mut İlçesi’nde adına yaptırılan ve içinde ilkleri barındıran ‘Musa Eroğlu Sevgi Parkı’na 3 metre yüksekliğinde heykeli dikiliyor.

Mut Belediyesi tarafından yaptırılan ‘Musa Eroğlu Sevgi Parkı’nın içinde yer alacak olan Musa Eroğlu’nun 3 metre yüksekliğindeki heykel tamamlandığında sağ elinde usta sanatçının bağlaması sol elinde ise barış güvercini yer alacak.

Doç.Dr. Mutluhan Taş’ın proje yöneticiliğinde yaklaşık 4 ay süren çalışmanın sonucunda tamamlanacak olan Musa Eroğlu Heykel’inin açılışı ise 20 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek. Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz ve Mut Halkının katılımıyla gerçekleştirilecek olan ‘Musa Eroğlu Sevgi Parkı’nın açılışında ayrıca Musa Eroğlu ve sanatçı dostları Güler Duman, Latif Doğan ve Yüksel Didikoğlu gerçekleştirilecek olan halk konserinde sahneye çıkacaklar.

Usta sanatçı doğup büyüdüğü topraklarda adını taşıyan Sevgi Parkının ve heykelinin yapılmasının kendisini çok onurlandırdığını ifade ederken “Şahsım adına onur ve gurur verici bir şey. Adımın sevgi ile yan yan kullanılması beni daha da fazla mutlu etti” dedi.

Musa Eroğlu Sevgi Parkı ve Heykelinin yapımında öncü isimler arasında yer alan Mut Belediye Belediye Başkanı Nebi Yılmaz “Bu topraklarda doğup büyümüş olan büyük değerimiz Musa Eroğlu’nun adını sonsuza kadar yaşatmak bizim için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağıdır. Gelecek nesillerde Türk Halk Müziğine büyük katkılar sağlamış olan Musa Eroğlu’nu sonsuza dek tanıyacak” dedi.

Türkiye’de ilçeler bazında en büyük olma özelliğindeki ve 54 bin 977 metrekare büyüklüğündeki ‘Musa Eroğlu Sevgi Parkı’nın içerisinde 21 bin 600 metrekare büyüklüğünde dünyanın zemine işlenmiş en büyük Türk Bayrağı’nın yer alırken ayrıca tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası, futbol stadyumu, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, Kuvay-i Milliye Anıtı ve sosyal tesisler bulunuyor.

loading...


Yorumlar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da95 sorgu var. 0,312 saniyede yüklendi.