Poyraz Karayel 3. Sezon Tanıtım Fragmanı Yayında

Yarim İstanbul Dizisi Tanıtım Fragmanı yayınlandı

Gülümse Yeter 8. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Yüksek Sosyete 11. Bölüm Fragmanı ve Resimleri

Türkan Dizisi – Kanal D

Dizi Magazin 14 Nisan 2011
2.712 views

Türkan Dizisi  26. ve Final  bölümü 14 Nisan Perşembe saat 23.00’de Kanal D’de

Türkan Dizisi 26. Bölüm özeti:

Kanal D’nin başrollerini, Pınar Öğün, Uğur Polat ve Özgürcan Çevik’in paylaştıkları, Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı kurucusu, eğitim gönüllüsü, cüzzamla savaşta öncü, Prof. Türkan Saylan’ın yaşamından kesitleri konu olan dizisi “Türkan” bu gece, duygu dolu, muhteşem bir final bölümü ile ekrana veda ediyor. “Türkan”ın final bölümünde zaman su gibi akıp geçecek… Türkan Saylan’ın yaşamının en uzun kesitine, yaşadığı ilginç olaylara bu bölümde tanık olunacak. Dizinin finalinde ayrıca ilginç bir teknik de kullanıldı… Türkan Saylan’ı canlandıran Pınar Öğün, dizinin akışı sırasında, o sahne ve Saylan’la ilgili düşüncelerini izleyicilerle paylaşacak… Kamera arkasında yaşananlar da ekranlara yansıyacak.

Prof. Cihat’ın sağlık durumu ciddileşir. Türkan hasta yatağındaki Cihat Hoca’ya müjdeli bir haber verir. Bakanlıktan cüzzam taraması için onay çıkmıştır.

Orhan, Nişantaşı’ndaki evlerini aynı zamanda muayenehane olarak kullanmaktadır. Ama iki oğluyla ile birlikte bu durum hem Türkan’ı, hem Orhan’ı zorlamaktadır. Türkan’ın hem ev, hem çocuk, hem de hastanedeki yoğun mesaisi evliliklerinde derin bir yaraya neden olur. Sonunda ayrılmaya karar verirler ve boşanırlar. Türkan 36 yaşındayken Cüzzamla Savaş Derneği kurmuş ve çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir. Fidan da hemşire olarak dernekte çalışmaktadır. Türkan, Elazığ’a cüzzam taramasına gittiğinde cüzzam hastası olan Halime adındaki genç kızı tedavisi için İstanbul’da yanında getirir. 50’li yaşlarına geldiğinde Profesör olan, cüzzam üzerine yaptığı çalışmalar dünya çapında takdir toplayan Türkan Saylan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ni kurarak eğitimdeki projelerini de gerçekleştirme imkanı bulmuştur. Hayatının büyük bir bölümünü insanlığa hizmet uğruna geçiren, kardelenlerin, cüzzam hastalarının meleği Prof. Türkan Saylan, yakalandığı amansız hastalığın pençesindeyken bile mücadele azminden bir şey kaybetmeden çalışmalarını sürdürmektedir.

****

TÜRKAN DİZİSİ 26. BÖLÜM FRAGMANI İÇİN TIKLAYINIZ

****

Yapım        : Koliba Film
Yapımcı        : Ata Türkoğlu
Yönetmen        : Türkan Derya
Senaryo        : Oya Yüce
Müzik        : Orient Expressions
Oyuncular     :  Pınar Öğün (Türkan),Saygın Soysal (Ali), Özgürcan Çevik (Orhan), Nesrin Kazankaya (Leyla),Damla Sönmez (Turhan), Fatih Koyunoğlu (Ayhan), İdil Yener (Sevinç),Rüzgar Aksoy(Haydar), Bahar Selvi (Fidan),Ozan Osmanpaşaoğlu (Turgut), Simel Keçecioğlu (Meral), Bora Cengiz(Tuğrul), Şenay Aksoy (Nadide), Murat Göksu (Fasih), Kerem Açarsöz (Gündüz),Mutlu Güney (Akif), Hakan Yavaş (Ruşen), Serdar Aydın (Enver), Aslı Egeli (Sema), Gamze Demirbilek(Muhterem), Tuğba Çom (Reyhan)

Ayşe Kulin’in “Tek ve Tek Başına Türkan” adlı kitabından televizyona uyarlanan dizide Türkan Saylan’ın toplumda bilinen yönlerinin dışındaki dünyası anlatılacak… 1960’lı yıllarda tıp fakültesinde henüz bir öğrenciyken hayatı boyunca peşini hiç bırakmayacağı idealleriyle karşılaşan Türkan’ın üniversite yaşamı, arkadaşlık ilişkileri ve aile yaşantısından kesitlerle cüzzam hastalığına karşı verdiği amansız mücadele anlatılacak. Bir doktor, bir anne, bir idealist, bir bilim insanı, bir yardımsever olarak Türkan’ın yaşadığı olaylar,  hayal kırıklıkları, azmi ve inandığı değerler Türkan dizisinde

Türkan, Bayramdan sonra Kanal D ekranlarına gelecek…

Genel Notlar

Türkan Dizisi

Kanal D’nin, yapımcılığını Koliba Film’in üstlendiği, Prof. Dr. Türkan Saylan’ın yaşamını konu alan yeni dizisi “Türkan” 23 Eylül 2010 Perşembe  başlıyor.
Türkan Saylan’ın hayatını, 1960’lı yıllarda tıp fakültesindeki öğrencilik yıllarından itibaren anlatmaya başlayan dizinin yönetmenliğini
Türkan Derya üstleniyor. Dizinin senaryosunu Ayşe Kulin’in “Tek ve Tek Başına” adlı eserinden yola çıkarak Oya Yüce kaleme aldı.
Türkan Saylan’ın gençlik halini Türk tiyatrosunun genç yeteneklerinden Pınar Öğün’ün canlandırdığı dizide, Damla Sönmez, Saygın Soysal, Özgürcan Çevik, Nesrin Kazankaya ve Murat Göksu da rol alıyor.
“Türkan”da, Türkan Saylan’ın hayatının yanı sıra yakın tarihimizde yaşananların bir panoraması da çiziliyor. 1960’lı yıllarda tıp fakültesinde henüz bir öğrenciyken hayat boyunca peşini hiç bırakmayacağı idealleriyle karşılaşan Türkan’ın, üniversite yaşamı, arkadaşlık ilişkileri ve aile yaşantısından kesitler… Cüzzam hastalığına karşı verdiği amansız mücadele… Doktor, anne, idealist, yardımsever Türkan’ın yaşadığı olaylar, hayal kırıklıkları, azmi ve inandığı değerler, “Türkan” dizisinde bu akşamdan itibaren Kanal D izleyicileriyle buluşacak.

loading...


Yorumlar
Bunlar da var!
Poyraz Karayel Dizisi – Kanal D

Poyraz Karayel Dizisi – Kanal D

31 Ağustos 2016
29.397 views
Yarim İstanbul Dizisi – Trt1

Yarim İstanbul Dizisi – Trt1

31 Ağustos 2016
51 views
Yüksek Sosyete Dizisi – Star Tv

Yüksek Sosyete Dizisi – Star Tv

30 Ağustos 2016
2.530 views
Babam ve Ailesi Dizisi – Kanal D

Babam ve Ailesi Dizisi – Kanal D

30 Ağustos 2016
2.164 views
Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi

Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi

30 Ağustos 2016
18.082 views
Umuda Kelepçe Vurulmaz Dizisi – Fox Tv

Umuda Kelepçe Vurulmaz Dizisi – Fox Tv

30 Ağustos 2016
1.379 views
Kara Sevda Dizisi – Star

Kara Sevda Dizisi – Star

30 Ağustos 2016
40.953 views
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da98 sorgu var. 0,600 saniyede yüklendi.