Poyraz Karayel 3. Sezon Tanıtım Fragmanı Yayında

Yarim İstanbul Dizisi Tanıtım Fragmanı yayınlandı

Gülümse Yeter 8. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Yüksek Sosyete 11. Bölüm Fragmanı ve Resimleri

Sürgün Dizisi 1,5 Milyon TL’lik Bütçe ile Hazırlanıyor

Dizi Magazin 05 Şubat 2011
466 views

Milliyet gazetesinin haberine göre Avşar Filmin’in sahibi ünlü yapımcı Şükrü Avşar, Ayvalık’ta atv için “Sürgün” isimli bir dönem dizisi çekiyor. Proje tasarımını Tomris Giritlioğlu‘nun yaptığı dizide başrolleri Gülcan Arslan, Bangkong’ta yaşayan manken Can Nergis, Avni Yalçın, Engin Şenkan ve Nur Sürer paylaşıyor. Sanat yönetmenliğini Erol Taştan‘ın, kostüm tasarımını Naz Erayda‘nın yaptığı dizide Ayvalık’ta ki mekanlar 1940’lı yıllara göre hazırlandı. Şükrü Avşar,’ın 1,5 milyon Tl bütçe ayırdığı diziyi “Hatırla Sevgili“‘nin yöentmeni Ümmü Burhan yönetiyor. Hikayesi 1935 ve 1945 yılları arasında geçen “Sürgün“ün mekan hazırlıkları 4 ay öncesinden başladı. Sanat yönetmeni Erol Taştan döneme hayat verecek en ufak ayrıntıyı dahi göz ardı etmeden, hikayeye hayat veren 14 ayrı mekanı dizayn etti. Dizi “Takvimler hangi yılı gösterirse göstersin, insanolu hep aynıdır. Doğumundan ölümüne kadar tüm hayatlar aynıdır aslında, değişmez amaçlar uğruna feda edilir yaşamlar. Mefret, aşk, intikam; yüzler ve isimler farklıdır. Sadece,  duygular hep aynıdır” felsefesiyle çekiliyor.

Erol Gedik, Gülcan Arslan ve Can Nergis, Sürgün dizisi ile isimlerinden çok söz ettireceklere benziyor

İşte Sürgün Dizisinin Konusu

1935 yılında Memet adlı bir çocuğun babası,cinayet suçu nedeniyle idam ediir. Memet babasının suçsuz olduğuna inanmaktadır. Bu yüzden kararı veren hakimi bıçaklar. Ayağından sakatlanan hakim çocuğu affeder ama annesinden şehri terk etmelerini ister. Memet ve annesi o şehri terk eder.

Aradan yıllar geçer. 1946 yılının ilk aylarında Memet babasının haksız yere idam edildiğini ıspatlamak ve kovulduğu şehre kendini kabul ettirmek için geri dönmeye karar verir. Şehre gelirken trende tanıştığı Leyla’nın da aynı istasyonda indiğini görünce gülümser ama gülümsemesi  az sonra kaybolur. Çünkü bu kızı karşılamaya gelen adam babasının idamına karar veren hakimdir. Hoşlandığı kız hakimin kızıdır.

Memet’in şehre gelmesiyle birlikte unutulmaya yüz tutmuş cinayet meselesi yeniden gündeme gelir. Memet gerçek katili tespit etmek için uğraş verir. Bu süreçte hakimin kızı Leyla’yla da karşı karşıya gelir.Leyla şehirdeki herkes tarafından sevilen, el üstünde tutulan, güzel ve alımlı bir kızdır. Adeta sevgi ve ilgiyl beslenen Leyla’ya Memet ilgisiz ve saldırgan davranır. Bu durum Leyla’yı hem öfkelendir, hem de karşı konulmaz birçimde Memet’e yaklaştırır.

Memet hayli varlıklı olarak şehre dönmüştür. Yatırımlar yapmaya başlar.

Can Nergis

loading...


Yorumlar
Bunlar da var!
Poyraz Karayel Dizisi – Kanal D

Poyraz Karayel Dizisi – Kanal D

31 Ağustos 2016
29.387 views
Yarim İstanbul Dizisi – Trt1

Yarim İstanbul Dizisi – Trt1

31 Ağustos 2016
44 views
Yüksek Sosyete Dizisi – Star Tv

Yüksek Sosyete Dizisi – Star Tv

30 Ağustos 2016
2.527 views
Babam ve Ailesi Dizisi – Kanal D

Babam ve Ailesi Dizisi – Kanal D

30 Ağustos 2016
2.156 views
Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi

Kurtlar Vadisi Pusu Dizisi

30 Ağustos 2016
18.071 views
Umuda Kelepçe Vurulmaz Dizisi – Fox Tv

Umuda Kelepçe Vurulmaz Dizisi – Fox Tv

30 Ağustos 2016
1.361 views
Kara Sevda Dizisi – Star

Kara Sevda Dizisi – Star

30 Ağustos 2016
40.945 views
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da98 sorgu var. 0,548 saniyede yüklendi.