23 Ağustos 2013 Cuma, 17:27
Admin
Admin [email protected] Tüm Yazılar

Pis Yedili’ye Ne Oldu?


Gani Müjde’nin tükenmez kaleminden, gençlerin gönlünde taht kuran ve durmadan beni güldüren, son zamanlarda yaşadığı yaprak dökümüyle gündeme gelen Pis Yedili hakkında biraz konuşalım. Yayınlandığı günden beri Öyle Bir Geçer Zaman ki, Muhteşem Yüzyıl, Kuzey Güney gibi dev yapımlara kafa tutan, dizilerin arasında hikayesiyle, felsefesiyle, şakaları ve renkli karakteriyle diğer dizilerin arasında özel bir ışığı […]

Pis Yedili 76. Bölüm Resimleri 00002Gani Müjde’nin tükenmez kaleminden, gençlerin gönlünde taht kuran ve durmadan beni güldüren, son zamanlarda yaşadığı yaprak dökümüyle gündeme gelen Pis Yedili hakkında biraz konuşalım. Yayınlandığı günden beri Öyle Bir Geçer Zaman ki, Muhteşem Yüzyıl, Kuzey Güney gibi dev yapımlara kafa tutan, dizilerin arasında hikayesiyle, felsefesiyle, şakaları ve renkli karakteriyle diğer dizilerin arasında özel bir ışığı olan Pis Yedili, Kadir Doğulu ve Uraz Kaygılaroğlu’nun diziden ayrılmasıyla başka bir boyut aldı.

Eskiden hep kahkaha dolu, bizleri çarşamba akşamı saray entrikaları, kardeş kavgasından uzak tutan, yoksulluğun ve zenginliğin bütün yüzleri ile sunulmuş bir proje Pis Yedili’nin lideri Bayrampaşalının skandalla grubundan ayrılması hem hayranlarının, hem Yedilinin büyük tepkisini çekti. Elleri sıkışan yazarlar da, apar topar Paşa karakterini yolculuğa yollayıp yerine kocaman bir boşluk ve hasret bir de soğuk bir Rüzgar koydular. Soğuk derken gayet ciddiyim. Ödüllü oyuncu Melih Selçuk’un performansını beğenmediğimden değil, bu role oturmadığından dolayı söylüyorum. Zira Selcuk “Adını Feriha Koydum” dizisiyle ismini halfızalara kazıtmışdı. Bu dizide soğuk ve uzak tavırlarıyla seyirciden düşük not aldı. Sanki Pis Yedili’nin yedinci ferdi gibi değil, yardımcı çocuk gibi kalıyor. İlerleyen bölümlerde ne olur bilmem ama, taktığı kulaklıklarıyla fazla cool kalıyor.

Hikayenin gidişatına kaldıysa, bir çok ana hat kesildi, Pis Yedili sanki en büyük dalını kaybetti. Dizideki neşeyi, mizahı Bayrampaşalı götürdü gitti. Üzerine bir de Uraz Kaygılaroğlu’nun gidişi ve oyunculuğunu çok beğendiyim Ümit Erlim’in sahnelerinin azalması eklenince halen dizi eski tadını arattı. Barış Üregül Akan, Yusuf Atala, Hande Katipoğlu, Özge Özberk, Murat Arkının ardı ardına diziden ayrılması “tam üzerine” oldu. Asıl anlayamadığım şey bu oyuncular şimdilik işsiz duruyorken neden diziye yeniden dahil olmuyorlar? Eger Bertan Asslani canlandıracağı karaktere o kadar güveniliyorsa ne deyeyim. Her sezon 3-4 oyuncu kaybedip, yönetmen değişmekle neler olur göreceğiz. Yazda ekranda kalmak kolay, şimdilik reytingler yüzümüzü güldürüyor ama hali ve hikayesiyle bu sezon A.Ş.K ve Muhtesem Yuzyil’in yanında ne kadar yükselir bilemiyorum. Böyle güzel bir gençlik dizisinin gözlerimizin önünde eriyip gitmesi hiç hayrı alamet değil. Umudumuz diğer karakterlerde.. Bol şans.

Bahar Zeynalova

Yorum

  1. Tuğçe

    07 Ekim 2014 at 01:42

    Çok saçma siz yayınlayın kardeşim biz izleriz yeterki geri gelsin 🙂

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler. Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz