Yüksek Sosyete 17. Bölüm Resimleri veFragmanı

Cesur Yürek 2. Bölüm Resimleri ve Fragmanı

Bodrum Masalı 9. Bölüm Resimleri ve Fragmanı

Bugün Hangi Dizi Veya Programı İzleyeceksiniz? (20 Ekim 2016 Perşembe)

Ölü doğmuş proje: Fabrika Kızı

Dizi Magazin, Editörden 26 Haziran 2015
2.392 views

Show TV’nin yine yeni bir dizisi, daha ilk günden Totalde 1.5 reyitngle 31. , AB’de 0.78 reytingle 61. olarak reytinglerde adeta çakıldı.

Dizinin  Doğruları:

Fabrika Kızı’nın, bir adaptasyon olan Acil Servis dizisini alıp bambaşka bir format ile romantik-komedi haline getirip Acil Aşk Aranıyor adıyla kurtaran senarist Gökhan  Horzum tarafından kaleme alınıyor olması doğru bir karar.

Aşk Yeniden dizisiyle farkına varılan, romantik-komedi türünün “mecburiyetten doğan beraberliğin aşka dönüşmesi”  hikayesini işliyor olması da doğru bir karar.

fabrika-kızı-00002

Dizinin  Yanlışları:

Cast seçiminde, senarist’in hiç öngörüsü alınmadığı ve birinci önceliğin oyunculuk değil, o karaktere uygun oyuncunun seçimi olduğunun  düşünülmediği  belli oluyor.  Aylin karakterini oynayan Fulya Zengin’in haricindekiler, dizinin yapısına uygun bir cast oluşmasına hizmet etmiyorlar.

Her ne kadar senarist olarak doğru bir karar olsa da, Gökhan Horzum’um şu sıralar hayli meşgul olduğu Acil Aşk Aranıyor dizisinden başka ikinci bir dizi için fazla kafa yoramamış olduğu da anlaşılıyor.

 

Kısaca özetlersek,

Benzerleri tutuyor diye, “ne koysak gider” fikrini artık seyirci yemiyor. Seyirci, birbirine benzer dizilerin arasına sokuşturulanlardan iyi olanları seçip izliyor; diğerlerini ise ıskartaya çıkarıyor.

Benden söylemesi,

 

Dizi Profesörü

loading...


Yorumlar
  • Mehmetcan

    Bayıldım ilk bölüm çok güzel Fulya zenginler harika oyuncu güzelliği çok güzel çok seviyorum rolünü iyi yapıyor bu dizi tuttum

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da96 sorgu var. 0,418 saniyede yüklendi.