22 Ekim 2016 Cumartesi Reytingleri (TNS)

Anne 1. Bölüm Resimleri ve Fragmanı

Arka Sokaklar Dizisine 3 Yeni Oyuncu

Gülümse Yeter 14. Bölüm Resimleri ve Fragmanı

Mutlu Ol Yeter Dizisi Üzerine

Dizi Magazin, Editörden 25 Mayıs 2015
1.357 views

Leyla ile Mecnun Projesi’ndan doğan iki dizi de battı. Tutmayan neydi? Dizi Profesörü “otopsi” yaptı.

Leyla ile Mecnun Dizi Projesi’ni  adeta karpuz gibi ikiye yararak, iki ayrı dizi yapma fikri en yanlış olandı. Leyla ile Mecnun’un hem senaristliğini hem yönetmenliğini yapan Onur Ünlü ile dizinin oyuncularından birkaçı “Beş Kardeş” dizisine başlarken, Leyla ile Mecnun’da ünlenen Ali Atay, “Mutlu Ol Yeter” dizisine başrol oyuncusu oldu. Leyla ile Mecnun’un zaten “Ben de Özledim” adıyla yapılan “devam dizisi” Leyla ile Mecnun hayranlarının oldukça büyük bir bölümünü küstürmüştü; geri kalan potansiyel izleyici kitlesi de bu “yarılmayla” hem bölünmüş hem de fire vermiş oldu. Sonuç olarak ne Beş Kardeş’in ne de Mutlu Ol Yeter’in tatmin edici bir izleyici kitlesi oluşamadı.

İkinci büyük hata da, senaryo/hikaye’deydi. Ne Leyla ile Mecnun gibi absürt olabildiler ne de sürükleyici bir komedi ritmi yakalabildiler; iki arada bir derede gidip geldiler. Böyle olunca da, geri kalan az sayıda potansiyel izleycilerin bile beklentilerini karşılayamayıp,  gitgide eriyip bittiler.

mutlu-ol-yeter-7-bolum-00002

Kısaca özetlersek: Tutmuş bir dizinin başrol oyuncusu veya yönetmeni ile yola çıkarak yapılacak yeni işlerin de tutacağını zannedip, senaryo/hikaye’ye önem vermeyenler bir kez daha külahlarını önlerine koyup düşünmeliler. Yoksa, aynı hüsranları yaşanmaya devam ederler.

Benden söylemesi.

Dizi Profesörü

loading...


Yorumlar
  • Arslan Yıldız

    Durumu kısaca özetleyen bir yorumdu. Galiba biz bazı şeyleri tadında bırakmayı pek bilmiyoruz hocam.

    Saygılar.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da101 sorgu var. 0,422 saniyede yüklendi.