Dizi Film Platformu TelevizyonDizisi.Com > Dizi Dünyası > Dizi Magazin > Sana Bir Sır Vereceğim’in Genç Oyuncusu Burak Can ile Özel Röportaj

Sana Bir Sır Vereceğim’in Genç Oyuncusu Burak Can ile Özel Röportaj

 
 
Paylaşın
Tags

burknn

Röportaj: Furkan SÖĞÜT – Televizyon Dizisi

Bugüne kadar birbirinden başarılı dizi projelerinde rol almış olan ve yaşının genç olmasına rağmen sektörde sağlam adımlarla yürümeyi başaran genç ve yetenekli oyuncu Burak Can ile gerçekleştirdiğimiz röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Burak bey sizi tanımayanlar için kendinizden kısaca bahsedebilir misiniz? Burak Can kimdir?

- 17 yaşında lise son sınıfta okuyan, ileride oyuncu ve yönetmen olmak isteyen, senaryolar yazıp kısa filmler çeken bir genç…

Oyunculuğa karşı ilginiz ne zaman başladı? Küçüklükten gelen bir tutku mu?

Daha 6 yaşındayken televizyonda yayınlanan bir çok dizinin karakterlerini taklit etmeye başlamışım. Gelen misafirlerin çocuklarıyla odamda kafamdan senaryo üretir, herkese roller dağıtır daha evde ki büyüklere davetiyeyi vererek salonda gösteri yapardım. Çocukluğumdan beri en büyük hayallerimden bir tanesidir oyuncu olmak.

burknn3

Yaşınızın genç olmasına rağmen sağlam adımlarla bu sektörde ilerliyorsunuz. Bunu doğru projeleri seçmenize mi bağlıyorsunuz?

Daha bu yolun çok başındayım. Sumru Onat bana bu zamana kadar güzel projeler buldu. Ona her zaman güvenim tamdır. Yer aldığım Projeler sayesinde kendimi geliştirebiliyorum.

Yeni bir dizi projesini değerlendirirken en çok önem verdiğiniz noktalar? Oynayacağınız karakterin özelikle barındırması veya barındırmaması gerektiği özellikler olması gerekli mi?

Yer alacağım projenin konusunu ve karakterimin nasıl biri olduğunu merak ederim. Oynadığım karakterler genellikle kendimi yansıtırdı fakat Sana Bir Sır Vereceğim dizisinde canlandırdığım Burak karakteri benim zıttım. Ben çok sosyal ve çok konuşkan biriyimdir ama dizide ki Burak çok asosyal ve konuşmayı sevmeyen bir tip. O yüzden farklı karakterler olmasını isterim, sonucunda yeni biriyle tanışıyor oluyorum.

Siz bir oyuncu olarak bir ajansa bağlı çalışıyor musunuz? Çalışıyorsanız bunun ne tür faydaları var?

Yaklaşık 4 sene önce Cast 33 Sumru Onat ajansına başvuruda bulundum. İyi ki de başvurumu yollamışım diyorum. Sumru abla ve ekibi o kadar harika insanlar ki! Buraya kadar onlar sayesinde geldim. Faydaları ise bir çok proje isteği geliyor olması ve böyle iyi insanları tanışmış olmam.

burkdmt

Yeni bir dizi projesinin deneme çekimlerine gitmeden önce nasıl bir ön hazırlık yaparsınız?

Gönderilen text’i defalarca okur daha sonra oynayacağım karakteri biraz anlamaya çalışırım. Sahnenin akışına göre karakterimin o anda sinirli veya üzgün olup, olmadığını bulmaya çalışırım. Bir çok kez tekrar yaptıktan sonra deneme çekimine giderim.

Gelen dizi veya film tekliflerini ailenizle paylaşır mısınız yoksa kendiniz mi karar veriyorsunuz bir projede olup olmayacağınıza?

Gelen projeyi, karakterimin nasıl biri olduğunu ailemle paylaşmayı tercih ederim. Genelde onlarla birlikte karar veririz ama son sözü hep bana bırakırlar..

Oyunculuğun yanı sıra yönetmenliğe de ilgi duyduğunuzu biliyorum. Hatta kendinizin yazıp yönettiği ve sizin ve arkadaş grubunuzun yer aldığı ‘Sessiz Eller’ diye bir sosyal medya diziniz oldu. Nasıl bir deneyim elde ettiniz?

Evet, arada sırada kendi arkadaş ekibimle birlikte kısa filmler çekmeyi seviyorum. Kısa film çekmeminse bana bir sürü faydası var. Senaryoda yazabileceğim replikler, karakter gelişiyor, ileride yönetmen ve oyuncu olmak istediğim için bir deneyim oluyor..

İlerleyen dönemlerde yönetmenlik ve oyunculuk arasında seçim yapmanız gerekirse hangi mesleği seçersiniz, ve neden?

İkisi arasında ayrım yapmam gerçekten çok zor.! Hangi dallarda kendimi iyi hissediyorsam onları yapmaya devam ederim..

Bir yönetmen olarak birçok filmi izleyip onları değerlendirmeniz lazım. Size göre bir filmi ‘iyi’ ve ‘kaliteli’ yapan şeyler nelerdir?

Bir filmi izlerken yönetmen gözünden bakarsam sahnenin nasıl yönetildiğine, kameranın açılarına çok dikkat ederim. Mesela Jimmy Jib ile çekilen planlar benim çok hoşuma gider.

Sette yoğun bir zaman geçiriyorsunuz, aynı zamanda okulunuz da devam ediyor bildiğim kadarıyla. Her ikisini nasıl idare ediyorsunuz?

Okul ve set arasında bir sıkıntı yok benim için. Sağolsun reji ekibimiz ve yapım şirketimiz bu konuda çok anlayışlı. Dersler konusuna gelince bu sene son senem olduğu için çok sıkı bir sistem yok. Daha çok test çözmeye yöneldik..

snbsttr

Sosyal medya’da birçok hayranlarınız var. Genç olmanıza rağmen bu kadar hayranınızın olmasını neye bağlıyorsunuz?

Bazen ben bile inanamıyorum. Değerlerini en iyi şekilde bilmeye çalışıyorum, çünkü bana çok destek oluyorlar. İyi ki varlar, onları çok seviyorum..

‘Sana Bir Sır Vereceğim’de kendi adınızın taşıdığı ‘Burak’ karakterine hayat veriyorsunuz. Bu dizide canlandırdığınız karakterin, bugüne kadar canlandırdığınız diğer karakterlerden farklı kılan şeyler neler oldu? Neden bu dizide yer almayı tercih ettiniz?

- Sana Bir Sır Vereceğim projesinde yer almayı daha ilk haber geldiğinden beri istiyordum. Çünkü çocukluğumdan beri hep özel güçlerimin olmasını ve fantastik bir projede yer almayı çok istemişimdir. Harry Potter nasıl asasıyla büyüler yapıyorsa bende dokunduğu kişiye dönüşen Burak olarak hatırlanmayı isterdim doğrusu :) Burak karakteri benim tam zıttım. Ben sosyal, konuşkan biriyim ama dizide ki Burak asosyal, pek fazla konuşmayan birisi.

Dizinin büyük bir hayran kitlesi var. Hem ekran hem izleyici için alternatif bir proje oldu ‘Sana Bir Sır Vereceğim’. Sette durumlar nasıl? Dizinin bu kadar tutmasının payı, oyuncular arasındaki uyum ve elektriğe bağlıyor musunuz?

Dizimizin izleyenlerinin destekleri bize çok fazla. Onların hakkını ödememiz çok zor. Sete gelince… Sette tam bir aile olduk. Birbirimizle her geçen gün daha iyi anlaşmaya daha yakın olmaya başlıyoruz. Dizinin tutmasını da aramızda ki uyuma, iyi geçinmemize bağlıyorum. Birbirimizle yakın olmayıp, sevmedikten sonra hiç bir inandırıcılığı kalmaz ki… İyi ki öyle değiliz :)

burkbnr

Hikaye gittikçe açılıyor ve sırlar bir bir ortaya dökülüyor. İlerleyen bölümlerde ‘Burak’ın ne tür sürprizleri olacak?

Biz de her hafta yeni yeni sırlar öğreniyoruz. O yüzden bu konuda pek fazla bilgi veremeyeceğim :)

Yakın zaman içerisinde yeni bir sinema filminde rol almayı düşünüyor musunuz?

Sinema filminde yer almakta en büyük hayalim. Şu anda bir sinema projesi teklifi yok ama umarım bir gün kendimi o perdede izleme şansına sahip olurum.

logtww

Google'dan Gelen Aramalar:

  • burak can kimdir
  • burak can sevgilisi
  • burak canın sevgilisi
  • burak can röportaj
  • burak can hayatı
  • burak can hangi okulda
  • burak can biyografi
  • burak can hangi okulda okuyor
  • burak can ve sevgilisi
  • sana bir sir vereceyim de burak can in yeni projesi dizisi

Yorum Yapın

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Anket

Bugün Hangi Diziyi İzleyeceksiniz? (18 Nisan Cuma 2014)

View Results

İzmir Otel

Facebook Sayfamız