Dizi Film Platformu TelevizyonDizisi.Com > Dizi Dünyası > Dizi Magazin > Med Cezir Dizisi Oyuncuları. Dizide Kim Kimdir?

Med Cezir Dizisi Oyuncuları. Dizide Kim Kimdir?

 
 
Paylaşın
Tags

Med Cezir 0006Star Tv’nin 2013 yeni sezonunda ekrana gelen Dizi Ay Yapım imzalı. Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya ‘nın başrolünü oynadığı dizinin karakterlerini ve oyunuclarını tanıyalım.

YAMAN KOPER (Çağatay Ulusoy)

YAMAN KOPER (Çağatay Ulusoy)

İstanbul’un kenar mahallelerinden birinde, sorunlu bir ailede büyümüş zeki bir genç.  Çocukluğu dramlarla travmalarla dolu, küçük yaşta terk eden babasını bir daha hiç görmemiş, hayattaki tek rol modeli ağabeyi Kenan.. Ama Kenan Yaman’a farklı görünmeye çalışsa da serserininin teki.   Çok küçük yaşlardan itibaren hem çalışıp hem okuyan Yaman, ağabeyi Kenan’ın bir gün kontrolü kaybetmesi  yüzünden hapse girme tehlikesiyle karşı karşıya kalır, ve iyi ki Avukat Selim Serezle tanışır. Yaman’ın kaderi Serez ailesiyle tanışıp, başta ailenin içine kapanık oğlu Mert olmak üzere tüm ailenin hayatının bir parçası olmasıyla tamamen değişecektir… Ama geçmişindeki sırlar, eski mahallesi ve ağabeyi Yamanın yeni hayatındaki kabusları olmaya devam eder.

 MİRA BEYLİCE (Serenay Sarıkaya)

MİRA BEYLİCE (Serenay Sarıkaya)

Mira, Faruk ve Sude çiftinin büyük kızı. Zengin ve güzel,  cemiyet hayatının en renkli, en gözde kızı. Önemli iş adamı Mithat Civanoğlu’nun oğlu Orkun Civanoğlu ile flört ediyor. Herkes günün birinde evleneceklerini biliyor. Ama Mira bütün dünyanın sadece etrafında gördüğü gibi olmadığının farkında. Derin bir ilişki yaşamayı hayal ediyor.. Büyük bir aşk!.. Ama hayatı aşağı yukarı çizilmiş durumda. Annesi Sude’ye kalsa üniversiteye başladıkları ilk gün parmağına yüzüğü takıp Civanoğlunun gelini olarak kendini garantiye almalı. “Hayatlarına bomba gibi düşen” Yaman’ı ilk gördüğü an, bu adamın farklı olduğunu hisseder. bu fark zaman zaman uzaklaşmalarına sebep olsa da, zaman içinde Yaman, Miranın hayatındaki en özel, en önemli kişi olacaktır. Yaman, Miranın tam anlamıyla ezberini bozacaktır.

 MERT SEREZ ( Taner Ölmez)

MERT SEREZ ( Taner Ölmez)

Serez ailesinin tek oğlu Mert, varlık içinde büyümüş, süper zeki bir çocuk olsa da içine kapanık genç.. Çocukken etrafındaki herkesten ileride olması büyükleri tarafından sempati ile karşılanıp desteklense de, bu durum yaşıtlarının etrafından uzaklaşmasına sebep olmuştur.. Giderek yalnızlaşan Mert, çizgi romanlarında çizdiği kahramanlarla arkadaş olur. Yaşıtları tarafından biraz tuhaf bulunan hatta görmezden gelinen Mert, Yaman’ın eve gelişiyle, kendisi gibi herkesten farklı, biraz da tuhaf olan gerçek kahramanını bulur.. Mert Yaman sayesinde büyüyecek hatta,  çocukluğundan beri aşık olduğu Eylül’le de yakınlaşma fırsatı yakalayacaktır.

EYLÜL BULUTER ( Hazar Ergüçlü)

EYLÜL BULUTER( Hazar Ergüçlü)

Eylül, Mira ile  aynı “akvaryum”a gözlerini açmış, yaşadığı çevreden başka hiçbir şeyle çok da fazla ilgilenmeyen, ailesinin imkanlarından keyfince faydalanan hayat dolu, çok renkli bir kız. Mira’nın en yakın arkadaşı….  Ünlü Plastik Cerrah Prof. Bülent Buluter’in biricik kızı. Biraz sevgi arsızı. Küçük yaşta hastalık sonucu kaybettiği annesinin boşluğu hala sızlıyor. Acısını neşesiyle vurdumduymazlığıyla saklayan bir genç kız. Babası Müstakbel cici annesi Doç. Dr. Gamze Ongun’la tanıştırdığı ilk günden itibaren tek takıntısı ve düşmanı Gamze.. Deli gibi sevilmek istiyor, ama sağlıklı ilişkileri yok. Mert’in çocukluğundan beri platonik aşkı olduğunu hiç bilmiyor.

Av. SELİM SEREZ (Barış Falay)

Av. SELİM SEREZ (Barış Falay)

Selim Serez, yoksul bir aileden gelip çalışkanlığı ve azmiyle (ve tam uçuruma yuvarlanacakken yardımsever birinin elinden tutmasıyla) hayatı değişmiş, başarılı bir avukat. Karısı Ender ile üniversitede başlayan aşkları, oğulları Mert’in doğumuyla perçinlenmiş. Karısına deli gibi aşık bir adam. Seviyor, seviliyor. Ender yüzünden  katlanmak zorunda olduğu zengin çevrenin değerlerinden hoşlanmayan Av. Selim Serez, mert, dürüst çok çalışkan ve esprili bir adam. kendi gençliğini gördüğü Yaman konusunda çok hassas.  Yamanın, Mertle kurduğu diyalog O’nu ailenin içine sokmasına sebep olur. Zaman içinde, Mertin Yamanı kardeşi yerine koyması, Yamanın ailedeki yerini sağlamlaştıracaktır.

ENDER SEREZ (Mine Tugay)

ENDER SEREZ  (Mine Tugay)

Ender Serez; ünlü iş adamı  Asım Şekip Kaya’nın (yaygın söylenimiyle Bay AŞK’ın) kızı, başarılı bir mimar. Üniversitedeyken Selim’e aşık olur, bugüne kadar tek gücü para zanneden Ender, Selimin “fakir karizmasından” bir hayli etkilenir ve tanışmalarından kısa bir süre sonra, babası Bay AŞK’ın müthiş öfkesine  rağmen  evlenir, evlendikten kısa bir süre sonra da okumaya devam ederken oğlu Mert’İ kucağına alır. Mertin (yani veliahtın) doğumuyla Baba Asım Şekip Kaya, bozguna uğramış ve kızıyla barışmak için damadı Selime bile katlanmak zorunda kalmıştır. Selim’le aralarında süren soğuk savaş, Yaman’ın hayatlarına girmesiyle bir hayli ısınacaktır.

ASIM ŞEKİP KAYA (Bay AŞK) (Can Gürzap)

ASIM ŞEKİP KAYA  (Bay AŞK) (Can Gürzap)

60lı yaşlarında Tanınmış iş adamı , çok güçlü bir adam. Güçlü ve zarif.  Yenilgiyi ne iş hayatında ne de sosyal hayatında yaşamış bir adam. Genç, güzel kadınlara düşkün.. Cemiyet hayatının saygın, ve hayatı çok merak edilen bir yüzü. Bugüne kadar sahip olduğu düzene hırsla bağlı. Yaman’ı ailesine karşı büyük tehlike olarak görüyor.

FARUK BEYLİCE ( Murat Aygen)

FARUK  BEYLİCE ( Murat Aygen)

Yatırım danışmanı, Sude’nin eşi, Mira ve Beren’in babası. Başkalarının paralarını borsada değerlendiriyor.. Parayı seviyor, paranın sağladığı yaşama aşık.. Hayatında ilk kez okul yıllarında Ender’e aşık olmuş.  Bir süre flört etmişler, üniversite okumak için yurt dışındayken bir yandan da Enderle evlilik hayalleri kurmuş. Enderin, Selim Serezle yaptığı sürpriz evlilik bir hayli sarsmış, Dağınık günlerinde Asude çıkmış karşısına, bu güzel kadınla, biraz da Enderi cezalandırmak için evlenmiş, ama zaman içinde Enderlerle yan yana sürdürdükleri hayatlarında, gözü ve aklı hep yan evde olmuş bir adam.. Karısını seviyor ama hırsından yorgun.

SUDE BEYLİCE (Şebnem Dönmez)

SUDE BEYLİCE (Şebnem Dönmez)

Çok güzel, bakımlı, çok şık, uluslararası sosyete ile pişti olan bir kadın. Geçmiş hayatını, yoksul günlerini tamamen unutmuş, herkese de unutturmuş bir kadın. Zengin bir adamla evlenip sınıf atlama hayallerini Faruk’la tesadüfen! tanıştıkları gün, gerçekleştireceğini anlamış ve bunun için elinden geleni yapmış, entrikalarla dolu bir kadın. Herkes tarafından (özellikle genç erkekler) beğenildiğinin farkında. Paraya ve güce tapıyor. Küçük kızı Beren kendisinin tam bir modeli, ama Mira’yı ele geçirmeyi henüz başaramamış durumda. Mira’nın Orkun Civaner’le evlenip daha da zengin bir hayata adım atması, en büyük arzusu.  Yaman’ın yan evde yaşamaya başlamasıyla  en büyük düşmanı Yaman olacaktır.

Med Cezir Dizisi Resimleri

Google'dan Gelen Aramalar:

 • medcezir kenan kim
 • medcezir kenan
 • medcezir oyuncuları kimler
 • medcezir beren kim
 • medcezir oyuncuları ender
 • medcezir beren
 • medcezir ender
 • medcezir oyuncuları beren
 • medcezir oyuncuları yaşları
 • medcezir ender kim
Yorum Sayısı: 21 Yorum
Söz Sizde
 1. hakan kekeç diyor ki:

  Bence harika bir dizi benim izlediğim en iyi dizi o kadar

 2. alisercan diyor ki:

  yamanı çok seviyorum

 3. ASAL diyor ki:

  BEN MED CEZIR DIZISINI COOOOOOOOOOK SEVIYORUM HER CUMA AKSAMI 3 SAAT ONCEDEN TELEVIZIYONUN ONUN DE OTURUP MED CEZIRIN BASLAMASINI BEKLIYORUM ANLADIGINIZ KADARIYLA MED CEZIR COK IYI BIR DIZIDIR BEN BU DIZININ OYUNCULARINI DAHA COK DA [MIRA] VE [YAMAN] I YAANI [SERENAY SARIKAYA] VE [CAGATAY ULUSOY] U COOOOOK COOOOOOOOK SEVIYORUM VE ONLARIN COOOK BUYUK HAYRANLARINDAN BIRI YIMDIR .

 4. Nigar diyor ki:

  Chok guzel dizi. Tum Azerbaycan izliyor. Yamanada kizlar bayiliyor. Allah korusun. Bawarilar.

 5. Nigar diyor ki:

  Amma ben Merte bayiliyorum. Oluyorum Merte.

 6. feyza nur diyor ki:

  ben bu diziye bayılıyorum

 7. feyza nur diyor ki:

  yaa ben yamana miraya merte eylüle ölüyorum çok şekerlerrrr:)

 8. melek diyor ki:

  lan feyza nur ne zaman ölüyorsun :)

 9. neimi diyor ki:

  Cooooook guzel diyil ultra guzel azerbaycan ve turkiye diyil tum dunya izliyor medcezir baslarken kim karagule bakiyorsa isiklari sonsun Yaman&Mira Eylul&Mert seviyorum oluyorum orkunu gorunce seytan goruyorum

 10. ferhat diyor ki:

  vala yaman ve mert mira eylül size olüyorum valaha odizidi olmayı coooooook ama coook isterdimmmmm

 11. bilal saygılı diyor ki:

  hayalim değil bir oyuncu olmak ama bu medceziri izledikten sonra neden olmasın ben çağtay ulusoydan daha yakışıklıyım kondisyonum daha düzgün.sizce bende medcezire gire bilmem için ne yapmam gerkiyo

 12. Ömer Fermail diyor ki:

  Ender benim en çok sevdiyim kadın. Çok güzel bir kadın…
  Mine hanımı çok seviyorum. ..

 13. sevilay korsan diyor ki:

  oradaki tek karekter bence orkun.adam çok iyi oynuyor artı birde oyun içinde oynuyor.süperrr ötesi.yaman karekteri yalan yok öle şey anası pavyoncu babası mafya. abisi hapiste kimsee yanına almaz birde son model araba ede komşu kızını verip daga yollamaz yemeyin bizi en büyük ORKUN

 14. sudenur diyor ki:

  BEN BU DİZİYİ ÇOOOOOK SEVİYORUM HİÇBİR BLÜMÜNÜ KAÇIRMADIMMM VE KAÇIRMICAMMMMM
  EN SEVDİĞİM OYUNCULAR: YAMAN KOPER(ÇAĞTAY ULUSOY), MİRA BEYLİCE(SERENAY SARIKAYA), EYLÜL BULUTER(HAZAR ERGÜÇLÜ) VE MERT SEREZ(TANER ÖLMEZ) BU OYUNCULARI ÇOOOK AMA ÇOOOK SEVDİĞİMİ SÖYLEMEK İSTERİMM :) BU DİZİ BENİM FAVORİMMMM

 15. nurcan diyor ki:

  BET TWTIRDA ONLARI IZLIYORUM ONLARIN YERINDE OLMAYI COK ISTERDIM EYER BENI DUYUYORSUNUZSA BANA SES VERIN HAYRANINIZIM BEN

 16. gülcan diyor ki:

  on numara beş yıldız bir dizi bir bölümünü izlemezsem yapamıyorum

 17. miray diyor ki:

  çoooooooooook güzel özellikle mira yaman mert eylül onlarla tanışmayı çok isterdim

 18. cemre diyor ki:

  Arkadaşlar ben de bu dïziyi çok seviyodum fakat bazı şeyler duyunca ve görünce izlemeyi bıraktım ama yinede ben oyuncuların hepsini çok seviyorum

 19. nota diyor ki:

  süperrrrrrrrr çoook seviyorum

 20. irfan ÇİFTÇİ diyor ki:

  benim se sevdigim oyuncu boş ver yaa

Yorum Yapın

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Anket

Bugün Hangi Diziyi İzleyeceksiniz? (17 Nisan Perşembe 2014)

View Results

İzmir Otel

Facebook Sayfamız