Familya Dizisi Bitecek mi?

Fulya Zenginer Öğrenciler ile Bir Araya Geldi

Kertenkele’de Horon Eşliğinde İlan- Aşk Edildi

Cesur ve Güzel 2. Tanıtım Fragmanı Yayındandı

Halit Ergenç’in Ali & Nino Filmide ki Görüntüleri

Dizi Magazin, Kültür Sanat 30 Nisan 2015
1.338 views

Halit Ergenç’in “Ali & Nino” filmi çekimleri sona erdi.

Halit Ergenç’ten yeni filme yeni imaj
Kanuni imajı artık gitti! İşte yeni rolü

Kurban Said’in tüm dünyada ilgi gören epik aşk romanı ‘Ali & Nino’dan uyarlanan aynı adlı filmin İstanbul çekimleri başladı.

Adam Bakri ve Maria Valverde’nin başrollerini paylaştığı, aynı adlı ünlü romandan uyarlanan ‘Ali & Nino’ filminin Azerbaycan’da 8 hafta süren çekimlerinin akabinde iki hafta sürecek İstanbul çekimleri başladı.

33 DİLE ÇEVRİLDİ

Milliyet’te yer alan habere göre, Kurban Said’in ilk baskısı 1937′de yapılan zaman içinde dünya çapında 33 dile çevrilen epik aşk romanı ‘Ali & Nino’, 20. yüzyıl edebiyatının önemli eserlerinden biri olarak kabul ediliyor. Aynı adla beyaz perdeye uyarlanan filmin yönetmenliğini Cannes’da dünya prömiyeri yapacak ‘Amy’ belgeseline imza atan BAFTA ödüllü Asif Kapadia (The Warrior, Senna) yapıyor. Senaryosunu ‘Kefaret’ ve ‘Tehlikeli İlişkiler’in Oscar’lı senaristi Christopher Hampton’ın yazdığı filmde Adam Bakri (Omar) ve Maria Valverde (Exodus: Tanrılar ve Krallar) filme adını veren aşıkları canlandırıyor.

KANUNİ’DEN ESER KALMADI

Connie Nielsen (Gladiator, Nymphomaniac), Mandy Patinkin (Homeland) gibi Hollywood yıldızlarının da rol aldığı filmde, Türkiye’den Halit Ergenç ve gösterimdeki ‘Senden Bana Kalan’ filminin başrolündeki Ekin Koç oynuyor.

BURMA BIYIKLI HALİT

‘Muhteşem Yüzyıl’ın ardından ilk kez kamera karşısına geçen Halit Ergenç, basına yansıyan fotoğraflarda kazıtılmış saçları ve burma bıyıklarıyla dikkat çekiyor.

‘Ali&Nino’nun konusu…

20. yüzyılın başında farklı kültürler için bir kaynaşma noktası olan Azerbaycan’ın petrol zengini kozmopolit başkenti Bakü’de yaşayan Ali Khan, savaşçı atalarının çöl aşkını taşıyan Müslüman bir genç. Nino Kipiani ise sofistike Avrupa kültürüne sahip Hristiyan Gürcü bir kızdır.

Ali ve Nino birbirlerine çocukluktan beri aşıklardır ve Ali kültürel farklılıklarına rağmen Nino ile evlenmeye kararlıdır ama aşmaları gereken tek engel farklı dinlerden gelmeleri ve ailelerinin rızası değildir. 1. Dünya Savaşı patlak verir ve Bakü’deki petrol Rusya’nın gücü ele geçirmek için odağı haline gelir. Savaş ilerledikçe ve yönetim el değiştirince Ali ve Nino kendilerini Azerbaycan’ın bağımsızlık savaşı içerisinde bulurlar.

loading...


Yorumlar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da83 sorgu var. 0,407 saniyede yüklendi.