Gürkan Uygun “Kaçak” Dizisindeki Karakterini Anlattı

03 Eylül 2013 Salı, 10:02
Gürkan Uygun “Kaçak” Dizisindeki Karakterini Anlattı

Kaçak Dizisi 00002Gürkan Uygun, “Meslek olarak iyi bir dönemindeyim, toplumsal olarak da daha iyi dönemlere gideceğimizi düşünüyorum” diyerek Türkiye’nin daha güzel günler göreceğine değindi.

Dizideki karakterinden bahseden Uygun, şöyle konuştu:
“Evet, yaşadığı bir olaydan ötürü polisliği bırakmış. Asıl amacı bir mafya grubunun içine sızıp emniyete bilgi aktarmak. Ancak o görev, kendi hatasıyla son buluyor. O hatanın cezasını da polislikten ayrılıp ortadan kaybolarak veriyor. Daha sonra olaylar farklı yönde gelişince, yarım kalan işini bitirmek üzere dönmek zorunda kalıyor.”
Gezi Parkı olaylarına destek veren Gürkan Uygun, polis rolünün tepki yaratıp yaratmayacağı sorusuna “Ben rolü kabul ettiğimde bu tarz düşünceler yoktu ama kısmet. Zaten TV’de de zor oluyor polis hikâyeleri, ne yaparsanız yapın “Polis bunu yapar mı?” diyorsunuz. Bizde o kantarın topuzu kaçıyor her durumda” diye konuştu.
Uygun, toplum olarak özeştiri yapmayı bilmediğimize değindi ve “Özeleştiri yapmayı bilmiyoruz ve toplum olarak hayatımızı hamasetle devam ettiriyoruz, o yüzden. Biri bize yeter ki “Şöyle güzelsin, böyle iyisin” desin. Kötü bir şey söylediğinde hemen tepki gösteririz. Bu tarz hikâyeleri anlatmakta zorlanıyoruz, evet, çünkü gerçekliğiyle anlatmıyor oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler. Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz