“Survivor Panorama” Her Gün Canlı Yayınla TV8’de

Bodrum Masalı 20. Bölüm Resimleri ve Fragmanı

Bugün Hangi Dizi Veya Programı İzleyeceksiniz? (20 Ocak 2017 Cuma)

19 Ocak 2017 Perşembe Reytingleri (TNS)

Görevimiz Komedi Programının Doğruları ve Yanlışları Neler?

Dizi Magazin, Editörden 31 Mart 2016
1.590 views

Dizi Profesörü Fox Tv’de yayınlanan Görevimiz Komedi Programına değindi.

Otopsi : Görevimiz Komedi

Fox TV, ilk bölümle ilgi çekmeyen Görevimiz Komedi’yi, yayın saatini geç saate atarak gözden çıkarmış olduğunu hissettirdi. Bu programın neden iş yapmadığını Dizi Profesörü sizin için inceledi.

Programın Doğrusu:
Görevimiz Komedi, doğru bir düşünce ile yola çıkılmış. Komedi programlarının azlığı gözönüne alınırsa, hem bu boşluğu doldurmak hem de genç yeteneklere bir yol açmak için doğru bir karar.

Programın Yanlışları:
İlk yanlış formatında. Hollanda’dan alınmış olması da işi kurtarmıyor. Ayrıca, sanki bizim ülkemizde hiçbir yapımcının, senaristin veya programcının aklına böyle bir format yapmak gelmiyormuş gibi de kendimize haksızlık etmeyelim.
Diğer yanlış yarışmacı seçimlerinde. Böyle bir programa yarışmacı olabilmek için gerçekten komedi yapma yeteneğine sahip olmak gerekmektedir. Yoksa komedi yapayım derken “komik” duruma düşersin. “Komedi yapamadım, bari (her önüne gelenin yapabildiği) Yıldız Tilbe taklidi ile işi kurtarayım” tarzı çabalar da boşunadır.
Böyle bir programda jüri üyelerinin, bir Metin Akpınar, bir Müjdat Gezen bir Ali Poyrazoğlu ..gibi “duayen”lerden oluşması beklenirdi. Hadi, Rasim Öztekin ile Asuma Dabak “duayen” olmasalar da yıllarını bu işe vermiş komedi oyuncuları olarak jüriye girdiler diyelim, Bülent Emrah Parlak daha yakın zamana kadar Yılmaz Erdoğan’ın “godik”lerinden biri değil miydi?; Zeynep Kankonde’nin ise onun gibi başrolü de yok. Açelya Topaloğlu ile Burak Satıbol da yardımcı rollerin oyuncuları.

Kısaca özetlemek gerekirse,
Kanallar ve yapımcılar, “ucuza maledelim, nasıl olsa altı-üstü bir komiklik yapacağız” gibi bir zihniyetle yayına koydukları hiçbir komedi programının iş yapmayacağını artık bilmeliler. Komedi “ciddi bir iş”tir.

Benden söylemesi

Dizi Profesörü

loading...


Yorumlar
  • chaplin

    Programda ara ara kopukluklar oluyor, devamlılık yok. Oynanan skeçler çok basit, bazılarını oyuncuların kendileri yazıyor sanırım ama iyi bir senaryo ekibi oluşturmaları lazım. Dediğiniz gibi paraya kıymamak için başrol ve duayen olmayan çok oyuncu var. Belki komik olabilirler ama kimin iyi kimin kötü olduklarına karar verecek kadar iyi değiller iki kişi dışında. Çok uzun ömürlü gözükmüyor sonları maalesef.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da87 sorgu var. 0,441 saniyede yüklendi.