Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/televizyondizisi/forum) is not within the allowed path(s): (/home/televizy:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/televizy/public_html/forum/Settings.php on line 57

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/televizyondizisi/forum/Sources) is not within the allowed path(s): (/home/televizy:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/televizy/public_html/forum/Settings.php on line 59
 Unutulmaz Basın Haberleri

Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 16   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Unutulmaz Basın Haberleri  (Okunma Sayısı 42646 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #90 : 03 Temmuz 2010, 14:34:56 »

Unutulmaz dizisi herkesi hayrete düşürüyor

Unutulmaz nasıl oluyor da bu reytingi alıyor?

atv'de ekrana gelen Unutulmaz dizisinin fanları dizilerinin neden medyada gerekli ilgi ve alakayı görmediğini sorguluyor.

Dizinin aldığı reytigine paralel olarak medyada daha fazla yer alması gerektiğini düşünen okurlara yanıtı Posta gazetesi televizyon eleştirmeni Mesut Yar, şöyle veriyor: "O kumaş bu dizide yok sevgili okur... Unutulmaz’dan bir Behlül ya da Bihter çıkarmak mümkün değil. Eda’dan bir Eyşan, Harun’dan da bir Ezel çıkarmak imkansız..."

Dizinin vasat bir hikayesi bulunmasına karşın bu kadar yüksek bir kemik izleyiciyi kendisine bağlaması ise şaşkınlık yaratıyor. Dizinin fanları ise Unutulmaz'ın medyada daha çok yer alması gerektiğini düşünüyor.

Mesut Yar'ın Unutulmaz ile ilgili tespiti de ilginç:

"Vasat hikayesi ile aldığı yolu bile öpüp başa koymak gerekiyor. Bu benim düşüncem olsa tepkilerin alayını göğüslerim ama, yayıncı kanala bakarsanız; o bile diziyi Türkiye’de ayrı Avrupa’da ayrı montajla oynatıyor. Ne ekersen onu biçersin diyerek bitirelim!"

Televizyongazetesi.com
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Sponsor Baglanti

ALwy0
Ziyaretçi
« Yanıtla #91 : 03 Temmuz 2010, 19:59:24 »

Çünkü konuşacak bir şeyi yok!

Nedenini tam olarak bilemiyorum ama atv’deki Unutulmaz dizisi aldığı reyting oranıyla paralel bir ilgi alanı yaratamadı medya üzerinde... Bu haliyle sadece kemik izleyicisinin ilgilendiği bir yapım olmanın ötesine geçemedi. Bu durum belli ki fanlarını da sıkmaya başladı... Haklı olarak soruyor birçoğu; “Dizimiz neden popüler olamıyor?”. Haklı olarak yanıtlıyorum ben de; o kumaş bu dizide yok sevgili okur... Unutulmaz’dan bir Behlül ya da Bihter çıkarmak mümkün değil. Eda’dan bir Eyşan, Harun’dan da bir Ezel çıkarmak imkansız... Bu yüzden vasat hikayesi ile aldığı yolu bile öpüp başa koymak gerekiyor. Bu benim düşüncem olsa tepkilerin alayını göğüslerim ama, yayıncı kanala bakarsanız; o bile diziyi Türkiye’de ayrı Avrupa’da ayrı montajla oynatıyor. Ne ekersen onu biçersin diyerek bitirelim!

Mesut Yar - Posta
Yaratamadı çünkü unutulmaz dizisinin oyuncuları medyayla gündeme gelen insanlar değil ! her sokak başı kameralara görüntülenmiyorlar başka ünlülerle gerekli gereksiz polemiğe girmiyorlar hepsi sadece işini yapıyor  toplasak 3-4 kez televizyon programına çıkmışlardır ama diğer dizinin oyuncuları her dakika magazin gündemlerinde..
İşte bu yüzden unutulmaz diğer dizilerden çok farklı..  Çok İyi İşte bu yüzden diziyi hiç terketmeyecek bir fan kitlesi var. Unutulmaz'dan tabiki Bihter&Behlül çıkmaz çıkamaz. Eda'dan bir Eyşan çıkmaz! Harun'danda bir Ezel çıkmaz.. Çünkü bambaşkalar Zaten Ezel yada Eyşan olmasınlar biz onları bu halleriyle seviyoruz  Şaşkın Aşık Eda Yani Özlem Yılmaz Cansu Dere'den kat ve kat daha iyi oyuncu fikrimce.. Eyşan'ın ağlama sahnelerinde bayılasım geliyor ama Özlema Yılmaz öylemi.. Ağlarken bile melekler gibi güzel inandırıcı duygulu.. Serhan Yavaş Kenan İmirzalıoğlu'ndan Kıvanç Tatlıtuğ'dan katkat daha iyi bir oyuncu Kenan'ın yada Kıvanç'ın çok konuşulmasının nedeni medya! Belkide Serhan'ın yada Özlem'in adını ilk kez unutulmaz'da duyanlar olmuştur nedeni çok açık onlar tanınmak için kameraların karşısına geçmiyor onlar işlerini yapıyor..  Duydunuz mu hiç medyada Serhan Yavaş şu ünlüyle yakalandı falan diye yada duydunuz mu gece klüplerinde eğleniyor duyamazsınız çünkü onlar öyle değil öyle insanlar değil bu yüzden işte bu yüzden bu diziyi o kadar çok seviyorum ki istediği kadar saçmalasın reytinglerde sonuncu olsun Dünya'nın en kötü dizisi ilan edilsin yine izlerim.. Ve işte o bahsedilen Unutulmaz dizinin Unutulmaz Hayranları da bu diziyi hiçbir zaman terk etmez..

« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2010, 00:37:43 Gönderen: ALwy0 » Moderatöre Bildir   Kayıtlı
kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #92 : 04 Temmuz 2010, 03:24:10 »

"Unutulmaz" final geliyor

atv'nin dizisi "Unutulmaz", yüksek prodüksiyonlu, promosyonlu, cilalı dizilerin arasında ekrana tutunmayı başardı. Hele ekran biraz boşalınca, izleyici dizinin hakkını iyice verdi. "Unutulmaz"ın son bölümü hem AB hem de Total grubunda günü birincilikle tamamladı. Diziyi ilk izlediğim günün ertesinde bu sütunlarda yazmıştım. Amerika'yı yeniden keşfetmeye kalkmamışlar, yüzü eskimiş oyuncuları kullanmamışlar, duru bir anlatımı tercih etmişler ve içine biraz da Yeşilçam nostaljisi ekleyip, ekrana servis etmişler. Bu özelliklerin tümü, sıradan dizi izleyicilerinin tercih ve beklentilerini karşılıyor. Bu da "Unutulmaz" ın ağır rekabet koşulları içinde tüm mütevazılığına karşın, ekrana tutunmasını sağlıyor. Her dizide olduğu gibi "Unutulmaz"da da gözümüze batan kıymıklar olmuyor değil. Örneğin; geçen hafta Eda iki kez Harun'un evine taksiyle gitti. Ancak iki seferde de 34 THA 64 plakalı taksiye bindi. Sanırım taksi durağı bu aracı kahramanımıza tahsis etmiş! Gelecek hafta dizinin tiryakilerini müthiş bir sezon finali bekliyor. Son sahnede bir silah patlayacak. Kurşun, ana karakterlerden birini bulacak? Peki ama hangisini? Bekleyelim, görelim...

Yüksel Aytuğ - Günaydın

ALwy0
Ziyaretçi
« Yanıtla #93 : 04 Temmuz 2010, 08:26:06 »

"Unutulmaz" final geliyor

atv'nin dizisi "Unutulmaz", yüksek prodüksiyonlu, promosyonlu, cilalı dizilerin arasında ekrana tutunmayı başardı. Hele ekran biraz boşalınca, izleyici dizinin hakkını iyice verdi. "Unutulmaz"ın son bölümü hem AB hem de Total grubunda günü birincilikle tamamladı. Diziyi ilk izlediğim günün ertesinde bu sütunlarda yazmıştım. Amerika'yı yeniden keşfetmeye kalkmamışlar, yüzü eskimiş oyuncuları kullanmamışlar, duru bir anlatımı tercih etmişler ve içine biraz da Yeşilçam nostaljisi ekleyip, ekrana servis etmişler. Bu özelliklerin tümü, sıradan dizi izleyicilerinin tercih ve beklentilerini karşılıyor. Bu da "Unutulmaz" ın ağır rekabet koşulları içinde tüm mütevazılığına karşın, ekrana tutunmasını sağlıyor. Her dizide olduğu gibi "Unutulmaz"da da gözümüze batan kıymıklar olmuyor değil. Örneğin; geçen hafta Eda iki kez Harun'un evine taksiyle gitti. Ancak iki seferde de 34 THA 64 plakalı taksiye bindi. Sanırım taksi durağı bu aracı kahramanımıza tahsis etmiş! Gelecek hafta dizinin tiryakilerini müthiş bir sezon finali bekliyor. Son sahnede bir silah patlayacak. Kurşun, ana karakterlerden birini bulacak? Peki ama hangisini? Bekleyelim, görelim...

Yüksel Aytuğ - Günaydın

aa çok şaşırdım ne kurşunu yaaa
paylaşım için teşekkürler..
kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #94 : 04 Temmuz 2010, 14:06:25 »

Unutulmaz'dan Ayrılan Buğra Gülsoy Seri Katil Olacak!

İşte Gürsoy'un yeni projesi

Dizifilm'in haberine göre, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan ve daha fazla Unutulmaz dizisine devam etmek istemediğini belirten yakışıklı oyuncu Buğra Gülsoy, karakterine olan inancını artık kaybettiğini ve sadece para kazanmak için oyunculuk yapamadığını dile getirdi ve sözlerine şöyle devam etti: "Oynadığım bir karaktere artık inanmıyorsam bunu para için bile olsa asla devam ettiremem. Çünkü oynayabilmem için önce o karakteri içimde hissetmem gerekir. Tolga artık benim için bitmiştir. Tüm Unutulmaz ekibine ve diziyi izleyen herkese sonsuz teşekkür ederim."

Derviş Zaim’in son filmi "Gölgeler ve Suretler"in çekimini bitiren Buğra Gülsoy şu sıralar kendisinin yazıp yöneteceği "PRAGMA" isimli tiyatro oyunu üzerine çalışıyor. Serhat Teoman,Emre Erkan ve Fatih Sönmez’le birlikte kurdukları Tiyatro Kutu’da sahnelenecek oyun Ekim sonrasında sahnelenmeye başlayacak. Dünyanın en tanınmış ve en vahşi beş seri katilini aynı odada buluşturacak oyunda Buğra Gülsoy yakışıklı seri katil Ted Bundy karakteri ile sahneye çıkacak. ABD'nin çeşitli yerlerinde çok sayıda genç kadını öldüren ve 30'dan fazla cinayet işleyen Bundy, Amerikan seri katillerinin öncül örneği olarak kabul edilmişti.

Televizyongazetesi.com

ALwy0
Ziyaretçi
« Yanıtla #95 : 07 Temmuz 2010, 01:50:46 »

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #96 : 07 Temmuz 2010, 12:07:34 »

Seyirci tatil yaptırmıyor!

Önceki gün Ahmet Bayram aradı...
Mütevazı bütçesiyle, büyük izleyici kitlesine sahip olmayı başaran atv'deki 'Unutulmaz' dizisinin başarılı yapımcısı...
"Bilal Bey, Temmuz'un ikinci haftasında sezon finali yapacağımızı yazmıştınız. Biz de öyle zannediyorduk ama yapmıyoruz" dedi...
"Nasıl yani" diye şaşkınlıkla sordum...
"Biliyorum şaşırdınız ama biz de şaşkınız. Bunca yıldır televizyon sektöründeyim. Böyle bir seyirci baskısı görmedim. Günlerdir, bize ve kanala e-mail yağıyor. Lütfen, 'Unutulmaz'a ara vermeyin' yazıyorlar. Türkiye'nin her yerinden, Kıbrıs'tan, Azerbaycan'dan, Avrupa'dan, Avustralya'dan binlerce e-mail geliyor. Kanalla oturduk konuştuk ve sezon finalini erteledik."
Sordum, "Peki ne zaman ara vereceksiniz?"
Yanıt ilginçti, "İnanın tam olarak bilmiyorum, senaristler yazmayı sürdürüyor, yönetmen ve oyuncular sette çalışıyor. Biliyorsunuz bütün diziler ara verdi. Oyuncuları Bodrum'da, Çeşme'de denize giriyor. Seyirci bize tatil yaptırmıyor. Bilirsiniz diziler yıllık 39 bölüm çekilir. Biz hiç ara vermeden 52'nci bölümü yayınlıyoruz."
XXXXXX
Aynı erkeğe aşık olan iki kız kardeşin öyküsünü anlatan 'Unutulmaz'ın başarısı bana göre Yeşilçam filmlerini andıran senaryosunda ve o senaryonun duru anlatımında gizli.
Astronomik maliyetli, cilalı dizilerin korkulu rüyası olan 'Unutulmaz'ın sırrını bir de Ahmet Bayram'a sordum...
"Sırrı öyküsünde" dedi. "İzleyiciler, kendisinden bir şeyler buluyor bu öyküde."
"Peki bu öykü nasıl ortaya çıktı" deyince de şöyle konuştu:
"Bana, Giresunlu bahçıvan Ali Osman ilham verdi. Bir gün bahçede oturuyorum. Ali Osman Bey'e, 'Niye dalgınsın' diye sordum. 'Nasıl dalgın olmayayım bey, bizim köyde baldız eniştesini kaçırmış; kocası perişan, herkes perişan. Ben düşünmeyeyim de kim düşünsün' dedi...
Evden çıktım, arabama bindim, yazlığa gidene kadar kafamda bir öykü oluşturdum. Ertesi gün senarist arkadaşlara bu konuyu kurmalarını söyledim. Denek gruplarını çağırdık, senaryoyu onlara okuduk, nasıl bulduklarını sorduk. Dinlerken içlerinden bir kadın ağlamaya başladı. 'Aynı hikâye benim kızımın başından geçti. Şimdi kızımı yeniden hayata kazandırmaya çalışıyorum' dedi.
Sonra bir başkası, daha sonra bir başkası benzer öykülerden söz etti.
Bu konunun toplumda çok yaygın olduğunu gördüm ve senaryoyu hayata geçirmeye karar verdim."

Bilal Özcan - Bugün

ALwy0
Ziyaretçi
« Yanıtla #97 : 07 Temmuz 2010, 13:35:14 »

Seyirci tatil yaptırmıyor!

Önceki gün Ahmet Bayram aradı...
Mütevazı bütçesiyle, büyük izleyici kitlesine sahip olmayı başaran atv'deki 'Unutulmaz' dizisinin başarılı yapımcısı...
"Bilal Bey, Temmuz'un ikinci haftasında sezon finali yapacağımızı yazmıştınız. Biz de öyle zannediyorduk ama yapmıyoruz" dedi...
"Nasıl yani" diye şaşkınlıkla sordum...
"Biliyorum şaşırdınız ama biz de şaşkınız. Bunca yıldır televizyon sektöründeyim. Böyle bir seyirci baskısı görmedim. Günlerdir, bize ve kanala e-mail yağıyor. Lütfen, 'Unutulmaz'a ara vermeyin' yazıyorlar. Türkiye'nin her yerinden, Kıbrıs'tan, Azerbaycan'dan, Avrupa'dan, Avustralya'dan binlerce e-mail geliyor. Kanalla oturduk konuştuk ve sezon finalini erteledik."
Sordum, "Peki ne zaman ara vereceksiniz?"
Yanıt ilginçti, "İnanın tam olarak bilmiyorum, senaristler yazmayı sürdürüyor, yönetmen ve oyuncular sette çalışıyor. Biliyorsunuz bütün diziler ara verdi. Oyuncuları Bodrum'da, Çeşme'de denize giriyor. Seyirci bize tatil yaptırmıyor. Bilirsiniz diziler yıllık 39 bölüm çekilir. Biz hiç ara vermeden 52'nci bölümü yayınlıyoruz."
XXXXXX
Aynı erkeğe aşık olan iki kız kardeşin öyküsünü anlatan 'Unutulmaz'ın başarısı bana göre Yeşilçam filmlerini andıran senaryosunda ve o senaryonun duru anlatımında gizli.
Astronomik maliyetli, cilalı dizilerin korkulu rüyası olan 'Unutulmaz'ın sırrını bir de Ahmet Bayram'a sordum...
"Sırrı öyküsünde" dedi. "İzleyiciler, kendisinden bir şeyler buluyor bu öyküde."
"Peki bu öykü nasıl ortaya çıktı" deyince de şöyle konuştu:
"Bana, Giresunlu bahçıvan Ali Osman ilham verdi. Bir gün bahçede oturuyorum. Ali Osman Bey'e, 'Niye dalgınsın' diye sordum. 'Nasıl dalgın olmayayım bey, bizim köyde baldız eniştesini kaçırmış; kocası perişan, herkes perişan. Ben düşünmeyeyim de kim düşünsün' dedi...
Evden çıktım, arabama bindim, yazlığa gidene kadar kafamda bir öykü oluşturdum. Ertesi gün senarist arkadaşlara bu konuyu kurmalarını söyledim. Denek gruplarını çağırdık, senaryoyu onlara okuduk, nasıl bulduklarını sorduk. Dinlerken içlerinden bir kadın ağlamaya başladı. 'Aynı hikâye benim kızımın başından geçti. Şimdi kızımı yeniden hayata kazandırmaya çalışıyorum' dedi.
Sonra bir başkası, daha sonra bir başkası benzer öykülerden söz etti.
Bu konunun toplumda çok yaygın olduğunu gördüm ve senaryoyu hayata geçirmeye karar verdim."

Bilal Özcan - Bugün
Çok güzel bir haber bu dizinin ilgi görmesi  s23
Gerçekten çok sevindim.
Acaba sezon finali ne zaman olacak  Bilmem
Merak içindeyim.
Paylaşım için teşekkürler (:
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2010, 13:36:46 Gönderen: ALwy0 » Moderatöre Bildir   Kayıtlı
ALwy0
Ziyaretçi
« Yanıtla #98 : 08 Temmuz 2010, 15:06:15 »

Unutulmaz İş Başında

Dizilerin birer birer sezon finali yaptığı ve televizyonun şov programlarına kaldığı şu günlerde, sezon başından beri ara vermeden devam eden Unutulmaz, kanalına ikincilik getirdi. En yüksek izlenme oranına, Unutulmaz'ı yayınlandığı saatlerde ulaşan atv, hem TOTAL'de hem AB'de ikinci sıraya oturdu.

7 Temmuz Çarşamba günü Kanal İzlenme Oranları belli oldu. Buna göre; Star Tv hem TOTAL'de hem AB'de birinci olarak günü bitirdi.

Çarkıfelek'in yayınlandığı saatlerde uçuşa geçen Star Tv'yi, Unutulmaz'la atv takip etti. İlk bölümüyle Show Tv ekranlarına gelen Sibel Can'lı Geceler kanalına yaramadı ve Show Tv günü üçüncülükle bitirdi.

TOTAL Prime-Time Sonuçları

Star Tv: 13.2
Atv: 11.1
Show Tv: 6.1
Kanal D: 6
Stv: 4.6
Fox: 3.5
Kanal 7: 3.3
Flash: 1.2
Cine 5: 1.2
AB Prime-Time Sonuçları

Star Tv: 12.8
Atv: 8.3
Kanal D: 8.1
Show Tv: 5.9
Kanal 7: 2.6
Stv: 2.3
Fox: 2.1
Cine 5: 1.4
Flash: 0.3
kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #99 : 08 Temmuz 2010, 21:46:24 »

Unutulmaz'ın 52. bölümünde neler oldu?

İşte Unutulmaz dizisinin 52. bölümünde yaşananlar...

Eda, Harun'nun arkasından yalvarsa da Harun çoktan basıp gitti, ama bebeğin haykırışları içini burkuyordu. Harun, kızının başkasına baba deyişini kabullenemiyordu. Eda, Harun'u aradı. Harun ise Masal'ı evine götürdüğünü söyledi. Eda da Harun'un peşinden bir taksiye atlayarak Harun'un evine geldi. Bu sırada Eda'nın babası Cemil aklında Masalı'ın babasının kim olduğu sorularıyla hastaneden çıkmış eve gelmişti. Eda, Harun'un kapısında bağırdı, çağırdı, hatta yalvardı, ama Harun o kadar öfkeliydi ki hiç vazgeçecek gibi değildi.

Feyyaz Bey de hem gelini Melda'yı hem de oğlu Tolga'yı şirkete toplantıya çağırdı. Melda ve Tolga da şirkete geldi.

Harun Bey'in avukatı Melda'ya ulaşmaya çalışmaktı, çünkü boşanma davası açacaktı.

Ece ve Batu, Burak ve Batu için hayati önem taşıyan cd'nin peşindeydi.Nisa ikisine de güvenmiyordu ve güvenmemekte haklıydı. Ece zor da olsa Batu'nun isteğini yerine getirdi, cd'yi almayı başardı.

Eda son çare olarak karakolun yolunu tuttu. Bebeğinin kaçırıldığını söyledi. Bu sırada herkes şirkete toplantıya gelmiştiY; Harun hariç. Işıl bu durumu kabul edemedi, aileden hariç herkes orada diye tepki vererek çekip gitti. Feyyaz Bey, Burak'ın yerini Melda'ya verdi, yardımcı olarak da Tolga'yı yetkilendirdi. Her ikisi de bunu istemiyorlardı.

Eda, Yağmur'un peşinde beklerken saat oldukça geç oldu. Babası iyice meraklanmaya başladı. Polisler Harun'un evine geldiklerinde bebek ortada yoktu. Eda şikayetinden vazgeçmek zorunda kaldı. Eda'ya bebeğini çok az gösterip elinden aldılar.

Batu da Ece ile arasını sıkı tutmaya çalışıyordu. Batu, Burak ile ortaklığını bozdu, artık ona ihtiyacı yoktu. Birbirlerine tehtitler savurdular.

Eda'nın telafonu kapalı olması evdekileri iyice telaşlandırdı. Kardeşi bildiklerini babasına açıklamak için ayağa kalmıştı ki annesi durdurdu. Annesi gerçeği açıkladığında kız şaşkınlığını gizleyemedi.

Eda inatla yağan yağmurun altında bekledi. Sonunda düşüp bayıldı. Harun, Eda'yı kucaklayarak içeri aldı, Eda'ya kuru giysi verip onun uyumasını sağladı. Sonunda Eda, kızına kavuştu.

Cemil, eşinin Harun ile konuşmalarını duymuştu, düşünceliydi. Neden kirlenmişlerdi? Neyin azabıyla ömür boyu yaşayacaklardı? Bütün bu sorular Cemil'in kafasını kemiriyordu.

Ferda, Eda'nın eşyaları çıkartıp fırlatmaya başladı. Eda'nın yaptıklarına tahammül edemiyordu. Cemil artık dayanamadı, Harun ile konuşmak için Melda ile kaldıkları eve geldi. Görevli de diğer evde olabileceğini söyledi. Tam da bu sırada Eda, eşyalarını toplayarak bebeğini de alıp Harun uyurken evden çıktı. Ancak kapıdaki görevliler buna izin vermedi. Harun çıkıp anahtarları vermesini söyledi.

Cemil kafasında sorularla Harun'a geliyordu. Bu sırada da Harun'na Melda'nın boşanma dilekçesini imzalamayı reddettiği haberi geldi.Eda, kızını da alarak oradan uzaklaşırken Cemil, Harun'a gelmiş adeta kapıyı yumrukluyordu.

Feyyaz Bey, şirketin içine girdiği durumdan çıkartmak için yardım arıyordu. Bunun için de en çok Melda ve Tolga'ya güveniyordu. Burak'ın işten neden ayrıldığını bilmeyen Feyyaz, nedenini öğrenmek için Burak'ı çağırdı ve şirkette çalışmaya devam etmesini istediğini söyledi.

Eda, eve geldiğinde kapıda Tolga bekliyordu. Hoşçakal demek için gelmişti. Eda'ya sarıldı, Yağmur'u öptü ve gitti.

Harun, Melda'ya gelip bütün içindekileri kustu. Ferda, Eda'yı suçladı, bağırdı, çağırdı.Ferda, Eda'yı dinlemek bile istemedi. Annesi, Ferda'yı sakinleştirmeye çalışsa da işe yaramadı. İçeride iki kardeş bağışırken Cemil de kapıdaydı, bütün konuşulanları duydu ve kapıyı açıp yanlarına geldi. Cemil, şaşkın ama sert bir ifadeyle Eda'ya bakarken, Eda, babası Cemil'in geldiğini farketti. Dördünün şaşkın ve çaresiz bakışlarıyla bölüm sona erdi.

Televizyongazetesi.com

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #100 : 10 Temmuz 2010, 17:22:32 »

Bu diziler müzisyenlerini de ihya ettiler

Diziler müzisyenlere ne kadar kazandırıyorlar?

Forbes Türkiye dergisi Temmuz sayısında dizi müzikleri sayesinde en fazla kazanan müzisyenlerin ve onların yarattığı 3 milyon 200 bin tl’lik ekonominin analizini yaptı. İşte o sıralama:

Toygar Işıklı
Proje sayısı: 4
Dizileri: Yaprak Dökümü, Aşk-ı Memnu, Ezel, Samanyolu
Toplam Telif: 710.000 TL

Kıraç
Dizileri: Aşk ve Ceza, Gönülçelen, Unutulmaz, Ömre Bedel
Toplam Telif: 585.000 TL

Aydın Sarman / Burcu Güven
Proje sayısı: 3
Dizileri: Arka Sıradakiler, Papatyam, Yalancı Romantik
Toplam Telif: 288.000 TL

Murat Uncuoğlu / Emre HC
Proje sayısı: 2
Dizileri: Deniz Yıldızı, Unutma Beni
Toplam Telif: 250.900 TL

Gökhan Kırdar
Proje sayısı: 3
Dizileri: Kurtlar Vadisi Pusu, Hesaplaşma, ayrılık
Toplam Telif: 250.000 TL

Aria
Dizileri: Akasya Durağı, Aşk Bir Hayal
Toplam Telif: 243.000 TL

Cem Özkan
Dizileri: Melekler Korusun, Es-Es
Toplam Telif: 234.000 TL

Targan Türe, Deniz Tuzcuoğlu
Dizileri: Aile Reisi, Benim Annem Bir Melek
Toplam Telif: 231.004 TL

GileM
Dizileri: Elveda Rumeli, Sensiz Yaşayamam, Bu Kalp Seni Unutur mu?, Balkan Düğünü
Toplam Telif: 229.000

Pinhani
Proje sayısı: 1
Dizileri: Kavak Yelleri
Toplam Telif: 155.000 TL

Murat Evgin
Dizileri: Arka Sokaklar
Toplam Telif: 144.500 TL

Mazlum Çimen
Dizileri: Hanımın Çiftliği
Toplam Telif: 123.500 TL

Aytekin Ataş
Dizileri: Bir Bulut Olsam
Toplam Telif: 75.000 TL

Televizyongazetesi.com

Ailin
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #101 : 11 Temmuz 2010, 05:22:37 »

Camiaya 'Unutulmaz' eleştiriler

11 Temmuz 2010 Pazar 

Ekranlrın ilgiyle izlenen dizisi Unutulmaz'ın genç oyuncusu Özlem Yılmaz içinde yaşadığı camiaya ağır eleştirilerde bulundu.
 ** 'Unutulmaz'ın kaçıncı bölümünü çekiyorsunuz?
53'üncü bölümü çekiyoruz. 1.5 seneye yaklaştık. Hiç tatil yapmadan aralıksız çalışıyoruz. Dizi piyasasında bunun bir rekor olduğu söyleniyor.
** Dizide 'Eda' karakterini canlandırıyorsunuz, hangi konularda Eda sizi zorluyor?
Eda çok ağlıyor, çok sinirlendiriyor beni. Ben de normalde çok kolay ağlarım. Düşünün Fenerbahçe'nin final maçını 85'inci dakikadan sonra izleyemedim. Çok ağladım.
** Dizi setlerinde neler yaşıyorsunuz, manevi zorluklarını biraz anlatır mısınız?
İlk başlarda çok daha yorucu oluyordu. Psikolojik olarak ben bittim zaten. Çünkü rolüm gereği 1,5 yıldır sürekli ağlıyorum. Evden çok setteyim. Sürekli bunalımdayım. Eve gidince, "Özlem kendine gel" diye tokatlıyorum kendimi...
** Sizin bir yıl önceki halinizi ben de çok iyi biliyorum. Çok daha dinamik ve sağlıklı görüntünüz vardı. Şimdi sanki kamburunuz çıkmış.
Annem bu halime çok üzülüyor, "Dizi seni çok yordu, suratın, yüzün gözün dağıldı, ay canım benim" diyor. Normalde kafamda üç tane beyaz saç vardı. Dizinin 3'üncü ayından itibaren şu anda saçlarım bembeyaz, sayamazsın sayısını.. Annem beyazlayan saçlarıma bakıp bakıp ağlamaya başlıyor "Göndermeyeceğim seni sete" diyor.
** Hiç bu işi bırakmayı düşündünüz mü?
İş olmadığı için evde çok bunaldığım oldu. Ama onun dışında, "Aayyy bana artık iş gelmez. Ben bittim" gibi bir psikolojiye girmedim. Olur, her şeyde bir hayır vardır. Unutulmaz beni yıldız yapacak mı bilmiyorum... Sanmıyorum, daha iyisi olacağını düşünüyorum. Bakıyorum şu anda kim iyi; Özgü Namal çok iyi oyuncu olarak anılıyor ya da Nurgül Yeşilçay. Parladıkları yaşlarına bakıyorum, ben çok küçüğüm da ha ya.
** Kaç yaşındasınız?
23 yaşındayım. Bu yüzden insanlar 40 yaşında bile parlıyorlarsa benim daha zamanım var. Herkesin bir zamanı var.
** İleride kendinizi nerede hayal ediyorsunuz?
İlla bu sektörde değil, bir koltuğum olsun, patron olayım, yaşlanınca oyunculuk yapamam çünkü..
** Ödül almak istemez misiniz?
Ödüle inanmıyorum ki? Asla inanmıyorum. Belki yabancı ülkelerde de ödül dağıtılırken kumpas yapılıyordur ama Türkiye'deki ödül sistemine asla inanmıyorum. Bu yüzden herhangi bir yere katkım olursa ya da izleyici teşekkür plaketi gibi olursa o zaman bana verilecek ödülü kabul ederim. Ödül olarak gelirse kabul etmem, teşekkür plaketi olarak gelirse tamamdır. Birincisin, ikincisin ya da en iyi oyuncu sensin demeleri beni hiç ilgilendirmiyor ve bütün bunlar bana yalan geliyor. Bunun birçok açılımı var, Ayşe Hanım bilmem ne ödülünü size vermek istiyoruz gelir misi niz, Ayşe Hanım işi çıktığını söyleyip gelmiyor. Bu sefer Fatma Hanım'ı arıyorlar sizi seçtik, gelin ödülünüzü alın diyorlar, halbuki ödül Ayşe'nin ama Fatma'nın bundan haberi yok. Bence birçok ödül töreninde durum böyle. Sonuçta bir organizasyon düzenliyorsun, kimi getirirsen kâr kârdır, birileri gelmeli ki ödül töreni gerçekleşmeli değil mi?
Bu piyasanın içindeki insanlardan çok hoşlanmıyorum
** Oynadığınız diziler peş peşe yayından kaldırılınca bunalıma girdiniz mi?
'Zoraki Koca' uzun sürmüştü. Zoraki Koca'dan evvel dört proje daha yapmıştım ama onlar da çok erken bitmişti. Bir dizi kalktıysa başroldeki oyuncularda iş yok, eğer dizi devam ediyorsa ekip süper. Ben bu anlayışı anlayamıyorum. Gerçekten algılayamıyorum. Dışarıdan bir insan, halktan bir insan bunu bu şekilde düşünebilir ama yapımcı ya da kanal bunu böyle düşünemez. Çünkü işin içindesin ya sen... Senaryosuyla, yönetmeniyle, ekibiyle oyuncusuyla, kanalla . her şeyin dizinin kalkmasına sebep olacağını bilmen gerek. 'Unutulmaz'dan önce benim için, "Boş ver bu kızı, zaten önceki dizileri tutmadı ki?" dediler. Kulağıma geldi bütün bunlar. Yapımcımız Ahmet Bayram çok ileri görüşlü bir insan. Projesine ve ekibine sonuna kadar inandı, sahip çıktı, hep birlikte başarıya ulaştık.
** İşsizken evde oturuyordunuz, kim arayıp, kim soruyordu sizi?
Benim piyasanın dışında ayrı bir ortamım var. Genelde ailemle birlikteyim. Arkadaşlarım çocukluk arkadaşlarım. Evet işimi çok seviyorum ama piyasanın insanlarından çok hoşlanmıyorum. Çok nadir sayabilirim isimleri. Görüştüğüm insanlar bir elin parmaklarını geçmez.
BU SEKTÖRDE ÇENEMİ KAPATMALIYIM
** Bu piyasa sizden ne bekliyor dersiniz?
Çenemi kapamamı bekliyor. O anda benim için doğru olan neyse, kim olursa olsun söylüyorum. Yönetmen, yapımcı, kanaldan biri gelsin hiç fark etmiyor. Doğrum neyse söylerim, ama bunu söylersem ya işimden olursamı hiç düşünmem.

** Hatanız da bu o zaman?

Evet, o zaman ben çeçeron, çalışılması zor kadın oluyorum. Sussam, çenemi kapatsam benden efendisi yok ki zaten. Ama ben, bana doğru gelmeyen şeyi savunamam. Bu piyasada sen sen olmaman lazım.
Ağlamaktan gözümü kaybedecektim
** Rahat göz yaşı akıtmak için, sektördeki diğer oyuncuların yaptığı gibi göz damlalarını kullandınız mı?
Kullandım tabii. Benim kadar ağlayan oyuncu hayatımda görmedim. Arayın, bulamazsınız. Zaten, göz taşı rahatsızlığına yakalandım çok ağlamaktan. Gözün iç kısmında beyaz beyaz kabarcıklar çıktı, neredeyse gözümü kaybedecektim. Hem stres hem de çok ağlamaktan olurmuş. Gözümün akı kopuyor sandım, elime geldi düşünün. Çok acıyordu arabada, erkek arkadaşım Berkan vardı "Aman benim gözüm çıkıyor" dedim. Çok korktuk. Halk dilinde, göz taşı, göz batması oluyor. İlaç verdiler, göz damlası... Onu damlatıp ağlıyorum.

KÜÇÜKKEN ÇOK RUH ÇAĞIRDIM UZAYLILARA İNANIRIM
**  Küçükken hiç ruh çağırdınız mı?
Çağırdık. Kuzenlerle çok yapardık. Hepimiz toplanırdık ruh çağırırdık. Perdelere ip bağlardık ve çekerdik, birbirimizi korkuturduk, "Oooo bakın ruh geldi" diye. "Ey ruh, geldiysen üç defa tık tıkla" dedim. Bu arada kahve fincanını mıknatısla oynatıyordum. O sırada kapı çalmaz mı üç kere. Ödümüz koptu neredeyse altıma yapacaktım. Meğerse gelen anneannemmiş, bizi merak etmiş. - Uzaylılara inanır mısınız? Evet Uzaylılara inanıyorum. Bu koskoca evrende biz tek tür biz olamayız. Bence uzaylılar var ve aramızda gezip duruyorlar. Gerçi şimdiye kadar hiç karşıma çıkmadılar. Ayrıca cin ve perilere de inanıyorum.

RÖPORTAJ: Şebnem ÖZCAN

Bugun

ALwy0
Ziyaretçi
« Yanıtla #102 : 11 Temmuz 2010, 19:54:17 »

Güzel oyuncu neredeyse gözünü kaybediyordu!
Unutulmaz'ın Eda'sı Özlem Yılmaz, dizilerde kendisi kadar ağlayan başka bir oyuncu olmadığını söyledi.

Bugün gazetesinden Şebnem Özcan'ın sorularını yanıtlayan Unutulmaz dizisinin Eda'sı Özlem Yılmaz, bu camiada en çok ağlayan oyuncu olduğunu söyledi.

Rahat gözyaşı akıtmak için göz yaşı damlalarından kullandığını anlatan Yılmaz, "Benim kadar ağlayan oyuncu hayatımda görmedim. Arayın, bulamazsınız. Zaten, göz taşı rahatsızlığına yakalandım çok ağlamaktan. Gözün iç kısmında beyaz beyaz kabarcıklar çıktı, neredeyse gözümü kaybedecektim" dedi.

Hem stresten hem de çok ağlamaktan gözlerinin bir hayli tahriş olduğuna değinen güzel oyuncu, "Gözümün akı kopuyor sandım, elime geldi düşünün. Çok acıyordu arabada, erkek arkadaşım Berkan vardı "Aman benim gözüm çıkıyor" dedim. Çok korktuk" diye konuştu.
ALwy0
Ziyaretçi
« Yanıtla #103 : 11 Temmuz 2010, 19:55:36 »

Bizim dizi filmlere Bulgarlar da aşık

Avrupa’da Türkler’in ayak seslerinin her geçen gün daha çok duyulduğu Bulgaristan’da bugünlerde Türk dizisi çılgınlığı yaşanıyor.Türkiye’de Aşk-ı Memnu’nun finalinde sergilenen görüntüler orada da Binbirgece’de yaşanmış.
Binbirgece yayındayken ekran başına kilitlenen Bulgarlar bizim dizilerine öyle alışmış, arkası da gelmiş.Artık bu ülkenin en çok izlenen TV kanallarında her gün Türk dizisi var. Onlar da Yaprak Dökümü’yle duygulanıp,
Unutulmaz’la romantik dakikalar geçiriyor.
Arap ülkelerinden sonra Balkanlar’ı fetheden bizim diziler,Türkiye’ye ilgiyi de artırmış. Binbirgece’ye sahne olan Boğaz’daki o görkemli yalıyı merak edip İstanbul’un yolunu tutanlar varmış.
Zaten onlar için mezuniyet, balayı gibi özel kutlamaların vazgeçilmez adresi Türkiye,özellikle de Marmaris...Bulgaristan’da Marmaris’i görmeyen neredeyse kalmamış...
ALwy0
Ziyaretçi
« Yanıtla #104 : 11 Temmuz 2010, 19:56:53 »

Dizi sektöründe büyük kriz - 11.07.2010
Son dönem görülen yüksek reytingler ve ilgiye rağmen, Türk dizi sektörü krize kurban gitti.

Sektör, kriz nedeniyle her üç diziden birini kurban verdi.

Dizi oyuncularının ücretleri düştü, birçok dizi ekrana veda etti.

İŞTE ÇARPICI ARAŞTIRMANIN TÜM DETAYLARI;

Son dönem görülen yüksek reytingler ve ilgiye rağmen, Türk dizi sektörü krize kurban gitti. İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (İSMMMO) yaptığı “Dizi Ekonomisi - Mayıs 2010” araştırmasına göre, tüm hareketliliğe karşın sektör 2008’e göre yüzde 30 oranında küçülerek 1 milyar TL’den 700 milyon TL’ye geriledi. Sektör, kriz nedeniyle her üç diziden birini kurban verdi. Eylül 2008’de 11 ulusal kanalda yayınlanan yerli dizi sayısı 63 iken, Mayıs 2010 itibariyle bu sayı 7 ulusal kanala ve 42 yerli diziye indi.

Yapımcılar, kanallarla genelde reyting anlaşması yapıyor. Yapımcılar için ilk üç bölüm genellikle seyirciyi kapma bölümleri olarak tabir ediliyor. Yapımcılar genellikle prime time’da 7 reyting garantisi vererek kanal yönetimleriyle anlaşıyor. Reyting arttıkça, yapımcıların da kanallardan bölüm başına aldıkları ücret artıyor. Ancak bu ücret ikili görüşmelerle belirlendiği için yapımcılar ve kanallar tarafından da gizli tutuluyor.

EN ÇOK DİZİYİ AY YAPIM ÇEKİYOR

Türkiye’de 10 Mayıs 2010 itibariyle 7 ulusal kanalda yayınlanan 42 yerli diziyi 27 yapım şirketi çekiyor. Ancak Türkiye’de dizi ve sinema yapım sektörünü sürükleyen yapımcı sayısının 50 civarında olduğu belirtiliyor. Peki Türkiye’de bu sezon en çok dizi yapan yapımcı şirket hangisi?... Kriz öncesinde de olduğu gibi Ay Yapım, Türkiye’nin en çok iş yapan yapım şirketi olarak dikkat çekiyor. Şirkette ön planda 31 yaşındaki Kerem Çatay görünse de, şirket ortağı olan babası Ekrem Çatay, Türkiye’de özel televizyonlarda profesyonel yöneticilik yapmış bir isim. Son ayların en popüler dizisi Ezel dahil dört dizi yapıyor Ay Yapım. Bunlardan ikisini Kanal D, ikisini de Atv için üretiyor. Erol Avcı’nın sahibi olduğu TMC, bu sezon üç dizi yaparken, duayen yapımcı Türker İnanoğlu’nun şirketi Erler Film ise üç dizinin çekimlerini sürdürüyor.

AH BİR SENARİST OLSAM!

Bir dizinin hayata geçirilmesinde yönetmen ve senaristlerin payı da büyük oluyor. Türkiye’de dizi çeken yönetmen sayısının 150’yi bulduğu belirtiliyor. Zaten yapımcıların da bir bölümü yönetmen kökenli olarak karşımıza çıkıyor. Sektörde yönetmenler, reji asistanlığından kamera yönetmenliğine, oradan da görüntü yönetmenliğine uzanan bir usta-çırak ilişkisi içinde yetişiyor. Türkiye’de iyi reyting alan bir dizinin yönetmeni kriz öncesinde bölüm başına 20-25 bin TL kazanıyordu. Şimdilerde ise iyi dizilerin yönetmen ücretlerinin 10-15 bin TL seviyesine düştü. Az bütçeli diziler çeken Samanyolu gibi kanallarda ise yönetmen ücretlerinin kriz öncesi seviyelerde yani 3-5 bin TL arasında olduğu belirtiliyor.

Krizde ücretler yüzde 40-50 düştü

Görevi Bölüm başına aldığı ücret

Yönetmen 3-15 bin TL

Senarist 3-10 bin TL

Müzisyen 2-6 bin TL

Başrol oyuncusu 5-20 bin TL

Orta kademe oyuncular 3-7 bin TL

Noname (ünlü olmayan) oyuncu bin-5 bin TL

Noname oyuncu * bin-3 bin TL

Diyaloglu bölüm oyuncusu* 50-300 TL

Diyalogsuz bölüm oyuncusu* 20-50 TL

Görüntü figüranı* 20-30 TL

42 diziyi 27 yapımcı çekiyor

ATV
Kalp Ağrısı Vega Yapım
Gönülçelen Asis Yapım-Tomris Giritlioğlu
Ezel Ay Yapım-Kerem Çatay
Aşk ve Ceza TMC-Erol Avcı
Samanyolu Ay Yapım-Kerem Çatay
Adanalı Kuzey Production-Ali Gündoğdu-Mehmet Yiğit Alp
Canım Ailem TMC-Erol Avcı
Parmaklıklar Ardında Play Prodüksiyon-Ayşe Durukan, Uğur Başaran
Unutulmaz Stil Medya-Ahmet Bayram
Aşk Bir Hayal Erler Film-Türker İnanoğlu
Kapalıçarşı TMC-Erol Avcı

11 Temmuz 2010 Pazar / 13:08:28 / Televizyon Gazetesi
[/color][/b]
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 16   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Televizyondizisi.com forumu hiçbir kurumla bağlantılı olmayan yoruma dayalı bir platformdur.Forum içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir.Televizyondizisi.com bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez.Forum yönetimi olası bir şikayet durumunda tüm yazıları silme veya düzenleme hakkına sahiptir.