Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 13   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Küçük Hanımefendi - Trt 1  (Okunma Sayısı 30965 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 12 Ocak 2011, 02:03:53 »

Küçük Hanımefendi

Yönetmen: Özer Kızıltan
Yapımcı: Atalay Taşdiken
Oyuncular: Cansu Tosun, Barış Bağcı, Arsen Gürzap, Derya Alabora, Zeynep Irgat, Taner Ertürkler, Ece Özdikici, Barış Hayta, Beyazıd Gülercan, Deniz Evrenol, Kazım Akşar, Rıza Sönmez, Serena Yapaöz
Uygulayıcı Yapımcı: Hasan Çetin
Müzik: İlhan Yabantaş
Görüntü Yönetmeni: Hüseyin Devrim
Sanat Yönetmeni: Fırat Yünlüel

Babasının ölümünden sonra, hasta olduğuna inandırılarak kapatıldığı odada yıllarca yaşamış Neriman… Zenginliğine, dünyaya, hayata küstürülmüş. Şimdi sadece Neriman değil, hayalleri de büyüyor. Kozasında, çocukluktan genç kızlığa geçmeye hazırlanan bir tırtıl gibi…Onu güzel bir kelebek hâline getirecek kahramanını bekliyor. Ömer’i…Çocukluk aşkı Ömer, onu bu boğucu hayattan kurtarabilecek mi? Neriman’ın hayallerindeki gibi, ona âşık olup evlenecek mi? Aslında Ömer, gönüllü değil, zorunlu bir kahraman. Ailesinin yaşadığı ekonomik darboğaz, aileden zengin Neriman’a yönlendiriyor onu. Onun gönlünde ise sadece eski karısı, kızının annesi Nüveyre var hâlâ. Yani Ömer’in kalbinde derin bir kuyu…Neriman bu kuyuyu nasıl dolduracak? Odada geçirdiği yıllar içinde Neriman’ın bedeni büyüdü ama ruhu hâlâ çocuk…Masum, bir çocuk kadar insanlara güvenmeye hazır. Âşık olduğu adamın kendisiyle parası için evlenmek isteyebileceğine asla inanmıyor. Kendisine âşık olduğunu sandığı kocasının kollarında mutluluğa kanat açacağından emin. Gerçekten de öyle mi? Yoksa bir zulümhaneden ötekine mi, bu zavallı kızın yolculuğu? Neriman çevresini saran yalanların üzerindeki tülü kaldırdıkça büyüyecek. Aşkın olgun bir meyve gibi kucağına düşmeyeceğini, aşkı için savaşması gerektiğini anladıkça çıkacak çocukluktan. Bu süreçte “çirkin ördek yavrusu” görkemli bir kuğuya dönüşmeyi başarabilecek mi? Zavallı, aciz bir kızdan, “Küçük Hanımefendi”ye varan serüven nasıl olacak? Neriman’ın masalı başlıyor…

Küçük Hanımefendi, Yakında TRT 1’de…
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2011, 19:29:30 Gönderen: TubTub » Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Sponsor Baglanti

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2011, 02:35:19 »

Küçük Hanımefendi'nin ödüllü yönetmenleri

Muazzez Tahsin Berkand'ın ölümsüz eseri "Küçük Hanımefendi" dizi olarak ekrana geliyor

Mommo' filmiyle uluslararası festivallerde 27 ödül alan yönetmen Atalay Taşdiken ile ?Takva? filmiyle pek çok ödül ve başarıya imza atan Özer Kızıltan, TRT1'deki 'Küçük Hanımefendi' dizisinde buluştu.

Yapımcılığını Atalay Taşdiken'in yaptığı, Muazzez Tahsin Berkand'ın ölümsüz eseri 'Küçük Hanımefendi' dizi olarak ekrana geliyor.Özer Kızıltan'ın yönettiği dizide başrolleri Barış Bağcı, Cansu Tosun, Arsen Gürzap, Derya Alabora, Kazım Akşar ve Bayazıt Gülercan paylaşıyor.

Karşılıklı zorunluluktan evlenen iki gencin hikayesinin anlatıldığı dizide, izleyenler Yeşilçam filmi çağrışımlarıyla temiz, naif bir aşk hikayesi ve iyi ile kötünün mücadelesine tanık olacak.Hastalıklı, zayıf ve çirkin bir kızın inanılmaz dönüşümü ve aşkına sonuna dek sahip çıkışı ekranlara yansıyacak.

'Küçük Hanımefendi' de Neriman rolü için 200 genç kızın arasından seçilen Almanya doğumlu ve profesyonel bir balerin olan Cansu Tosun seçildi. Torun "Çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Neriman gibi ben de 22 yaşındayım. Bu benim ilk rolüm. Belgin Doruk ve Hülya Koçyiğit'in oynadığı 'Küçük Hanımefendi' filmlerini defalarca izledim. Onları izleyerek bu role çalıştım" dedi.

25 Şubat cuma akşamı 19.55'de TRT 1'de ilk bölümüyle ekrana gelecek 'Küçük Hanımefendi'yi 1961'de ilk kez Belgin Doruk, 1970'de ise Hülya Koçyiğit oynamıştı.
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2011, 02:39:31 »

Tanıtım Fragmanı

asiyim
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2011, 08:33:05 »

'Küçük Hanımefendi' yola çıkıyor
25.02.2011   

Muazzez Tahsin Berkand'ın aynı adlı romanından Yelda Eroğlu'nun senaryolaştırdığı 'Küçük Hanımefendi' adlı dizi TRT'de ekrana geliyor.

'Mommo' filmiyle uluslararası festivallerde 27 ödül alan Atalay Taşdiken'in yapımcılığını üstlendiği, 'Takva' ile pek çok ödül ve başarıya imza atan Özer Kızıltan'ın yönettiği dizide başrolleri Barış Bağcı, Cansu Tosun, Arsen Gürzap, Derya Alabora, Kazım Akşar ve Bayazıt Gülercan paylaşıyor. 'Küçük Hanımefendi', zorunluluktan evlenen iki gencin hikâyesini anlatıyor. Dizinin konusu babasının ölümüyle üvey annesinin zulmüne uğramış hastalıklı ve çirkin bir kızın inanılmaz dönüşümü etrafında şekilleniyor. Neriman rolü için 200 genç kızın arasından seçilen Almanya doğumlu profesyonel balerin Cansu Tosun, "Bu benim ilk rolüm. Belgin Doruk ve Hülya Koçyiğit'in oynadığı 'Küçük Hanımefendi' filmlerini defalarca izledim. Gördüklerimi ayna karşısında tekrarladım ve gece gündüz bu role çalıştım." diyor. TRT 1 19.55

asiyim
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2011, 09:26:07 »

TRT'den yeni bir dizi
TRT 1 ekranlarında bu akşam yeni bir dizi izleyici ile buluşacak.

Muazzez Tahsin Berkand?ın ?Küçük Hanımefendi? romanı dizi oldu.

Cansu Tosun ve Barış Bağcı?nın başrolü üstlendiği dizi, bu akşam TRT 1?de başlıyor.

DİZİ İLE İLGİLİ AYRINTILAR

Özer Kızıltan?ın yönettiği dizide başrolleri Barış Bağcı, Cansu Tosun, Arsen Gürzap, Derya Alabora, Kazım Akşar ve Bayazıt Gülercan paylaşıyor.Neriman karakteri için Almanya Nurnberg doğumlu Cansu Tosun ile Ömer karakterindeki Barış Bağcı, karşılıklı zorunluluktan evlenen iki gencin hikayesinin anlatıldığı dizide, temiz, naif bir aşk hikayesini , iyi ile kötünün mücadelesini ekrana taşıyorlar.Hastalıklı, zayıf ve çirkin bir kızın inanılmaz dönüşümünü ve aşkına sonuna dek sahip çıkışını izleyeceğimiz dizi 25 Şubat Cuma saat:19.55? te TRT ekranlarında sizlerle buluşuyor.
http://televizyongazetesi.com/trtden-yeni-bir-dizi_6_34536
kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2011, 14:14:10 »

7 ay önce Türkiye'ye geldi, şimdi başrol

Küçük Hanımefendi için başrol sürpriz olmuş.

Televizyon Gazetesi'nin haberine göre, Gülben Ergen'in konuğu olan Küçük Hanımefendi dizisi oyuncularından Cansu Tosun başrol oynamasının sürpriz olduğunu şöyle anlattı: "7 aydır istanbulda yaşıyorum Almanya'dan geldim. Buraya gelişimin büyük sebebi de oyunculuk eğitimi almaktı ve Yılmaz Erdoğan'dan eğitim aldım. Sonra böyle bir dizi teklifi geldi ve başladık."

Tosun, dizi sesli çekim olmasına rağmen aksanı nedeniyle kendisine dublaj yapıldığını belirtti.

Ailin
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 27 Şubat 2011, 01:08:50 »

Alinti

asiyim
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 27 Şubat 2011, 11:32:46 »

Küçük Hanımefendi gurbetten teşrif etti
Yeni dizi Küçük Hanımefendi'nin Neriman'ı Almanya'dan ithal!

Yeşilçam?ın altın yıllarında iki kez sinemaya uyarlanan Muazzez Tahsin Berkant?ın romanı bu kez dizi oldu. Yeni Küçük Hanımefendi?nin Neriman?ı Almanya?dan ithal!

Kız Kardeşim Mommo? filmiyle uluslararası festivallerde 27 ödül alan yönetmen Atalay Taşdiken ile ?Takva? filmiyle dikkat çeken Özer Kızıltan, geçmiş yıllarda iki kez filme uyarlanan Muazzez Tahsin Berkant?ın ?Küçük Hanımefendi? adlı romanını bu kez TRT için diziye çekti. İlk bölümü önceki akşam ekrana gelen dizide Barış Bağcı, Cansu Tosun, Arsen Gürzap, Derya Alabora, Kazım Akşar ve Bayazıt Güler oynuyor.

Zorunluluklar sonucu nikah masasına oturan iki gencin hikayesinin anlatıldığı dizide, seyirciler, Yeşilçam filmi çağrışımlarıyla temiz, naif bir aşk hikayesi ve iyi ile kötünün mücadelesine şahitlik edecek. Hastalıklı, zayıf ve çirkin bir kızın inanılmaz dönüşümü ve aşkına sonuna dek sahip çıkışı ekranlara yansıyacak.

TAM DA NERİMAN?IN YAŞINDAYIM

?Küçük Hanımefendi? de Neriman rolü için 200 genç kızın arasından seçilen Almanya doğumlu profesyonel balerin Cansu Tosun rolü için ?Çok şanslıyım. Neriman gibi ben de 22 yaşındayım. Bu benim ilk rolüm. Belgin Doruk ve Hülya Koçyiğit?in oynadığı ?Küçük Hanımefendi? filmlerini defalarca izledim. Rolüme o filmleri izleyerek çalıştım? dedi.

HÜLYA KOÇYİĞİT 1970

Yönetmen Ertem Eğilmez?in 1970?te çektiği filmde Hülya Koçyiğit Küçük Hanımefendi olmuş ve Kartal Tibet ve Hulusi Kentmen de rol almıştı.

BELGİN DORUK 1961

Tunç Başaran?ın yönettiği filmde Küçük Hanımefendi?yi Belgin Doruk oynamıştı. Doruk?a Ayhan Işık ve Sadri Alışık eşlik etmişti.
http://televizyongazetesi.com/kucuk-hanimefendi-gurbetten-tesrif-etti_6_34620
kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 02 Mart 2011, 11:23:38 »

Küçük Hanımefendi geçer not aldı

TRT'nin yeni dizisi beğeni toplarken, dizi sektörü yeni bir oyuncu kazandı.

Geçtiğimiz hafta ilk bölümüyle TRT1'de ekrana gelen 'Küçük Hanımefendi' seyirciden tam not aldı. Yapımcılığını Atalay Taşdiken' in yönetmenliğini Özer Kızıltan'ın yaptığı dizinin başrol oyuncusu Cansu Tosun, 7 ay önce dizi için Almanya'dan Türkiye'ye geldi. BKM Mutfak'ın oyuncu kadrosunda da yer alan Cansu Tosun, Yılmaz Erdoğan'ın öğrencisi ve Pirefabrika Oyunculuk Departmanı?nda İpek Bilgin?in kızı Çağ Çalışkur ile oyunculuk derslerini sürdürmektedir. Kendini çok şanslı gördüğünü söyleyen Cansu Tosun " Hayatınızdaki başlangıçlar çok önemlidir. Benim çok güzel başlangıçlarım oldu. Oyunculuğa bir ustanın yanında başladım. Hala BKM Mutfak öğrencisiyim. Ve en önemlisi iyi bir kadroyla iyi bir dizideyim. Dizinin ilk bölümünden sonra aldığımız güzel tepkilerle TRT'nin en sevilen dizilerinden biri olacağımızı düşünüyorum. Bu beni çok heyecanlandırıyor" dedi.

asiyim
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 04 Mart 2011, 12:19:23 »

Küçük Hanımefendi şokta
04.03.2011   

'Küçük Hanımefendi'nin bu bölümünde Neriman, üvey annesi Fehime'nin evinden kaçmayı başarır.

Büyük umutlarla, kendisine âşık olduğunu sandığı Ömer'in kapısını çalar. Ancak Ömer, ailesinin zoruyla evlenmeyi kabul ettiği Neriman'ın bakımsızlığı karşısında dehşete düşer. Tereddütlerinde yalnız değildir; kızı Aylin de bu evliliğe karşıdır.

TRT 1 19.55

Ailin
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 08 Mart 2011, 03:35:56 »

Alinti

Ailin
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 13 Mart 2011, 08:09:47 »

alinti

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 18 Mart 2011, 01:43:22 »

4.Bölüm fragmanı

Ailin
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 20 Mart 2011, 06:18:24 »

Alinti

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 21 Mart 2011, 15:55:27 »

5.Bölüm Fragmanı

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 13   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Televizyondizisi.com forumu hiçbir kurumla bağlantılı olmayan yoruma dayalı bir platformdur.Forum içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir.Televizyondizisi.com bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez.Forum yönetimi olası bir şikayet durumunda tüm yazıları silme veya düzenleme hakkına sahiptir.