Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Sayfa: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 35   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Hanımın Çiftliği - Kanal D  (Okunma Sayısı 52065 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tumbavolkia
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #285 : 15 Eylül 2010, 17:28:35 »

Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Herkeze Bi Tebessüm Borcum Olsun!
Sponsor Baglanti

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #286 : 17 Eylül 2010, 02:29:28 »

Yeni sezon başlıyor

Orhan Kemal’in aynı adlı ölümsüz eserinden uyarlanan, Kanal D’nin reyting rekortmeni dizisi “Hanımın Çiftliği”, ikinci sezona sürprizlerle başlıyor.

Yönetmen koltuğunda artık Nisa Akman’ın oturduğu dizide olaylar 1951 yılının sonbaharından devam ediyor. Dizideki değişiklikleri ve yeni sezonda neler yaşanacağını başrol oyuncuları Özgü Namal, Caner Cindoruk ve Ebru Özkan’la konuştuk.

Özgü Namal: Güllü yeniden aşık olacak mı                             

“Hanımın Çiftliği”, geçtiğimiz sezonun en çok sevilen yapımlarından biri oldu. Bu başarının sırrı ne sizce?   

- Başarının sırrı, ekip işinde... Bu dizinin yapımcısından yönetmenine, oyuncularından en küçük birimine kadar herkes uyum ve birlik içinde çalışıyor. Herkes kendi işini en iyi şekilde yapmak için uğraşıyor. Elbette iyi bir senaryoya ve doğru bir cast’a sahip olmamızın, bunları bir araya getiren yapımcı ve kanalımızın da başarıdaki payı büyük...

Artık dizinin yönetmenliğini Nisan Akman yapacak, senaryoyu da Nuran Evren Şit ve Elif Umsan Ergüden kaleme alacak. Yeni sezonda “Hanımın Çiftliği”nde hanımların ağırlığı hissedilecek gibi. Siz bu konuda neler söylemek istersiniz?

- Bu tamamen bir tesadüf ama çok şahane bir tesadüf... Bugüne kadar yaptığım röportajlarda hep erkek egemen sektörde var olmanın zorluklarından bahsetmişimdir. Seçtiğim projelerde de kadının toplum içinde karşılaştığı zorlukları ve vahşeti konu alan hikâyelerin benim için ayrı bir yeri vardır. “Hanımın Çiftliği” de böyle bir proje. Olayların kadın duyarlılığıyla ele alınması ve Nisan Hanım gibi önemli bir sinemacının gözüyle ekrana yansıması, bize artı olarak dönecektir, eminim... Ayrıca kadın olduğumuz ve aynı dili konuştuğumuz için çabucak kaynaştık. Sizin bilmediğiniz daha çok kadın kahraman var bu projenin arkasında.

Çiftlikte yeni sezonda neler olacak? Ne gibi sürprizler yaşanacak? Bize verebileceğiniz tüyolar var mı?

- Pek fazla tüyo veremem. Ama sezona gerçekten çok heyecanlı ve yüksek tempolu bir bölümle başlayacağımızı söyleyebilirim. Bu sezon Güllü’nün değişimine, yalnızlığına, Muzaffer’in ölümünden sonra çektiği zorluklara daha çok tanık olacağız. Ayrıca diziye katılan yeni karakterler, herkesin hayatını sürpriz bir şekilde değiştirecek.

Peki bundan sonra Güllü’nün kalbinde yeni bir aşk filizlenebilir mi?

- (Gülüyor) Umarım filizlenir! Çok yalnız kaldı kızcağız. Neler olacağını hep birlikte izleyip göreceğiz.

Caner Cindoruk: Kemal’in evliliğinde sorunlar baş gösterecek

Yeni sezonda Kemal’i neler bekliyor? Zaman zaman Halide ve Güllü arasında kalan Kemal için yeni sürprizler var mı?

- Kemal, Halide’yle evliliğinde sorunlar yaşamaya başlayacak. Kemal’in bir zamanlar Güllü’yle kurduğu ustabaşı olma hayali gerçekleşecek, ama ne Kemal ne de Güllü mutlu olacak. Artık onları sınıfsal bir çatışma bekliyor. Yine keyifli ve başarılı bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Bütün ekip arkadaşlarının eline emeğine sağlık...

“Hanımın Çiftliği” dizisinin oyunculuk kariyerinizdeki yerini nasıl görüyorsunuz?

- Usta yazar Orhan Kemal’in romanından uyarlanan, böyle kaliteli ve başarılı bir projede yer almamın kariyerim için iyi bir başlangıç olduğunu düşünüyorum.

Sizin bir tiyatro geçmişiniz var. Sizce yeriniz kamera önü mü yoksa sahne mi?

- Çocuk yaşlarımdan beri tiyatro yapıyorum ve sahne benim için vazgeçilmez bir gerçeklik. Üç-dört yıl önce de kamerayla tanıştım ve çok sevdim. Kamera önü apayrı bir dünya. Oyunculuğa hem sahnede hem de kamera karşısında inandığım projeler olduğu sürece devam edeceğim.

Yine bir uyarlama senaryoyla karşı karşıya kalsanız, hangi hikâyede hangi rolü oynamak isterdiniz?

- Geçen sene yine hemşerim ve bana göre yaşayan en iyi yazar olan Yaşar Kemal’le tanışma şansı buldum. Yaptığımız sohbette ona İnce Memed’i çok sevdiğimi söyledim. “Senden İnce Memed olur” dedi. Ama sanırım o romanın bir diziye uyarlanmasını istemiyor.

Ebru Özkan: Halide’nin Güllü’ye öfkesi katlanıyor

Halide bu sezon neler yaşayacak? Güllü’yle arasındaki buzlar eriyecek mi?

- Yeni sezonda Halide’yi hüzün bekliyor. Hayal kırıklıkları peşinden geliyor. İçinde bulunduğu koşulları sorgulamaya başlayacak. Güllü’ye olan öfkesi katlandıkça, aralarındaki uçurum daha da derinleşecek.

Halide’yle ortak noktalarınız ya da çok zıt olduğunuz yönleriniz var mı? “Ben Halide olsam, asla öyle yapmazdım” ya da “Ben de aynen onun gibi yapardım” dediğiniz oluyor mu?

- Ortak noktamız da zıt yönlerimiz de var tabii. Çünkü onu canlandıran benim, ister istemez kendimden bir şeyler katıyorum ama Halide’nin algısıyla ilerliyorum. Öfkesi, bana en çok benzeyen yanı diyebilirim. Fakat ben hiçbir zaman onun gibi inançlarım uğruna da olsa bir insana zarar verebilecek davranışlarda bulunmam. Farklı çabalar içine girerim, her şeye rağmen başaramıyorsam bırakırım. Halide öyle değil, asla son noktası olmadı, olmayacak da.

Oyunculukla ilgili en büyük hayaliniz nedir?

- Bütün oyuncular gibi hep daha iyiye ulaşmak, gelişmek. Ne kadar birikim, o kadar başarı demek.

Bu projede size en keyifli gelen ve sizi en çok zorlayan durumlar neler?

- Dönem işi olması en keyifli yanı benim için. Başarılı oyuncular, güzel bir hikâye ve iyi bir çalışma, işin kalitesini artırır. Ben de böyle bir projede yer aldığım için kendimi şanslı hissediyorum. Zorluklara gelince... Hangi projede zorluk yok ki? Ama bizim farkımız, şehir dışında çalışıyor olmamız. Gerçi buna da alıştık ve keyif almaya başladık.

Kelebek

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #287 : 18 Eylül 2010, 08:28:12 »

Hanımın Çiftliği'nde ne entrikalar dönüyor?

Beklenen dizi yeni sezonda ilk bölümüyle izleyenleri şaşırttı

Fragmanlarında Güllü'yü gelinlik içinde gördüğümüz dizi bu nedenle fazlasıyla merak uyandırmıştı. Bunun sadece bir rüya olması ise izleyenleri bir hayli şaşırttı.

Ayrıca Hanımın Çiftliği sezona Güllü'nün zaferiyle başladı. Halide ve Zaloğlu'nun açtığı miras davasını Güllü kazandı. Güllü'ye yardım eli uzatan Orhan, davanın seyreni değiştiren çok önemli belgelere ulaştı. Böylece Güllü, Muzaffer'in tüm mal varlığının tartışmasız tek varisi oldu.

Televizyongazetesi

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #288 : 18 Eylül 2010, 16:48:03 »

O saç peruk mu?

Dün akşam Hanımın Çiftliği’ni izleyenlerin dikkatini bu ayrıntı çekti.

Hanımın Çiftliği dün akşam yeni sezona merhaba dedi. Televizyon Gazetesi’nin haberine göre, geçtiğimiz sezonun sonunda diziye dahil olan Fikret Kuşkan’ın saçında dün akşam bir gariplik vardı. Başarılı oyuncu geçtiğimiz sezon pek de gür olmayan saçlarıyla ekrana gelirken, dün akşam “seyrelmemiş” saçlarıyla dizideydi.

Biraz daha dikkat edince saçların peruk olduğu anlaşılıyordu. Geçen sezona göre bir hayli kilo vermiş olduğu dikkat çeken Kuşkan’ın, bir de peruk takması neden bu imaj değişikliğine gerek duyduğu sorularını akıllara getirdi.

Televizyongazetesi

Ailin
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #289 : 18 Eylül 2010, 17:16:59 »

Alinti

Ailin
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #290 : 20 Eylül 2010, 09:45:13 »

Birinci başladı

KANAL D’nin, büyük beğeniyle izlenen “Hanımın Çiftliği” dizisinin Cuma akşamı ekrana gelen bölümü, aynı gün değişik televizyon kanallarında ilk bölümleri ve yeni bölümleri ile ekrana gelen tüm dizileri geride bırakıp, yine milyonları ekran başına kilitledi ve günün birincisi oldu.

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #291 : 22 Eylül 2010, 03:35:33 »

İşte bunlar hiç olmadı!

Dizi sağanağı başlayınca, bizim mesai de ikiye katlandı. Aynı saatte başlayan dizilerin tümünü aynı titizlikle izleyip not almak giderek imkansızlaşıyor. Bu köşenin "mağdur" yazarına da gece sabaha kadar "kayıtlardan" dizi izlemek ve "balataları sıyırmak" kalıyor... Bu haftanın dizilerinde gözüme takılan tuhaflıklara gelince: "Hanımın Çiftliği"nde Muzaffer Bey'in mezarıyla ilgili gariplik pek çok kişinin dikkatinden kaçmamış. Malum, Muzaffer Bey geçen sezon öldürüldüğünde, çorak, ağaçsız bir yere defnedilmişti. Ama bu sezon gördük ki, mezarın çevresi yemyeşil ve türlü ağaçlarla bezeli... Tamam, Çukurova bereketli topraklara sahip. Ama bu kadar kısa süre içinde bozkırın vahaya dönüşmesi de mümkün değil. Ya yeşillendirme konusunda inanılmaz bir teknik icat ettiler ya da zavallı Muzaffer Bey'in bedenini başka bir mezarlığa naklettiler!

Yüksel Aytuğ - Günaydın

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #292 : 22 Eylül 2010, 16:29:27 »

Hanımın Çiftliği 36. Bölüm Resimleri

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #293 : 22 Eylül 2010, 16:29:57 »

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #294 : 22 Eylül 2010, 16:31:53 »

Hanımın Çiftliği 36. Bölüm Özeti

Kemal ile Halide arasında soğuk rüzgârlar esiyor

Kanal D’nin, başrollerinde Özgü Namal, Fikret Kuşkan, Caner Cindoruk ve Ebru Özkan’ın oynadıkları, izlenme rekorları kıran dizisi “Hanımın Çiftliği”nin bu bölümünde; Kemal ile Halide arasında bir süredir baş gösteren gerilim, Halide’nin Kemal’in cebinde Güllü’ye yazılmış bir mektubu bulmasıyla iyice tırmanıyor.

Pakize’nin evinde bulduğu mektup Kemal’i geçmişe götürmüştür. Genç adam Halide ile evliliğini sorgularken, bir yandan da Güllü’yü düşünmektedir. Gece eve gelmeyen Kemal'i endişeyle bekleyen Halide ise, mahkeme sonucunu hala hazmedememiştir. Yaşadığı yıkım, eve dönen Kemal'in cebinde bulduğu mektupla katlanır. Kemal'in Güllü'ye yazdığı mektubu okuyan Halide, Güllü'ye karşı kıskançlık ve nefretle dolar. Orhan resmen avukatlığa geri dönme kararını bir ofis tutarak perçinler. Ofisin açılışı, Adana'nın ileri gelenlerinin katıldığı bir kokteyle kutlanırken, Seher'in sürpriz  gelişi Orhan'ı şaşırtacaktır.  Güllü ise kendisini koca çiftlikte yapayalnız hissetmekte, maziye özlem duymaktadır. Pakize’nin Ramazan’la evleneceğini duyduğunda sevdiği hiç kimsenin artık hayatında olmadığını fark eder. En yakın arkadaşının mutlu gününde yanında olabilmek için kendisine büyük kötülükler yapan Ramazan'ı affedebilecek midir? Güllü'nün seçimi, iki eski dostu yeniden bir araya getirmekle kalmayacak, Halide'nin hayatında da büyük yıkımlara yol açacak bir patlamaya neden olacaktır. Düğünde olanlar, Kemal, Halide ve Güllü'yü geri dönüşü zor bir yolun başlangıcına sürükleyecektir.

Arzum
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #295 : 23 Eylül 2010, 13:40:02 »

Hanımın Çiftliği 36 Bölüm Fragmanı;

24 Eylül Cuma
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2010, 13:43:44 Gönderen: Arzum » Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Ailin
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #296 : 24 Eylül 2010, 15:51:35 »

Hanım'ın şapkaları Almanya'dan

Güllü'nün şapkaları kadar giydiği kıyafetler de büyük ilgi görüyor

24 Eylül 2010 Cuma

Dönem dizisi olarak çekilen ve 1950'li yılların Türkiye'sinde geçen "Hanımın Çiftliği"nde, Özgü Namal'ın şapkaları kadar giydiği kıyafetler de büyük ilgi görüyor.

HT MAGAZİN / ZAFER AKBAŞ

Adana'dan çekilen dönem dizisi "Hanımın Çiftliği"nde Özgü Namal'ın canlandırdığı Güllü  karakterinin bu sezon taktığı şapkaların Türkiye'de bulunamadığı için Almanya'dan getirtildiği ortaya çıktı.

1950'li yıllarının Türkiye'sinde geçen, çekimleri Adana'da gerçekleştirilen dönem dizisi "Hanımın Çiftliği"nde dönemin modasına uygun kıyafetleri bulmak dizinin sanat yönetmenlerini hayli zorluyor. Dizide Özgü Namal'ın canlandırdığı Güllü karakterinin
bu sezon takacağı 50'li yılların şapkaları Türkiye'de bulanamadı. Dizinin sanat grubu çalışanları İstanbul, İzmir ve Ankara'nın altını üstüne getirip dönemin ruhuna uygun artistik şapkalar aradılar ancak istedikleri şapkaları bir türlü bulamadılar. Bunun üzerine
çözüm arayışına giren sanat grubu çalışanları kısa bir araştırmanın ardından aradıkları şapkaları Almanya'da bir moda evinde buldular. Moda evinin satmayıp dizide kullanılması için ödünç verdiği şapkalara set çalışanları gözü gibi bakıyor.

http://magazin.haberturk.com/magazin/haber/554850-hanimin-sapkalari-almanyadan

asiyim
Ziyaretçi
« Yanıtla #297 : 25 Eylül 2010, 12:31:35 »

Güllü ve Kemal aşkı yeniden mi doğuyor?
Hanımın Çiftliği'nde tehlikeli yakınlaşma

Hanımın Çiftliği'nin geçtiğimiz bölümünde; Avukat Orhan, Güllü'ye olan duygularını ifade etmeye çalışırken, Güllü en yakın arkadaşı Pakize'ye, Kemal'i unutamadığını söyledi. Pakize, Güllü'den nikah şahitliği yapmasını istedi. Halide ile arası gittikçe açılan Kemal de; Pakize ile Zaloğlu'nun düğününde nikah şahitliği yaptı. Halide düğünde karşılıklı dans eden Güllü ve Kemal'in arasına girdi.
TV GAZETESİ
Arzum
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #298 : 29 Eylül 2010, 13:54:47 »

Hanımın Çiftliği 37. Bölüm Fragmanı;

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #299 : 29 Eylül 2010, 15:24:50 »

Hanımın Çiftliği 37. bölüm Resimleri

Sayfa: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 35   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Televizyondizisi.com forumu hiçbir kurumla bağlantılı olmayan yoruma dayalı bir platformdur.Forum içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir.Televizyondizisi.com bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez.Forum yönetimi olası bir şikayet durumunda tüm yazıları silme veya düzenleme hakkına sahiptir.