Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Çakıl Taşları Dizisi Bölüm Özetleri  (Okunma Sayısı 7451 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tumbavolkia
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 5517Site
« : 14 Temmuz 2010, 11:17:32 »Çakıl Taşları Dizisi Bölüm Özetlerini Burada Paylşabilirsiniz...
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2010, 11:56:55 Gönderen: ALwy0 » Moderatöre Bildir   Kayıtlı


Herkeze Bi Tebessüm Borcum Olsun!
Sponsor Baglanti

Logged
Arzum
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 44511« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2010, 21:57:32 »

1.Bölüm Özeti;

Ekrem zeki ama hayta.Cenker çalışkan ama panik.Sevil azim abidesi ama bilgisiz.Ayçin güzel ve tembel.Cihan zeki ama amaçsız.Üniversite sınavında başarısız olurlar.Kendileri,aileleri,gelecekleri için bütün umutları tükenir.Tam da her seyin bittiğini sandıkları yerde karşılarına muhteşem bi fırsat çıkar.Özel bir üniversiteyi burslu olarak kazandıklarını öğrenirler.Böylece yolları kesişir.Bu yeni bir başlangıçtır.
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Arzum
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 44511« Yanıtla #2 : 21 Temmuz 2010, 23:59:40 »

2. Bölüm Özeti ;

Kılavuzu Ekrem ve Cenker olanın...
Foyası meydana çıkan Ekrem ve Cenker diğerleriyle birlikte Neşet Hocanın kapısına dayanır,hepsini birden sınava hazırlamasını isterler.Fakat hiç beklemedikleri bir tepkiyle karşılaşırlar.

Ayçin peşindeki tehlikeli aşıktan,Cihan abisinin gerçeği öğrenme ihtimalinden,Sevil yalan söylediği için yaşadığı vicdan azabından,Ekrem ve Cenker ise Neşet hocanın alkol sorunundan kurtulmanın yollarını ararken çok yakınlardaki büyük tehlikeyi fark etmezler.Bu tehlike kalbi kırık ev kızı Nisa Nur'dur.

Sülayman Efendi ve mahalleli de hayatlarına yeni giren "dini bütün nur yüzlü hoca" Neşet Hocayı yakından tanımak istemektedir.
Başlangıçta beşininde sadece tek derdi'üniversiteyi kazanmak'ken şimdi hepsinin beşer derdi vardır.Ekrem ve Cenker yeni çözüm yolları ararken yeni dertler yaratma konusunda uzmanlaşır.

Herşeyi düzeltmeye çalışırken bir tekme daha yer,kendilerini dahada kötü bir yerde bulurlar.
Birbirinden ilk başta nefret eden 5 genç geleceklerini kurtarmak için mecburen bir araya gelir.
Mesleğinde dahi ama pratikte beceriksiz,farklı ve sıra dışı öğretmen Neşet,yenilmiş ama ezilmemiş ev kızı Nisa Nur ve en büyük dertleri çocukları olan aileler de hikayeye dahil olur.Ve böylece hayatlarının macerasına dalarlar.Tek bir amaçları vardır;başarılı ve mutlu azınlığın üniversiteyi kazanan %11'in arasına girmek...

Bu macerada hepsi YGS konularından daha fazlasını;kendine güvenmeyi,mücadeleyi,korkularını,yenmeyi ve -zor da olsa-birbirlerini sevmeyi öğrenecek.
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

eskiAcik
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 417« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2010, 21:25:14 »

3. Bölüm Özeti

Beşi bir yerde’nin Neşet’le imtihanı!

Alkol bütün kötülüklerin anası olduğu gibi 5’linin de en büyük derdidir. Nisanur’un görücü gecesi skandalından sonra Neşet’i alkolden uzak tutmak her zamankinden daha hayati önem taşır. Süleyman Efendi ve mahalleli enselerindedir. Ya herkes Neşet’in sandıkları gibi ‘hoca’ olmadığını anlarsa? Bunun düşüncesi bile Cenker’i kusturmaya yeterken, başka dertler de başlarına peyda olur.
Cihan, abisinin okuluna gittiği haberiyle sarsılır. Doğan’ın tek istediği kardeşinin okuldaki kankalarıyla tanışmaktır. Kankaları kim mi, tabi ki dürüst, sağlam, güvenilir Ekrem ve Cenker. Cihan kendi derdine düşerken, abisinin peşine de tefeciler düşer.
Ailesinin maddi sıkıntıda olmasına üzülen Sevil ise, gizlice iş aramaya başlar. Tam umudunu kesmişken bulur bulmasına ama bu iş birilerinin rahatını fena halde kaçırır. Bütün kabaklar gibi bu da Ekrem’in başına patlar.
Derslere katılması reddedilen Nisanur kaderine razı olmuşken, Neşet onu da 5’linin arasına kabul eder. Nisanur için bu yeni bir fırsat mı yoksa yeni belalara davetiye mi henüz kimse bilmiyordur.
Neşet gençlere hangi mesleği istediklerini sorar. Aldığı cevaplardan tatmin olmayınca onlara hayatın gerçeklerini göstermeye niyetlenir. Bu şimdiye kadar aldıkları en sıkı ders olur…
www.cakiltaslaridizisi.org
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
ŞULE
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 32« Yanıtla #4 : 20 Ağustos 2010, 15:16:46 »

6. BÖLÜM ÖZETİ

''Kara Bulutları Kaldır Aradan ! ''Büyük kavganın ardından Semra evi terk eder.Sevil annesini durdurmak için çırpınır ama gururu kırılan Semra'nın o eve geri dönmeye hiç niyeti yoktur.Bu durum Sevil'i yataklara düşürür.Ne derse gider,ne de Süleyman dedenin dükkanına.Kıza ne olduğunu deli gibi merak eden Ekrem soluğu onun kapısında alır.İkilimiz ilk defa didişmeden kafa göz yarmadan birbirini dinlemeyi deneyecektir.Aradaki kara bulutlar yerini güneşe bırakabilecek mi ?

Ayçin'in tescilli belası Anıl bu kez de Cenker'e dadanır.Telefon numarasını ele geçirmesinin ardından onu mesaj bombardımanına tutar.Hassas bünyeli Cenko aldığı tehditlerden dolayı tedirgin olur.Öte yandan Ayçin onu eve gelip annesiyle tanışmaya ikna eder.Fakat beklenmedik bir gelişme bu saadet dolu buluşmayı cehennem azabına çevirecektir..

Cihan'ın tepesindeki kara bulutlar tam dağılıyor derken bu kez de abisi işten kovulur.İki kardeş tekrardan birbirine kenetlenir.En azından tazminatla bir süre idare edeceklerdir.Ancak hainin biri yüzünden bu son kırıntısı da çöpe gider.Doğan kadere isyan bayrağını çeker..

İyilik yapmak isterken göz çıkaran ikilimiz Ekrem ve Cenker'in burnu gene belaya bulaşır.Kendi evine gitmesi sakıncalı olan Cenker,Neşet'in şefkatsiz kollarına sığınır.Ancak ikilinin yalan yumağı Dehşet Neşet'in bile boyunu aşar...
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

SINAVDA KAYBEDEN HAYATTA KAZANANLARIN HİKAYESİ...
ŞULE
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 32« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2010, 17:32:25 »

7. BÖLÜM ÖZETİ DAHA YAYINLANMAMIŞ...
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

SINAVDA KAYBEDEN HAYATTA KAZANANLARIN HİKAYESİ...
ŞULE
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 32« Yanıtla #6 : 24 Ağustos 2010, 22:59:39 »

7. BÖLÜM ÖZETİNİ BULDUM. KOYUCAM ŞİMDİ
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

SINAVDA KAYBEDEN HAYATTA KAZANANLARIN HİKAYESİ...
ŞULE
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 32« Yanıtla #7 : 24 Ağustos 2010, 23:00:42 »

7.Bölüm Özeti

'' Anıl geliyorum demez ! ''
Neşet'in kapısına dayanan Anıl, bütün mahalleyi ayağa kaldırır.Ayçin'e hakaretler yağdırmakta, Ekrem, Cenker ve diğerlerinin de sinirlerini zıplatmaktadır.Durumu medeni bir şekilde çözmek isteyen Neşet hoca kapıyı insan gibi açar fakat hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşır.Bu noktadan sonra hiçbir şey çocukları tutamaz.Anıl canını zor kurtarır, ancak bu olayın intikamını çok fena alacaktır.

Olanlardan sonra Psikopat Anıl'ın yapabileceklerinden iyice tırsan Ayçin, eve yalnız dönmek istemez.Sevil ona yardım etmeyi teklif eder.Bu iki genç kız arasındaki dostluğun ilk adımı olacaktır.Zıtlıklarını bir kenara bırakan Ayçin ve Sevil ilk defa dertleşip birbirlerine omuz verirler.

Düşmanları yüzünden eve giremeyen Cihan, durumu Ekrem ve Cenker'e anlatır.Ekrem onu gizli de olsa evlerinde kalmaya ikna eder.Sözde hiçbir sıkıntı yoktur.Cihan'a her türlü garantiyi verir.Bir şeyi hesaba katmaz; Hüsna faktörünü !

Dedesinin bilgisayarında hesap işleri yapmaya söz veren Nisanur, cesaretini toplar dükkana gider.Çaktırmadan yardım etmesi için yanına Cenker'i da alır ama ne o, ne de şansı Nisanur'u kurtarmaya yetmez.

Moderatöre Bildir   Kayıtlı

SINAVDA KAYBEDEN HAYATTA KAZANANLARIN HİKAYESİ...
Arzum
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 44511« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2010, 23:08:42 »

Özet için teşekkür ederiz ŞULE'cim   s20 s20 s20
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

sυpєяηαтυяαℓ
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 43


| "sυpєяηαтυяαℓ" | Hazal'ım ve Tuba'm.. EkoSevo..


Site
« Yanıtla #9 : 30 Ağustos 2010, 19:00:07 »

8.Bölüm Özeti..

Neşet'in büyük sırrı ortaya çıkıyor!

Ayçin ve diğerleri üniversitenin kapısından girebilmek için ecel terleri döker.Melih hemen yanı başında kızına hesap sormaktadır.Yolun sonuna geldiğini düşünen Ayçin, tam her şeyi itiraf edecekken, bir mucize olur.Neşet kanatsız melek misali imdatlarına yetişir.

Yüksek gerilim hattından kurtulan çocuklar tam rahatlayacakken bu kez de Neşet köşe bucak kaçtığı birine yakalanır.Neşet ve bu süpriz kişi, çocukların şaşkın bakışları eşliğinde birbirlerine kılıçlarını çeker.

Cihan'dan romantik tüyolar alan Ekrem, hemen uygulamaya geçer. Fakat bu tüyolar inatçı kızımız Sevil'e toslar.Böylece Ekrem, Sevilin ne kadar şahsına munsahır olduğunu bir kez daha hatırlar.
Umduğu yaygarayı koparamayan Anıl'ı ise,çok daha büyük bir hayal kırıklığı beklemektedir. Neşet hem yediği kafanın hem de Ayçin'e yaptıklarının imtikamını fena alacaktır.

Naile'nin kaynanalık hışmından Candan da nasibini alır. İfrit olduğu gelininin kimliğini öğrenmek isteyen Naile kızını qörevlendirir. Ancak Naile'nin takip ettiği izler onu en büyük kabusuyla karşı karşıya getirir.

Moderatöre Bildir   KayıtlıHangi bahardan aldın kokunu..
Hangi masal anlatır seni..

HazalKaya/Taş..
Ailin
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bayan
Mesaj Sayısı: 89214« Yanıtla #10 : 31 Ağustos 2010, 06:15:28 »

Øzet icin tesekkurler Mansacigim  Göz Kırp
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

NUR(ÇAKIL TAŞLARIM)
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 4


« Yanıtla #11 : 04 Eylül 2010, 18:36:38 »

9. BÖLÜM ÖZETİ NE ZAMAN ÇIKAR ACABA BEN İLK FRAGMANINI SEYRETTİM AMA ÖZETİNİ OKUMADIM :) PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM...
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
tumbavolkia
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cinsiyet: Bay
Mesaj Sayısı: 5517Site
« Yanıtla #12 : 15 Eylül 2010, 11:49:18 »

9. bölüm özeti

Aileler tüm gerçeği öğrenir. Günah keçisi  Ekrem olur. Süleyman Efendi, Ekrem’i  bu kez gerçekten defterden siler. Hüsna bile yüzüne bakmaz artık. Bütün dünyası yıkılan Ekrem’e, Nisanur sahip çıkar, onu kanatları altına alır.

Cenker, Ayçin ve Sevil üniversite hayallerine veda eder. Artık ailelerinin seçtiği renksiz, kokusuz, tatsız hayatlara mahkumdurlar. Bundan böyle Ayçin, kuaförde çıraklık yapacak, Cenker de iş arayacaktır. Sevil’i bekleyen ceza ise hepsininkinden daha acımasız, daha korkunçtur.

Tüm bu faciaya sebep olan Müge, zafer dansı yaparken Neşet ona postayı koyar. Hırs küpü Müge’nin pes etmeye hiç niyeti yoktur. Çünkü elinde Neşet’e karşı çok daha büyük bir kozu var; kızları Zeynep.

Mahalledeki itibarını, en kötüsü de Süleyman Efendi’nin güvenini kaybeden Neşet, hayata kızıyla tutunmaya çalışacaktır. Fakat kızını geri kazanmak hepsinden daha zordur. Neyse ki, bu zorlu yolda gençler onu yalnız bırakmayacaktır.

Moderatöre Bildir   Kayıtlı


Herkeze Bi Tebessüm Borcum Olsun!
cavill
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 4


« Yanıtla #13 : 20 Eylül 2010, 19:53:50 »

10.bölüm özeti
Yolcu yolunda gerek !
Tims Productions'dan başka türlü bir gençlik dizisi.Sınavda kaybeden hayatta kazananların hikayesi Çakıl Taşları 10.Bölümüyle 24 Eylül Cuma akşamı 20:15'te FOX'ta sizlerle...
Neşet,bir kez daha çocuklar yüzünden yanlış anlaşılır.Bu defa ki mağdur kızıdır.Durumu düzeltmek için kızına koşar ancak Zeynep "nuh" der,"affettim" demez.Suçluluk içinde kıvranan Ekrem,Cihan veCenker'i Nisanur gazlar,soluğu Zeynep'in yanında alırlar.Zeynep hikayeyi bir de bu üçlüden dinler.Babasıyla yüzleşmek için çocuklarla beraber Cihan'ın evine gider.
Zorla ve hunharca evlendirilmek istenen Sevil ise çaresizdir.Konuşabileceği tek kişi Ayçin'dir.İki arkadaş ağlaşırken Ekrem'den davet telefonu gelir.Dertlerinden uzaklaşmak isteyen Sevil'i Cihan'ın evinde yeni dertler beklemektedir.
Ezeli komşu Hüsna ve Naile'nin arası çocuklar yüzünden açılır.Naile olanlardan sonra Ekrem'i suçlar,Cenker'i paklar.Bu durum,Hüsna'nın ağrına gider.
Beklemediği bir yerden,son darbeyle vurulan Neşet şehri terk etmeye karar verir.Çocuklar gecenin bir yarısı hocalarına engel olmak için evden kaçarlar.Ancak cam kenarı seven Neşet'i durdurmak artık imkansızdır.

Moderatöre Bildir   Kayıtlı
deren1970

Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3182« Yanıtla #14 : 29 Eylül 2010, 15:33:57 »

11. Bölüm Özetimiz
Dağ dağa kavuşmaz, Cenker Ayçin'e kavuşur mu?


Beşi bir yerde Neşet'in gönül telini titretip yolundan döndürmeyi başarır. Ertesi gün ne olursa olsun derse gitmeye kararlıdırlar. Bu büyük hayal gerçek olur. Herşey eskisi gibidir, tek bir farkla. Ayçin'in yerinde yeller esmektedir.


Karalar bağlayan Cenker'e Sevil akıl verir. Ayçin'i sevindirmek için ona hediye alacaktır. Acemi centilmen Cenker, hediyesini ona yazacağı bir kartla taçlandırmak ister.


Melek yüzlü şeytan Müge, Neşet'le Zeynep'i yakınlaştırmak için kolları sıvar. Baba kızı yeniden bir araya getirir.


Süleyman dede rahatsızlanınca dükkanı Ekrem devralır. Bin bir numarayla Sevil'i de yardım etmeye ikna eder. Ancak ateş ve barut dükkanda yanyana duramaz, ortalığı darmaduman ederler.


Ayçin'i takibe alan Naile, onun Cenker'le buluştuğunu görür. Tam genç aşıkların arasına girecekken kainat güçleri devreye girer.
__________________
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  
Televizyondizisi.com forumu hiçbir kurumla bağlantılı olmayan yoruma dayalı bir platformdur.Forum içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir.Televizyondizisi.com bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez.Forum yönetimi olası bir şikayet durumunda tüm yazıları silme veya düzenleme hakkına sahiptir.
Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines