Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Yerden Yüksek - Trt 1  (Okunma Sayısı 15781 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : 10 Eylül 2010, 02:28:44 »

‘Büyük, küçük rol demem oynarım’

Uzun süredir ekranlardan uzak kalan Hasibe Eren, TRT’nin yeni dizisi “Yerden Yüksek” ile dönüyor. Eren, “Her rolü oynarım, yeter ki utanacağım bir işin içinde olmayayım” diyor

İlk olarak Sıdıka dizisinde patlama yapmıştı Hasibe Eren. Sonrasında Avrupa Yakası’nda izledik onu. İlk bölümü bu akşam yayınlanacak “Yerden Yüksek” dizisiyle ekranlara dönüyor genç oyuncu. Eren, üç kız annesi bir kadını canlandırıyor. İzleyenlerin ilgisini çekecek bir mahalle komedisi çektiklerini belirten Eren, “Bu karakter Avrupa Yakası’nda oynadığım karakter gibi sterilize olmayan bir tipleme. Daha gerçeğe yakın” diyor.

Gülizar karakterini biraz anlatır mısınız?
Gülizar; futbol antrenörü Ziya’nın eşi ve hayattaki en büyük destekçisi. Terzilikte çok iyi. Enerji ve hırs olarak İngiliz holiganları gibi. Ziya’nın tıkandığı noktada devreye giriyor. Mahalleliyi organize ediyor ve ateşliyor.

Oynadığınız karakterle seyircinizi ters köşeye yatırmak istemediniz mi?
Hırsları olan bir kişi değilim. “Onu ben oynasaydım” dediğim olmadı hiç. Yeter ki içinde olmaktan mutlu olacağım utanmayacağım, dünya görüşüme, fikirlerime ters düşmeyecek rol olsun. Büyük küçük demem her rolü oynarım.

Utanmayacağım rol ile ne kastettiniz?
Politik olaylardan bahsetmek istedim. Dünya görüşüme fikirlerime ters düşmeyecek.

Reklam üzerine okurken oyunculuk nereden aklınıza geldi?
Üniversitenin tiyatro topluluğunda sahneyle tanıştım. Mezun olunca da baktım ki ben reklamcılık yapamayacağım, tekrar sınava girerek tiyatro okudum. Türkiye’de çok küçük yaşta karar veriyorsunuz ne okumamız gerektiğine. Önümde bir sanatçı yoktu beni konservatuar sınavına hazırlayacak. Umarım başka gençler de benim yaşadığım sıkıntıları yaşamazlar. Ama o da benim için başka bir süreçti. Okuduğum alan tiyatro değildi ve başka bir aşk ile sarıldım tiyatroya. Daha keyifli okudum. 

İlk oyununuzu hatırlıyor musunuz?
Hatırlamaz mıyım, sahneden ağlayarak indim. Heyecandan ne söyleyeceğimi unuttum. Rol arkadaşım da repliğimi söyleyerek beni sahneden atmaya çalıştı. Heyecanlanıp saatlerce ağladığımı hatırlıyorum. Çok kötü bir anı.

Cadde
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Sponsor Baglanti

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : 15 Eylül 2010, 01:21:01 »

PASCAL NOUMA MİSAFİR OYUNCU

Pascal Nouma, klasik bir laf olacak ama, üzerine araştırma yapılması gereken bir ‘popüler kültür ikonu’. Bunu kim yaparsa hem iyi satar hem de yararlı bir iş yapmış olur. İşte Nouma bu hafta da, bana göre TRT’nin sezonun en iyi işlerinden biri, ‘Yerden Yüksek’te misafir oyuncu olarak cuma günü yayınlanacak bölümde ekrana çıkacak.

Sina Koloğlu - Cadde

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : 16 Eylül 2010, 02:29:44 »

PASCAL DiZi SETiNDE

Pascal Nouma, TRT 1’in ‘Yerden Yüksek’ adlı dizisinde rol aldı.

Her hafta ünlü bir teknik direktörü ve futbolcuyu ağırlayacak dizinin, Pascal Nouma’lı bölümü yarın ekrana gelecek. Fransız Cumali’nin arkadaşı ve Ziya Hoca’nın çalıştırdığı Badem İdman Yurdu’nu galibiyete taşıyan kişi olarak kamera karşısına geçen Nauma, sevincini kolbastı oynayarak kutladı. Altan Erkekli, Hasibe Eren ve Tarık Pabuççuoğlu gibi isimlerin oynadığı dizi, futbol ateşiyle yanan Ziya Fikret Tamyol’un yaşamından kesitleri ekrana getiriyor

Cadde

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #18 : 17 Eylül 2010, 01:09:00 »

2.Bölüm Fragmanı

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #19 : 17 Eylül 2010, 04:46:33 »

2. bölüm özeti :

Dibe vurmuş ve eşinin destegiyle yerden yükseğe tırmanmaya çalışan eski teknik direktör Ziya Fikret, eşi Gülizar’ın da tam desteğiyle mahalle takımı Badem İdman Yurdu’nu baş düşmanıyla ölüm kalım maçına hazırlar.Cezmi’nin takımı çok güçlüdür.Fakat Cezmi Cezzar, işini iyice garantiye almak için Ziya Hoca ve takımına içerden tuzak kurar.Cezmi’nin düzenlediği kumpas Badem İdman Yurdu’nun maça yenik başlamasına sebep olur.Maçın kaderi artık Ziya Hocanın kardeşi, futbola Fransız Cumali’nin elindedir.Hocanın kızına gizliden yangın olan asi ve yakışıklı Feyyaz, bu ölüm kalım maçında arada kalır.Cumali’nin platonik aşkı Juliet’in arkadaşı Fikret, Mori Kante ve Garip gibi iki ezeli kankanın arasına bomba gibi düşerken, başta kadınlar olmak üzere mahalleli, Badem İdman Yurdu için kenetlenir

Yerden Yüksek dizisi izleyenleri güldürürken düşündürecek, sıcacık bir öykü ile evlerinize konuk oluyor… Yapım, güçlü hikâyesi ve izleyenleri ekrana kilitleyecek espri bombardımanıyla yeni sezona damgasını vuracak…

Yerden Yüksek’te; başarısızlıklar karşısında yılmayan, umutlarının peşinden koşarak, inandığı, güvendiği ve gönülden istediği hedefine ulaşmak için mücadele eden bir teknik direktörün öyküsü anlatılıyor… Başarıya susamış gençlerin idolü olan Teknik Direktör Ziya ve futbolcuları, yediden yetmişe tüm izleyicilerin sevgilisi olacak… Birlik, beraberlik, dostluk, azim, disiplin, güven ve çalışma gibi değerlerin sevgi potasında harmanlandığı Yerden Yüksek’in her bölümü ders çıkarılacak, örnek alınacak öykülerle dolu…

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #20 : 17 Eylül 2010, 04:47:00 »

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #21 : 23 Eylül 2010, 01:09:04 »

NOUMA GİTTİ METİN GELDİ

Cuma akşamları TRT 1’ de yayınlanan ekranlarına Yerden Yüksek dizisi her hafta ünlü bir futbolcu ya da teknik direktörü dizide konuk etmeye devam ediyor. Geçen hafta Pascal Nouma ile sahaya çıkarak fırtınalar estiren Badem İdman Yurdu,  24 Eylül Cuma akşamı yayınlanacak üçüncü bölümde, Beşiktaş’ın eski yıldız futbolcusu, ‘Sarı Fırtına’ olarak adlandırılan Metin Tekin’le çalışıyor.

Sina Koloğlu - Cadde

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #22 : 23 Eylül 2010, 15:19:10 »

Bölüm Özeti

Başarılı Teknik Direktör Ziya’nın başı federasyon müfettişiyle derttedir. Badem İdman Yurdu, kapanma tehlikesiyle karşı karşıyadır…Gülizar ise çareyi yatırlarda aramaktadır.Ezeli düşman Cezmi’nin oğlu Ziya Hoca’nın kızına asılır fakat karşısında yakışıklı Feyyaz’ı bulunca oyun daha da sertleşir.Ziya’nın kardeşi Cumali, korsan minibüsçülüğe başlar.

Arzum
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #23 : 27 Eylül 2010, 13:40:00 »

Ailin
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #24 : 02 Ekim 2010, 21:44:58 »

Alinti

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #25 : 06 Ekim 2010, 15:20:10 »

Bölüm Özeti

Badem İdman Yurdu İstanbul Amatör Lig’e davet edilir. İlk rakipleri ise Kasaplar lakabıyla anılan Yeniköy Elektrikspor’dur. Bütün takım ve teknik direktör Ziya, ilk maçlarına hazırlanırken Gülizar eşine destek olmak için kolları sıvar. Evde dikiş nakış kursu vermeye başlayan Gülizar, öğrenci sayısını arttırınca işler karışır. Cumali Juliette için kılıktan kılığa girerken, Cezmi Cezzar Badem İdman Yurdu’nun başarısını öğrenmek için yeni planlar peşindedir.

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #26 : 12 Ekim 2010, 18:44:16 »

Bölüm Özeti

Teknik Direktör Ziya Badem İdman Yurdu için ormanda idman ve piknik planlamaktadır.Gülizar Dünya Yatırlar Gününe katılmak için, Cumali ise Juliette i tavlamak için türlü oyunlar peşindedir.Cezmi Cezzar yeni planlar yaparken, Ziya’nın birden ortaya çıkan eski bir arkadaşı işleri karıştırır.

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #27 : 19 Ekim 2010, 16:53:43 »

Bölüm Özeti

Cezmi Cezzar’ın planladığı oyunlar karşısında yeni kararlar alan teknik Direktör Ziya ailesini ve mahalleliyi şaşırtır. Bu karar karşısında Gülizar beklenmedik bir şekilde harekete geçer. Cennet, Feyyaz’ı kıskandırmak plan yaparken başlarına türlü olaylar gelir. Juliette’in ailesinin Türkiye’ye geleceğini öğrenen Cumali, Fransızcasını ilerletmeye karar verir fakat bu sandığı kadar kolay olmayacaktır.

Ailin
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #28 : 24 Ekim 2010, 17:45:27 »

Alinti

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #29 : 26 Ekim 2010, 22:02:48 »

Milne’nin sakinliği Terim’in hırçınlığı Vural’ın heyecanı

Altan Erkekli, “Yerden Yüksek” dizisinde mahalle takımını amatör lige çıkarmayı hedefleyen teknik direktör Ziya Fikret Tamyol’u canlandırıyor. Ünlü oyuncu, rolüne hayat verirken ünlü teknik direktörlerden esinlendiğini söylüyor: “Ziya, Gordon Milne’nin sakinliğini, Fatih Terim’in hırçınlığını ve Yılmaz Vural’ın heyecanını taşıyor.”

* Canlandırdığınız Ziya Fikret Tamyol, nasıl bir karakter?         

- Ziya, futbolu yürekten benimsemiş eski bir futbolcu. Futbolu bıraktıktan sonra kendisiyle aynı dönemde futbol oynayan Cezmi Cezzar’ın da gönül koyduğu Gülizar’la evlenmiş. Üç tane de kızı var. Mahalledeki gençleri toplayarak Badem İdman Yurdu’nu kuruyor. Takımını amatör lige çıkarmayı hedefleyen, idealist, yardımsever ve paylaşımcı bir spor adamı Ziya...

* Futbolu anlatan bir dizide başrol oynuyorsunuz, peki futbola ilginiz var mı?

- Ben çok kısa bir zaman top oynadım ama bırakmak zorunda kaldım. Çünkü belimden bir rahatsızlık geçirdim. İçinde olmasam da futbol sevgim hep devam etti.

* Hangi takımı tutuyorsunuz? 

- Beşiktaşlıyım.

* Setinize konuk oyuncu olarak gelen ünlü isimler de hep Beşiktaşlı...

- Evet, ilk bölümde Güvenç Kurtar’la birlikte rol aldık mesela. İkinci bölümde Pascal Nouma, üçüncü bölümde de Metin Tekin oynadı. Ama bu sadece bir tesadüf. Diğer takımların oyuncularını da setimizde görmek bizi çok mutlu eder. Çünkü biz burada futbol sevgisi dışında sporun insanları nasıl bir araya getirdiğini, gençlerimizin spora yönlendirilmesi gerektiğini göstermeye çalışıyoruz. Futboldaki yardımlaşmayı, arkadaşlığı, dostluğu öne çıkarmaya çabalıyoruz.

ELİM AYAĞIM TUTTUĞU SÜRECE ÇALIŞMALIYIM

* Sizce Ziya Fikret Tamyol hangi teknik direktöre benziyor?

- Ziya, Gordon Milne’nin sakinliğini, Fatih Terim’in hırçınlığını, Yılmaz Vural’ın heyecanını taşıyor. Hepsinin bir karması yani...

* “Yerden Yüksek”in yanı sıra FOX’a transfer olan “Şen Yuva” dizisinde de rol alıyorsunuz. Canlandırdığınız iki karakter arasındaki en büyük fark ne?

- “Yerden Yüksek”teki Ziya, sevgisini dağıtan, cebini açan, her şeyi paylaşan bir adam. “Şen Yuva”daki Kalender Şenyuva ise kendi kurduğu düzen içinde yaşamayı benimsemiş ve sevgilerini törpülemiş biri. Aralarındaki en büyük fark bu.

* İki sette birden çalışmak yorucu olmuyor mu sizin için?

- İşlerinizi iyi planlayıp organize ederseniz, bir-iki dizide çalışmak sorun olmaz. Yorgunluk olmuyor değil ama bu hayatı bir şekilde devam ettirmenin yorgunluğu... İki çocuk büyütüyorum ve elim, ayağım tuttuğu sürece çalışmam gerekiyor.

* Bu yoğun temponuza bir de sinema filmi sıkıştırdınız. Biraz da o filmden bahseder misiniz?

- Evet, Ömer Faruk Sorak’ın “Aşk Tesadüfleri Sever” adlı romantik komedi filminde rol aldım. 1970’li yıllarda geçen bir dönem filmi bu. Eşimi Şebnem Sönmez canlandırdı. Filmde ayrıca Mehmet Günsür, Belçim Bilgin Erdoğan, Cansel Elçin, Ayda Aksel, Yılmaz Gruda ve Yiğit Özşener de rol alıyor.

OĞLUMA HİÇBİR ZAMAN TORPİL YAPMADIM

* Oğlunuz da sizin gibi oyunculuğu tercih etmiş, hiç onunla beraber bir projede yer aldınız mı?

- Oğlum küçükken Ankara Sanat Tiyatrosu’nda birlikte sahneye çıktık. Mutlaka okulu bitirdikten ve bir tiyatroda yer aldıktan sonra dizinin içinde yer almalı.

* Hiç oğlunuza torpil yaptığınız oldu mu?

- Hayır, oğluma hiçbir zaman torpil yapmadım. Oyuncu olmaya karar verdiğinde ve okula girerken de ona hiç karışmadım. Sadece öğütlerde bulundum.

TRAFİKTE BİR KADIN BANA KÜFÜR ETTİ

* İstanbul’a dair unutamadığınız bir anınız var mı?

- İstanbul’a ilk geldiğim yıllarda trafikte yaşadığım tatsız bir olay var. Çok terbiyesiz bir kadın sürücü, bana küfür etmişti. Bir hanımın ağzından öyle bir küfür duymak çok üzücüydü. Şimdi elimden geldiğince trafikte kendimi rehabilite ediyorum. Çünkü trafikte her şeye kızarsanız, sinir krizi geçirirsiniz.

Hürriyet

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Televizyondizisi.com forumu hiçbir kurumla bağlantılı olmayan yoruma dayalı bir platformdur.Forum içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir.Televizyondizisi.com bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez.Forum yönetimi olası bir şikayet durumunda tüm yazıları silme veya düzenleme hakkına sahiptir.