Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/televizyondizisi/forum) is not within the allowed path(s): (/home/televizy:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/televizy/public_html/forum/Settings.php on line 57

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/televizyondizisi/forum/Sources) is not within the allowed path(s): (/home/televizy:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/televizy/public_html/forum/Settings.php on line 59
 Keskin Bıçak - Fox Tv

Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Sayfa: 1 2 [3] 4   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Keskin Bıçak - Fox Tv  (Okunma Sayısı 10209 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #30 : 12 Ağustos 2010, 01:14:34 »

FOX’un dizileri niye tutmuyor?

Fox’un yeni dizilerinden önce ‘Keskin Bıçak’, ardından ‘Yer Gök Aşk’ aynı akıbete uğradı. ‘Keskin Bıçak’ın ilk bölümü 0.51 reytingle ‘AB’de 63’ncü, 1.09 reytingle de ‘Total’de 37’nci oldu.
‘Yer Gök Aşk’ dizisinin ilk bölümü ise 1.63 reytingle ‘AB’de 23’ncü, 1.77 reytingle de ‘Total’de 25’inci sıraya yerleşti.
İki dizinin ilk bölüm reytinglerinin ortaya koyduğu tablo çok açık ve net:
İkisi de ölü doğdu.
Peki onca açık hava ilanı, bilboard, medya ve ekran tanıtımına rağmen Fox’un dizileri niye ‘çakıldı’?
Fox yönetimi, yeni projelerinin tanıtımı için geniş bir mecrayı kullanıyor, ama bu mecrayı iyi değerlendiremiyor.
Türkiye’yi bilmiyorum, ama İstanbul’un her yanı Fox’un yeni dizilerinin tanıtımlarıyla dolu.
Kanal, bu duyurular sayesinde bir tanınırlılık yaratıyor, ancak bunu reytinge dönüştürmeyi başaramıyor.
Çünkü o ilanlarda merak uyandıracak, seyirciyi cezbedecek hiçbir şey yok.
Yeni bir dizi mi başlıyor?

Alıyorlar o dizideki başrol oyuncularının vesikalık birer fotoğrafını, bazı Avrupa ülkelerinin vize için istedikleri ‘biometrik’ fotoğraf kıvamına getirdikten sonra poster yapıp asıyorlar açık hava reklamlarına.
Yanında da, o dizinin Fox’ta ne zaman yayınlanacağına dair bir yazı.
‘Keskin Bıçak’la ‘Yer Gök Aşk’ın açık hava ilanları birbirinin aynı.
Akrabalarından başka kimsenin tanımayacağı oyuncuların, değil portre posterlerini asmak, heykellerini dikseniz ne olacak?
O portre posterlerin altında, ‘Aranıyor... Kellesini getirene bin dolar ödül var’ diye yazsa eyvallah.
Hepimiz anında ‘kelle avcısı’ oluruz icabında!
Ancak burada durum başka.
Fox’un yaptığı tanıtımları her gün milyonlarca insan görüyor, ama o insanların binde biri merak edip de o dizileri izlemiyor.
Bir dizinin ilk bölümünün aldığı reyting, o televizyonun tanıtım bölümünün başarısı ya da başarısızlığı sayılır.
Sonraki haftalarda ise hedef gösterilecek adres değişir.
Top artık, yapımcı, senarist, yönetmen ve oyunculara geçer.
İşin tanıtımı iyi yapılmışsa, ilk hafta insanlar meraktan izler. Sonrasında, o seyircinin kalıcı olup olmayacağını tanıtım bölümü değil, yapımın içeriği belirler.
Seyirci severse, aşı tutmuş demektir ve iş yürür gider.
Seyirci sevmezse o iş sizlere ömür.
Fox’un temel sorunu ise şu:
Dizilerinin ilk bölümünü yayınlarken ekranı karşısına yeteri sayıda izleyici çekemiyor.
Merak uyandırıp, o seyirciyi ekranı karşısına bir çekebilse, belki de her şey yoluna girecek

Ali Eyüboğlu- Cadde
Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Sponsor Baglanti

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #31 : 13 Ağustos 2010, 18:48:47 »

HT Magazin Keskin Bıçak dizisinin setinde!

Keskin Bıçak dizisi, yeni starlar doğuracak
13 Ağustos 2010 

Adını ve müziğini Sezen Aksu’nun aynı adlı şarkısından alan, Fox TV’de geçtiğimiz hafta yayınlanmaya başlayan Keskin Bıçak dizisinin Bursa’daki setine girdik. Yönetmeninden oyuncusuna, teknik ekibinden çaycısına kadar iyi bir iş çıkarmak için çabalayan oldukça kalabalık bir ekiple karşılaştık. Kariyerlerinin henüz başlarında olan başrol oyuncularının heyecanları ve performanslarından ise oldukça etkilendik.

Bu hafta, Keskin Bıçak dizisinin setindeydik. İstanbul’dan Bursa’ya üç saatlik bir yolculuk yaptıktan sonra kendimizi bir hastane kapısında bulduk. Etrafta onlarca insan, acil kapısına sedye taşıyan sağlık görevlileri ve ağlayanlar.

Bu koşuşturmayı şaşkınlıkla izledik. Çünkü bir yanda set ekibi çalışıyor, diğer yanda hastalar canlarıyla uğraşıyorlardı. Ama kimse kimseden rahatsız olmuyordu. Most Production’ın yapımcılığını üstlendiği, Gül Oğuz’un proje tasarımını yaptığı Keskin Bıçak dizisi adını ve müziğini Sezen Aksu’nun aynı isimli şarkısından alıyor.Mafya, intikamve aşk üçgeninin arasında kalan hayatların anlatıldığı dizide; Pars Narkoterör dizisinden tanıdığımız İbrahim Çelikkol, bir içecek firmasının reklamında Kenan İmirzalıoğlu’yla rol aldıktan sonra dikkatleri üzerine çeken Perihan Ünlücan, Kahramanlar dizisiyle oyunculuğa adımatan Hande Doğandemir ve Parmaklıklar Ardında’nın Mert’i Pamir Pekin başrolleri paylaşıyor. Dizinin oyuncu koçluğunu ise Bahar Kerimoğlu yapıyor.

Öğle yemeğinin ardından Keles’teki bir at çiftliğine gittik. Ekip son derece nazik. Yönetmen Yasin Uslu oyuncularıyla çoktan arkadaş olmuş. Pamir Pekin herkesle şakalaşıyor. Hande Doğandemir mütevazılığıyla sempatimizi kazanıyor. Perihan Ünlücan, “Yakında sadece oyunculuğumu konuşacaksınız” diyecek kadar iddialı. İbrahimÇelikkol herkesle çok iyi anlaşıyor. Keskin Bıçak dizisinin başrol oyuncuları çok fazla tanınmıyor ancak her biri gösterdiği performansla geleceğin yeni starları olacaklarını kanıtlıyor.

HT Medya

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #32 : 13 Ağustos 2010, 18:50:57 »

KAZA SAHNESİ İÇİN KANLI MAKYAJ Kahramanlar dizisiyle oyunculuğa adım atan Hande Doğandemir, Keskin Bıçak’ta Aslı karakterini canlandırıyor. Aslı’nın geçirdiği kaza sonucu hastaneye geliş sahnesi için makyaj yaptıran çiçeği burnunda oyuncu, profesyonel duruşuyla arkadaşlarının işin kolaylaştırıyor.

AT ÜZERİNDE ÇOK RAHAT Dizide Mithat karakterini canlandıran ve Fetih 1453 filminde rol alan İbrahim Çelikkol, çiftlikte gerçekleştirilen çekimlerde ata çok iyi bindiğini herkese kanıtladı. Başarılı oyuncu, 15 dakikalık bir şov yaptı.

HIRSLI VE GÜZEL Perihan Ünlücan herkesle çok iyi anlaşıyor. Kendini geliştirmek adına sürekli çalışıyor. Hırslı, güzel ve kamerayla adeta aşk yaşıyor. Güzel oyuncu aşırı makyajdan da uzak duruyor.

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #33 : 13 Ağustos 2010, 18:53:36 »

KAMERAYI HİÇ BIRAKMIYOR Görüntü yönetmenliğinden gelen yönetmen Yasin Uslu, kamerayı elinden düşürmüyor. Oyunculara istediği planı anlattıktan sonra kamerayı sırtlanıyor ve kendisi çekiyor. Oyalanmaktansa hiç hoşlanmıyor.

Yasin Uslu en iyi görüntüyü almak için elinden geleni yapıyor.

HER ŞEY SANAT İÇİN Dizide Kemal isimli bir istihbaratçıyı canlandıran Pamir Pekin, hastane sahnesine hazırlanırken ıslatıldı. Buz gibi suyu üzerine döken kostüm ekibine bir yandan bağırdı, diğer taraftan sıcaklarda serinletildiği için teşekkür etti.

Oyuncu koçu Bahar Kerimoğlu, başrol oyuncularını bir dakika olsun yalnız bırakmıyor. Her sahne arasında onları çalıştırıyor.

HT

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #34 : 17 Ağustos 2010, 01:14:57 »

Keskin Bıçak 2.Bölüm Fragmanı

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #35 : 17 Ağustos 2010, 06:53:12 »

Sabah'ın kör vakti kanalları dolaşırken Keskin bıçak dizisine rastladım...güya fazla takılmadan izleyip geçecektim...Ama olmadı...başından sonuna dek izledim...

Gün ışığıyla duygusallaşamam ama Eren'in vurulması ve akabindeki Mithat Eren konuşmasında valla gözlerim doldu... morgta kız hiç inandırıcı değildi...Arkadaşı bile daha ağlakken kız fazla soğukkanlı idi...Kemal hoş çocuk ama Mithattan çekeceği var...

Sadece ne hikmettir bilinmez Hepisinin Bursada tanıdığı var... gerek babası, gerek arkadaşı ve gerekse teyzesi...Sonra  Eren'in vurulma nedeni Mithat deği mi...eee anladığım kadarıyla Mithat ve Aslı arasında sonradan bişeyler olacak...kız bunu eninde sonunda öğrenecek peki bunu nasıl kaldıracak...onu da geçtim Mithat bu çiftin mutluluk tablosunu görmemek için daha önceden Bursaya yerleşme kararı almıştı...Yani yengesini bi nevi kabullenmişti...amannnn işler çok karışık bu dizide ama güzel bir dizi...hele Sezen Aksunu Keskin Bıçak parçası en can alıcı sahnelerde girmiyor mu       ....
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2010, 07:08:00 Gönderen: kimay » Moderatöre Bildir   Kayıtlı

Ailin
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #36 : 17 Ağustos 2010, 14:53:35 »

Alinti

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #37 : 20 Ağustos 2010, 03:08:05 »

Küçük Sırlar Uzak Ara Yine Birinci

Küçük Sırlar, tahtını kimseye bırakmıyor. 18 ağustos 2010, çarşamba gününün reytinglerine baktığımızda hem totalde, hem de Ab’de 1. olan Küçük Sırlar, Kanal D‘nin bombalarından bir oldu.

İşin ilginç tarafı şu ki.. karşısında geçen sezonun başarılı dizisi Kapalıçarşı vardı ama malesef hezimete uğradı… Totalde 16, Ab’de 12. olan dizinin büyük ihtimalle farkına varılmadığını düşünüyoruz… Yoksa bu dizinin de ciddi bir kitlesi var. Umarız bu sonuç önümüzdeki hafta değişir… Aksi takdirde geçen Sezon Elveda Rumeli dizisinin başına gelen budizinin de başına gelecek…

Peki Fox Tv’nin yeni dizisi Keskin Bıçak için ne demeli… “Bu kadar da değil” dedirtiyor gerçekten… Totalde 50. olmuş… Ab’de ise 74.

Bu sonuçlar galiba Fox Tv‘yi tatmin etmiyecektir…2 bölüm yayınlanan Keskin Bıçak için son bir gün denemesi daha yapılabilir yada yönetimin kararıyla galiba yayından kaldırılabilir…

TelevizyonDizisi.com olarak  yayından kalkan diziler için üzülüyoruz… Çünkü büyük emekler ile ekrana gelen yapımların ilgi görmeden; daha doğrusu fark edilmeden ekranlardan uzaklaşması haksızlıkmış gibi geliyor… Dizinin oynadığı gün, karşısındaki yapımlar ve şans faktörü çok önemli… O yüzden yönetimin yeni dizilerini her zaman risksiz bir zaman diliminde planlaması lazım…

Bize göre Keskin Bıçak Dizisi, çok yanlış bir günde yayına sokuldu…Sonra aynı hataya devam edildi. Küçük Sırlar dizisi karşısında, yeni… hiç bir dizinin şansı olamaz… O yüzden yeni yapımların biraz daha izlenebilir günlerde  devreye sokulması lazım…

TelevizyonDizisi.com

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #38 : 20 Ağustos 2010, 16:20:55 »

"Ekranda güzel görünüyorum"

İbrahim Çelikkol, kendisine iyi baktığı sürece ekranda güzel göründüğünü ama tek derdinin iyi oynamak olduğunu söylüyor
20 Ağustos 2010

HT MAGAZİN / OYA DOĞAN

İbrahim Çelikkol da tıpkı Kenan İmirzalıoğlu ve Necati Şaşmaz gibi bir Osman Sınav keşfi. 28 yaşındaki Çelikkol, oyunculuğa Pars Narkoterör dizisiyle adım attı. ArdındanM.A.T’da rol alan yakışıklı oyuncu, şu anda Fox TV’de yayınlanan Keskin Bıçak dizisinde Mithat karakterini canlandırıyor. Faruk Aksoy’un yönetmenliğini yaptığı Fetih 1453 filminde de Ulubatlı Hasan’ı oynayan Çelikkol, “Oyunculuk benim hayat biçimim oldu” diyor.

Neden Keskin Bıçak dizisindesiniz?
Bu sezon gelen teklifler arasında senaryosunu en çok beğendiğimişti. Canlandırdığım Mithat karakterini çok gizemli buldum. Ayrıca Most Production gibi bir yapım şirketiyle her oyuncu çalışmak ister.

Mithat aslında kötü bir karakter ama aynı zamanda çok romantik. Sizi hangi özelliği etkiledi?
Bende onun gizemli halinden etkilendim. Derin işler çeviriyor ve hayatı boyunca deşifre olmamış. Herkes onu seviyor, güveniyor ama aynı zamanda da korkuyor. Mithat kimsesizler yurdunda büyümüş. Orada kader birliği yaptığı arkadaşları var. Hayattaki sevgisini de Eren’in üzerine yoğunlaştırmış. Karanlık işlerle uğraşmasına rağmen hep iyinin yanında olan biri. Ama doğru bir aşk acısı çekiyor.

En yakın arkadaşının nişanlısına âşık...
İçten içe tutkun Aslı’ya. Ama ikisinin de bir geçmişi var. Dizinin henüz iki bölümü yayınlandı. Zamanla bu aşkın da gerçek yüzü ortaya çıkacak. Bu dizide Mithat çok konuşulacak bir karakter. Çünkü az ve öz konuşuyor. Hep merak ediliyor.

Bursa’da bu diziyi çekerken, diğer yandan Fetih 1453 filminde rol alıyorsunuz. İkisini bir arada yürütmek sizin için zor olmuyor mu?
Oyunculuk benimmesleğim ve ben bu işi severek yapıyorum. İnanın hiç yorulmuyorum. Çalıştığımekipler beni rahat ettirmek için ellerinden geleni yapıyor. Her şey çok düzenli ilerliyor.

Ekrana baktığınızda kendizi yakışıklımı yoksa yetenekli mi görüyorsunuz?
Pars Narkoterör’de oynadığım zamanlar nasıl göründüğümle ilgileniyordum. Ama artık nasıl oynamışımdiye bakıyorum. Çünkü kötü göründüğümü düşünmüyorum. Kendime baktığımsürece ekranda güzel görünüyorum. Ama önemli olan oyunculuğumu nasıl olduğudur.

En verimli dönemimdeyim
İbrahim Çelikkol, medyada sadece işiyle gündeme gelmek istediğini söylüyor. Geçtiğimiz ay Tuğba Ekinci’yle görüntülenen yakışıklı oyuncu, özel hayatıyla ilgili sorulara cevap vermiyor: “Şu anda oyunculuk açısından en verimli dönemimi yaşıyorum. O nedenle sadece işim hakkında konuşmak ve özel hayatımı deşifre etmek de istemiyorum.”

HT Magazin

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #39 : 23 Ağustos 2010, 22:24:37 »

3.Bölüm Fragmanı

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #40 : 26 Ağustos 2010, 16:55:04 »

Keskin Bıçak Veda mı Ediyor?

Fox Tv'nin yeni başlayan dizilerinden Keskin Bıçak, yeni sezonu görebilecek mi? Aldığı düşük ratinglerle, ekranlara tutunma çabası içine giren dizi kaç bölüm sürer?

Başrollerini Pamir Pekin, İbrahim Çelikkol, Perihan Ünlücan, Hande Doğandemir, Emir Benderlioğlu ve Cüneyt Çalışkur'un paylaştığı Keskin Bıçak, yeni sezonu göremeyecek dizilerden. Most Production gibi iyi bir firmanın imzasını taşıyan Keskin Bıçak, aldığı düşük ratinglerle yeni sezonda yer alamayacağının sinyallerini vermeye başladı. Dün akşam dizinin adının başına "Aşk" kelimesi eklenmişti. İçinde gizli saklı bir aşk olan dizi, genel olarak Aksiyon dizisi olarak görülüyor. Bunu yıkmak için dizinin adına yapılan bu vurgu da yetmedi. Düne ait rating sonuçlarında Keskin Bıçak'ın yine alt sıralarda olması muhtemel. İlk 3 bölümü yayınlanan Keskin Bıçak, 5. bölümüyle ekranlara veda edecek gibi görünüyor. 

Dizifilm

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #41 : 27 Ağustos 2010, 03:40:42 »

Bu oyuncuya dikkat!

FOX'ta yeni başlayan "Keskin Bıçak" dizisinin akıbeti meçhul. Zira ilk gelen reyting sonuçları pek iç açıcı değil. Ama orada bir oyuncu var ki, pırıl pırıl parlıyor. Adı İbrahim Çelikkol. "Mithat" karakterini canlandırıyor. Onu ilk kez "Pars: Narkoterör" dizisinde izlemiştim. "Tarkan, Kara Murat gibi tarihi filmler eğer yeniden çekilirse mutlaka o oynamalı" diye düşünmüştüm. Nitekim Faruk Aksoy, yönetmenliğini yaptığı "Fetih 1453" filminde "Ulubatlı Hasan" rolünü ona verdi. Ardından kısa ömürlü "M.A.T." adlı dizide de rol aldı. Çelikkol'u ilk keşfeden kişi ise deneyimli yönetmen ve yapımcı Osman Sınav oldu. Buna hiç şaşırmadım, zira Sınav, Kenan İmirzalıoğlu ve Necati Şaşmaz gibi isimleri televizyona ve sinemaya kazandıran kişiydi. Ondaki ışığı görmese, çok önemsediği "Pars: Narkoterör" gibi bir dizide başrolü Çelikkol'a vermezdi. Demem o ki; renklicam ve beyazperde çok önemli bir "aksiyon" oyuncusu kazanmak üzere. Bu yazıyı arşivden çıkartıp hatırlatacağım günler uzak değil gibime geliyor.

Yüksel Aytuğ - Günaydın

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #42 : 27 Ağustos 2010, 05:00:12 »

4.Bölüm Fragmanı

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #43 : 27 Ağustos 2010, 05:03:30 »

4.Bölüm Özeti

En son bölüm özeti

Kemal, Aslı’nın güvenliğini sağlar ve tetikçinin peşinden gider. Yaşanan kovalamacada Kemal kapana kısılır, ama Kemal’in yardımına hiç beklemediği bir anda yeni partneri Dilek yetişecektir.

Kaybettiği nişanlısının yasını tutamadan İstanbul’dan kaçmak zorunda kalan Aslı’nın güvenliğini sağlamak için Mithat ona iş teklifinde bulunur ve Aslı’yı Çetin’in işleteceği yeni tesise, yani kendi yanına yönetici olarak alır. Bu durumu öğrenen Kemal, tesise müşteri kimliğiyle Dilek’i sokar. Böylece Aslı ve çevresindekileri daha yakından takip edebilecektir.

Mithat, Eren’in ölümünden sorumlu tuttuğu Kemal’in Bursa’da bulunmasından dolayı rahatsızdır. Bir yandan da Aslı’nın hayatına birdenbire giren “eski okul arkadaşını” araştırır. Mithat için asıl zorlu süreç şimdi başlayacaktır.

Hem Kemal hem de Mithat kendilerine yönelik tehdidin kaynağını bildiklerini düşünmektedirler. Halbuki gerçek onların zannettiğinden çok farklıdır.

kimay
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #44 : 29 Ağustos 2010, 04:01:28 »

4.Bölüm Özeti

Mithat telefondaki esrarengiz adamla buluşacaktır.Ancak Karacabey,Mithat'ın buluşacağı bu adamın Eren'in ölümüyle ilgili gerçekleri anlatmasından endişe ederek,görüşmeyi engellemek ister.Şimdi işler herkes için birkez daha karışacaktır.Bu arada Aslı en yakınına kadar girmiş ve herşeyini paylaşmaya açık yeni bir arkadaş edinmiştir.Etrafında dönen oyunlardan habersiz, tesise gelip yerleşen Zuhal ile yakınlaşmaya başlar.Oysa Mithat'ı Aslı'dan kıskanan Zuhal onun için zehirli bir oyun hazırlıyordur.Kemal kendisine kızıp ortadan kaybolan Burcu'yu merak etmekte,Burcu'da Kemal'in davasının biran önce sonuçlanması için kendi başına hareket etmektedir.Mithat yaşadıklarından sonra Kemal'in kim olduğu gerçeğini Çetin'e anlatır.Ancak tüm bu olanlardan sonra Mithat'ın kafasında tek soru işareti kalır;Aslı yaşananların neresindedir

Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Televizyondizisi.com forumu hiçbir kurumla bağlantılı olmayan yoruma dayalı bir platformdur.Forum içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir.Televizyondizisi.com bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez.Forum yönetimi olası bir şikayet durumunda tüm yazıları silme veya düzenleme hakkına sahiptir.