Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/televizyondizisi/forum) is not within the allowed path(s): (/home/televizy:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/televizy/public_html/forum/Settings.php on line 57

Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/televizyondizisi/forum/Sources) is not within the allowed path(s): (/home/televizy:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) in /home/televizy/public_html/forum/Settings.php on line 59
 Keskin Bıçak - Fox Tv

Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Sayfa: 1 [2] 3 4   Aşağı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  
Gönderen Konu: Keskin Bıçak - Fox Tv  (Okunma Sayısı 9580 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
asiyim
Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 01 Ağustos 2010, 00:46:26 »

Resimlere devam

« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2010, 23:22:50 Gönderen: TubTub » Moderatöre Bildir   Kayıtlı
Sponsor Baglanti

asiyim
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 01 Ağustos 2010, 00:47:57 »

En son sahnesinde Kerom ölüyor

Anladım ki tek bölümlük bizlerle olacak

Sonra intikam aşkı peşinde sürükleyecek

Kerodan sonra nasıl aşık olacak orasını bilemiyorum ama dizi hoşuma giderse izlemeye devam edeceğim
« Yanıtla #17 : 03 Ağustos 2010, 22:26:19 »

Keskin Bıçak 1.Bölüm Özeti
Mutlu bir gecede İstanbul’da başlayan, ama aynı gecede yaşanan bir olayla geçmişleriyle hesaplaşmak, kendilerini ve aşkı bulmak için Bursa’da yolları kesişen bir kadın ve iki erkeğin intikam, hayat ve aşk kokan hikayesi…
Evlenme arifesinde olan Aslı (Hande Doğandemir), nişanlısı Eren’in (Keremcem) ani ölüm haberiyle yıkılır. Eren, istihbarat görevlisi Kemal’in (Pamir Pekin), uzun süredir peşinde olduğu Karacabey’e ulaşabilmek için gittiği gizli bir operasyonda öldürülmüştür.

Can kardeşim dediği Eren’in ölümü karşısında adeta sarsılan Mithat ise Eren’i öldürenlerden intikam almaya yemin eder. Çıkan çatışmada Eren’e sıkılan kurşunun Kemal ve ekip arkadaşı Burcu tarafından olduğuna inanır. Onlara yaşananların hesabını soracaktır.

Ancak saklanan gerçekler ve hiç hesaba katılmayan olaylar yüzünden intikam almak o kadar kolay olmayacaktır.

Adını ve müziğini Sezen Aksu’nun aynı adlı şarkısından alan Kekin Bıçak, merakla beklenen ilk bölümüyle 5 Ağustos Perşembe akşamı saat 20.00’de FOX’ta
Moderatöre Bildir   Kayıtlı
asiyim
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 04 Ağustos 2010, 20:34:20 »

asiyim
Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 04 Ağustos 2010, 20:53:22 »

]

asiyim
Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 06 Ağustos 2010, 11:40:26 »

Keremcem Keremcem şükür kavuşturana
Çok keyif aldım.Kendi sesini kullanmasına çok sevindim...

Vurulduğu sahneyi çok güzel canlandırdı.Duygusala bağladım hatta bir ara

Yalnız en son vurulsa olmaz mıydı?Azcık daha gönlümüz gözümüz açılsaydı
Kemalin ne olduğunu anlayan var mı?Devlet için çalışıyor orasını anladık ajan mı polis mi?Çok dengesiz hareketleri var...Keşke daha oturaklı olsaydı...

Erende gümbürtiye gitti.Her iki taraftanda kurşun yedi

Vuran kadın aklıma gelmedi ismiTelefonunu silah zannetmişCeza falan alması gerekiyorAma hiçbirşey olmamış gibi yola devam ediyor.Bana saçma geldi açıkcası

Kemal Aslı uyumu güzel olacağa benziyor.

Bir ara Kemal ,Aslı'yı izlerken ekranı dondurup nasıl baktı

Mithat Uğur pektaşa ne kadar çok benziyor.Başka fark eden varmı bilemiyorum ama
İlk defa izledim kendilerini gayet iyi performan sergiledi.
Emirde iyi oldu onu da unutmayalım

not reyting oranları bayağı düşük
tumbavolkia
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #21 : 06 Ağustos 2010, 12:10:13 »

Bu diziyi dün net'den izlemeye başladım... ilk bir saatini izleme şansım oldu desem yeridir... cidden acı sahnelerden dolayı moralim bozuldu.. ve ekranı kapadım.. kalanını yarın izliycem ama şunu söyleyebilriim...

biraz klişe... damardan vurma... ve klasik televizyon dizisi hikayesi...

Kaybolan Yıllar havasında bir dizi...

Ama cidden bir ara ağlamamak için kendimi zor tuttum.. 2 sahne vardı adamı koparıyor...

Geldiğim yere kadar bir değerlendiriyim istedim...

Öncelikle Jenerik çok etkileyci... Müzikde güzel.. Sonra hikaye başladı....

Hikaye genel anlamda şöyle..

Yetimhanede büyüyen 3 arkadaş var.. üçü kardeşden ileri ve hayatları boyunca birbilerini korumuşlar ve hiç ayrılmamışlar.. Mithat (İbrahim Demirkol), Çetin (e. Benderlioğlu) ve Eren (Keremcem)...

Eren evlenmek üzere... Sevgilsi ile telefonda konuşurken görüyoruz kendisini ilk...Kızın ismi Aslı (Hande Doğandemir)... 15 gün sonra evlenecekler.. düğün hazırlıklarını konuşuyorlar.. Neyse.. Esas adam konumunda duran Mithat var... Mithat, Eren'i kardeşinden çok seviyor... Birde zamanında Eren ona böbreğini vermiş.. Ama malesef ki "Arakadaşımın Aşkısın" poziyonu var.. Mithat, Aslı'ya platonik şekilde fena halde aşık.. bu duygusunu bastıramadığı içinde şehre terk edecek ve Bursa'ya yerleşecek...

Mtihat karanlık işlerin adamı... Bir mafya liderinin adamı konumunda... İşi bırakacağını söylediği içinde mafya lideri bir plan yapıp onu burda tutmaya çalışıyor...

Aslı'nın doğum gününde bütün arkadaşlar bir araya geliyor... O gün Aslı ve Eren'in çok yakın olduklarını ve Mithat'ın acı çektiğini görüyoruz.. Gece sonunda Eren, Aslı'yı eve bırakıyor... Sabah için buluşacaklarını söylüyor... Aslı'nın börek yapmasını istiyor...

Aynı gece geç saatlerde 3 arkadaş bir araya geliyor. Mithata kararını açıklıyor.. çetiN'de kendisi ile Bursa'ya geleceğini söylüyor.. Eren, Şaşkın bir şekilde karşı çıkıyor ama yapacak bir şey olmadığını anlıyoruz... (flashbackle yetimhane günlerine dönüyoruz)

Mithat bir telefon alıyor.. Kendisini çağırdıklarını söyleyip masadan kalkıyor... eren'de kendisini yalnız bırakmak istemiyor...

Bu olaydan önce iki karakter ile daha tanışıyoruz... Modern bir stüdyo dairesinde oturan Pamir Pekin ve Kadın ortağı (isimlerini ezberleyemedim)... Anladığımız kadarıyla Mithat'ın peşindeler.. Bunu bu güne kadar başaramamamalarından falan bahsediyorlar... Bir telefon alıyorlar... hemen telaşla yola çıkıyorlar...

Bu sırada Mithat ve Eren, Liman gibi bir yere geliyorlar...  Mithat, arabadan inerken.. eren'e gitmesini söylüyor.. Eren bekleyeceğini ve kendisi için endişelendiğini söylüyor.. mithat artık bu işleri bıraktığını bu son işi olduğunu söylüyor.. Eren arabada kalıyor ve Mithat hedef bölgeye geliyor..

Bir yat'da bir adamla buluşuyor... Bir kaç konuşma sırasında.. elinde dürbünlü bir tüfek olan bir adam görmeye başlıyoruz... Pamir Pekin ve ortağıda orda gizli gizli olayı gözlemliyorlar...

Eren, Mithat için endişelenip arabadan iniyor ve hedef bölgeye geliyor... yatlar arasında mithatı aramaya başlıyor.. Silahlı adam tüfeği Eren'e doğrultuyor... Eren'i fark eden mithat endişeleniyor ve hemen yanına gitmek istiyor.. tam o sırada adam Eren'i karnından vuruyor... Eren şok'da.. Mithat deli gibi koşarak Eren'in yanına koşuyor ve aynı anda silahı ile kurşun geldiği yere silahları saydırıyor... Polislerimzide bu çatışmanın içine giriyor... Onlarda farkında olmadan o çemberin içinde kendilerini korumaya çalışıyorlar... Açık hedef konumunda duram Eren hala ayakta karnını tutuyor... Malesef acı bir olay gerçekleşiyor o anda.. Kadın polis'de yanlışlıkla Eren'i vuruyor.. Bu sefer göğsünden vurulan Eren yere yığılıyor....

Mithat Bir yandan sihını saydırırklen bir yandan da Eren'i kucakladığı gibi buluştuğu yata biniyor.. Buluştuğu adam da vuruluyor... Bu sırada Eren'i ilk vuran adam Mayfa Lideri ile telefonda görüşüp işlem tamam diyor... Mithat'ı tutmak için acı bir plan yaptıklarını anlıyoruz burada... Ama sadece yaralamakmış anlaşılan... Ölümcül vuruş malesef polis tarafından atılan bir kaza kurşunu ile geliyor...

Yat'da Mithat ve Eren arasında geçen konuşmaya tanık oluyoruz... Keremcem burada oldukça iyi bir performans sergiliyor... Eren, Mithat'a.."Aslı'ya iyi bak.. benim yüzümden bunca zaman acı çektiğini ve benim yüzümden gideceğini biliyorum.. " gibilerinden laflar söylüyor.. Miithat, yıkılmış durumda ağlıyor... Eren ölüyor.. Eren'in son nefesini verişi sırasında gözünden akan o son damla'da beni yıkan ilk sahne oluyor.. Morallerim sıfır.. kamera açısı ve zoomlar burda bence başarılıydi.. her acı kopmalık yani.. Yes'le

Mithat, son anda gördüğü  o polisleri öldürmek için yemin ediyor. (Dizi teması Bu işte...)

Neyse.. polisler çok üzgün.. Aradıkları adamı yakalamak isterlerken suçsuz bir insanın ölümüne neden oldukları için acı çekiyorlar...

ertesi gün oluyor.. Anlıyoruz ki Mithat Eren'i bir yere bırakmış ve gitmiş.. eren'i morga getirmişler... Başında Da Pamir Pekin var.. Durumla ilgili  bilgi alıyor.. bu sırada ÇetiN'de aslı'ya durumu söylemek için kpıda beliriyor.. Aslı o anda sabah kahvaltısına gelecek nişanlısına börek hazırlıyor... yada hazırlamış.. ne biliyim..

çetin'i kapıda görünce şaşırıyor.. Çetin.. sadece Eren diyebiliyor.. Aslı.. Tabi.. çaresizce o anda yere yığılıyor...

bir süre sonra onu morga götürüyorlar... Pamir Pekin yani polisimizde o anda eren'in yerinden ayrılmak üzere... Aslı koşa koşa Eren'in yanına gitmek istiyor... Tam o sırada çıkan Polismiz ile çarpışıyor ama Aslı hızla yoluna devam ediyor.. polis çarpan kadını arkadan bakıp yoluna devam ediyor..

Morgda üzeri örtülü Eren'i teşhis için orda.Bu sırada işte Sezen Aksu'nu keskin Bıçak şarkısı çalıyor.  Aslı bitik vaziyette.. perişan.. Örtüyü kaldırıyorlar .... Eren'i görüyor ve  "Ereeennn" diye bağırıyor... Çıkma yolunda ilerleyen Polis... Sesi duyunca öğle kala kalıyor.. Acılı bir yüz görüyoruz o anda..
Geriye dönüyor ve kapıdan sürekli eren diyip delice ağlayan  o kadına bakıyor... bu sahnelerde kopabilirsin işte.. serbest... müzik ve acı tam olmuş yani.. ama bana bu kadar acı yeter dedim ve dayanamadım... "gerisini yarın izlerim" dedim ve yattım...

Oyunculardan mithat'ı oynayan İbrahim Demirkol çok iyi oynamış.. bu adama dikkat derim.. Aslı'yı oynayan Hande Doğandemir bana vasat geldi ama acılı sahnelerde o duyguyu öğle bir verdi ki..

dizinin 2. bölümünü izlermiyim bilmiyorum ama ilk etki "fena değil" modu... İzlemek isteyenler için bir nevi dipnot olsun istedim çünkü bu dizi ile ilgili çok fazla bilgi edinemedik...

Normalde yapmam ama.. Bu dizinin yayınlandığı akşam itibari ile çok fazla kişiye ulaştığını inanmıyorum.. Diziyi izlemek isteyen kişiler için video izle sitesinden bir adres editliyorum... Normalde yasaktır ama bunu diziye destek olarak görün)

http://dizi.wodbow.com/browse-keskin-bicak-1-videos-1-artist.html

Herkeze Bi Tebessüm Borcum Olsun!
asiyim
Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 06 Ağustos 2010, 13:29:42 »

sevgili adminim bende tekrar Kero için bakmak istedim ama dediğinz gibi erişemedim.
video linki için teşekkürler...
Sorun şu ki kalıcı olaca da pek benzemiyor...
GÖNÜLCE
Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 08 Ağustos 2010, 15:20:32 »

Milliyet Gazetesi televizyon ekinden alıntıdır.

GÖNÜLCE
Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 08 Ağustos 2010, 15:22:00 »

GÖNÜLCE
Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 08 Ağustos 2010, 15:24:04 »

tumbavolkia
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #26 : 11 Ağustos 2010, 12:10:43 »

sevgili asiyim için keremcem hazırlarken... bir tane de genel yapayım dedim..

asiyim
Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 11 Ağustos 2010, 12:15:10 »

Teşekkür ederim Adminim çok saol
Ellerine sağlık süper olmuş:)Kırmadığın için isteğimi yerine getirdiğin için s19
tumbavolkia
administrator
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #28 : 11 Ağustos 2010, 12:26:34 »

Sevgili Asiyim...

Ölümle ilgili olduğu için belki... çok içime sinmedi..

ama yine de paylaşıyorum...

asiyim
Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 11 Ağustos 2010, 12:34:56 »

Anladım Adminim yinede çok teşekkür ederim...Bu da öbürkiler kadar güzel...
Sayfa: 1 [2] 3 4   Yukarı git
  Bu Konuyu Gönder  |  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Televizyondizisi.com forumu hiçbir kurumla bağlantılı olmayan yoruma dayalı bir platformdur.Forum içerisindeki yazıların tüm sorumluluğu yazarlarına aittir.Televizyondizisi.com bu yazıların doğru olduğu hakkında bir teminat vermez.Forum yönetimi olası bir şikayet durumunda tüm yazıları silme veya düzenleme hakkına sahiptir.