Familya Dizisi Bitecek mi?

Fulya Zenginer Öğrenciler ile Bir Araya Geldi

Kertenkele’de Horon Eşliğinde İlan- Aşk Edildi

Cesur ve Güzel 2. Tanıtım Fragmanı Yayındandı

Engin Akyürek’in Başarısından Pay Biçmek

Dizi Magazin, Editörden 09 Ekim 2015
3.031 views

Geçtiğimiz günlerde Seul Drama Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu seçilen Engin Akyürek, iEmmy de aday olan ilk Türk erkek oyuncu olmuştu. Oyuncunun artan başarısı iki eski partnerinin fanları arasında tartışma konusu oldu.

Her şey 5 yıl önce Tuba Büyüküstün fanlarının Beren Saat’in marka giyimi, fan sayısı ve boyu gibi özelliklerini eleştirmesiyle başlamıştı. Daha sonra Aşk-ı Memnu büyük başarı sağlayınca Beren Saat fanları da aynı şekilde cevap vermişti. O gün bugündür iki oyuncunun fanları anlaşamadı gitti. Bu anlaşmazlığın son zamanlardaki odak noktası ise Engin Akyürek. İki ismin fanları da Engin Akyürek’in başarısından pay biçme peşinde.

Elbette ki Engin Akyürek’in başarısı tamamıyla partnere bağlanamaz. Yer aldığı yarışmada 1.olarak yeteneğini tescilleyen oyuncu Fatmagül’ün Suçu Ne? ve Kara Para Aşk dizilerinden önce Bir Bulut Olsam dizisindeki performansıyla devleşmişti. Yayın hayatı kısa süren Karayılan dizisinde başarısının ayak sesleri duyulmuştu.

Pekiyi iki dizinin Engin Akyürek’e katkısı ne oldu? Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisi kuşkusuz oyuncuya dünya çapında ün getirdi. Zaten reytinglerine ulaşabildiğim ülkelerden sadece Arnavutluk’ta Kara Para Aşk dizisi Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinden daha iyi reyting almış. Kara Para Aşk dizisi ise oyuncuya rakiplerinin ulaşamadığı ödülleri getiriyor; Seul Drama Ödülleri’nde en iyi seçilen oyuncunun iEmmy’de neler yapacağı ise merak konusu. (tabi bu ödüllere başvurunun yapımcıların inisiyatifinde olduğunu belirtelim) Oyuncunun sosyal medyadaki durumuna bakarsak Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisiyle 2 milyona yaklaşan facebook sayfası Kara Para Aşk döneminde önemli bir artış yaşamadı. Başta Engin Akyürek Universal Fans olmak üzere oyuncuyu her koşulda destekleyen binlerce fanı var.

Açıkçası keramet partnerde olsaydı Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinden sonra 30’dan fazla ülkeye satılan Bir Bulut Olsam dizisi Beren Saat’li İntikam ve Tuba Büyüküstün’lü 20 Dakika’dan daha fazla izlenmezdi. Bu işleri yakından takip edenler bilir artık yıldız isimlerin reyting anlamında çok büyük etkisi kalmadı.(hala dizilerin daha hızlı ve pahalı satılmasında etkileri var) Böyle bir şey olsa şu anda MBC kanalında en çok izlenen dizi Küçük Gelin olmazdı. Yani bu durumda dizilerin başarılarını belli isimlere bağlamak saçma kaçıyor.

Yazıyı bitirmeden küçük bir ekleme yapayım. Rakiplerinin aksine Engin Akyürek’in sosyal medya hesapları ve basındaki haberlerine titizlik gösterilmiyor gibi. Özellikle sosyal medyadaki durum için birçok hayranının şikayet içeren mesajlarını okudum.

 

 

loading...


Yorumlar
  • Mehmetcan

    Engin♡♥♥♥♥tuba Büyüküstün çok seviyorum kara para mükemmel aynı projede görmek istiyoruz yine Ay yapim çalışın

  • Mehmetcan

    Engin♡♥♥♥tuba Beren Saat faniyizzzz onları ekranda görmek istiyoruz

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da88 sorgu var. 0,517 saniyede yüklendi.