Yüksek Sosyete 17. Bölüm Resimleri veFragmanı

Cesur Yürek 2. Bölüm Resimleri ve Fragmanı

Bodrum Masalı 9. Bölüm Resimleri ve Fragmanı

Bugün Hangi Dizi Veya Programı İzleyeceksiniz? (20 Ekim 2016 Perşembe)

Eğlendir(eme)me Dairesi !

Editörden, Manşet, Tv Magazin 28 Eylül 2015
1.194 views

Ekranlardaki işlerin hepsinin bir onaydan,bir denetimden geçtiğini bilmeyen yoktur.

 

Ekranlardaki işlerin hepsinin bir onaydan,bir denetimden geçtiğini bilmeyen yoktur. Bir çok yapımın denetmenlerce beğenilmediği için başlamadan bittiğini ya da yenilikler yaşadığını da biliyoruz.

 

”Madem böyle sıkı bir denetim var, neden bazı işlerde bu denetim etkisini göremiyoruz biz?” diye bir soru geliyor aklıma.

 

”Eğlendirme Dairesi” adlı güldürü programı mesela.

 

O kadar güzel bir ekip var, yapım şirketin BKM, kanalın ülkemizin ilk özel televizyonu olan Star. Bütün şartların gayet uygun. Futbolda denildiği gibi : ”Zemin futbol oynamaya gayet müsait.” durumundasın yani.

 

E peki o zaman nasıl bu kadar vasat bir iş çıkarıyorsun?

 

İlk haftalardaki sunucusuzluk durumu çok dikkat çekmişti mesela. Buna oyuncuların bazılarını sunuş elemanı olarak kullanarak çözüm bulunmaya çalışılmış. İlk durum kadar vahim olmasa da, bu yenilik çakma ÇGHB durumunu oluşturuyor. Çok Güzel Hareketler Bunlar’ın son ve en kötü sezonunda skeçler öncesi skeci yazanlar sahnedeki sunuş görevini alıyordu. Bu durum Eğlendirme Dairesi’nde belli bir intizam içerisinde kendini göstermiyor. Kim denk gelirse o sunuyor yani. Bu yöntem hoş değil tabi ki ama bir çözüm bulma arayışında olunduğunu gösterdiği için buna saygı duyuyorum.

 

Bi de espri kalitesinde zig-zaglı durum var tabi. Açık söyleyeyim benim senaristlik tarafım yok. Dolayısıyla bu konuda atıp tutma hakkına sahip olduğumu da düşünmüyorum.

Ama…

 

Bazı skeçlerin ya da diyalogların ‘gayet vasat’ olduğunu anlamak için bu konuda alim olmaya da gerek yok. Vites yükseltmek zorunlu hale gelmiş. Skeçlerin bir ana fikir belirtmeden,pat diye bitmesi gibi bir sorun da var mesela.”Her skecin bir ana fikri olmak zorunda mı canım?” diye bir soru sorabilirsiniz. Ama bir mesaj içermeden,bir durumun komedisini yapmadan ekranda tutunmak da zor yani.

 

Kaldı ki ; reytinglerde iyice düşmeye başladı. Bu şartlarda Star’ın yeni dizilerinden bir tanesini pazara koyup, Eğlendirme Dairesi’ni 22.30-23.00 kuşağına alma ihtimali de belirmiş durumda. Bu işi daha can sıkıcı duruma getirebilir.

 

Sonuç olarak ; Eğlendirme Dairesi’ni Fenerbahçe futbol takımına benzetiyorum ben.

 

Kadro enfes ama henüz takım olabilme durumu söz konusu değil.

 

Ekibe ve yapıma bol şanslar diliyorum.

 

Çok ihtiyaçları olacak zira.

 

Anıl Koldaş

twitter.com/koldasanil

koldasanil@gmail.com

 

 

loading...


Yorumlar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da101 sorgu var. 0,345 saniyede yüklendi.