Bugün Hangi Dizi Veya Programı İzleyeceksiniz? (19 Ocak 2017 Perşembe)

Sevilen Oyuncu Aşk Laf Anlamaz Dizisinde

İçerde 18. Bölümünde Neler Olacak?

“Survivor 2017” Yeni Bölümü ile 21 Ocak Pazar Başlıyor

Yüzyıllık Mühür Dizisi – Trt 1

Diziler, Günün Dizileri, Trt Dizileri 16 Ağustos 2016
8.945 views

Yüzyıllık Mühür oyuncuları; konusu nedir; ne zaman yayınlanacak; dizi ile ilgili diğer tüm bilgiler ve güncel fragmanlar bu sayfada.

Çanakkale Yüzyıllık Mühür Yeni  Bölümü ile 16 Ağustos Salı Trt1’de | Yiğit Özşener ve Kemal Uçar | Sezon: 1 | Garibaldi Film

‘’Yüzyıllık Mühür, Çanakkale Öyküleri’’ dizi projesi, iki seneden fazla süren yoğun bir emeğin ürünü. Çanakkale savaşını konu alan Çanakkale öyküleri projesi tarihsel iddiasının yanında, işleniş biçimiyle de, ülkemiz yayıncılığında özel bir yere sahip olacağına şüphe yok. Proje tasarımını Miraç Kazancı’nın yaptığı dizi, beşer bölümlü; ”Genç Kahramanlar”, ”Kadın Kahramanlar”, ”Milel-i Selase (Gayrimüslim) Kahramanlar”, olmak üzere üç ana konudan oluşturulmuş. Her konu kendi içinde işleniş biçimiyle bir bütünlük oluşturmakta, her biri seyircide ayrı bir tat bırakacak şekilde ele alınmaktadır. Seyirci, her bölümde ayrı bir sürpriz, her bölümde büyük bir yapbozun, ayrı bir parçasıyla karşılaşacaktır.  ”Genç Kahramanlar”, ”Kadın Kahramanlar”, ”Milel-i Selase (Gayrimüslim) Kahramanlar” olmak üzere ele alınan üç ana çalışmada, her konu iç içe geçmiş beş öyküden oluşmaktadır. Her bir hikâye kendi içinde bağımsız, kendi karakterleri ile ilerlese de o beş öykünün karakterleri ve o karakterlerin yazgıları bir şekilde iç içe geçmiş durumdadır.
Tarihi bir konuyu işleyen bu projeyi benzerlerinden ayıran en dikkat çekici özelliklerinden bir diğeri de, ‘’Kadın Kahramanlar’’ ve ‘’Gayrimüslim Kahramanlar’’  konularının işleniş şekli. Alışılagelmiş, hamasi ve kolaycı bir anlatım yerine, tarihi gerçekliklerden hareketle dönemin ruhunu anlatmaya çalışan bir proje Yüz Yıllık Mühür. Osmanlı vatandaşı olan tüm etnik unsurların vatanseverliğini, vatan toprağına göz diken işgalci kuvvetlere ‘’gâvur’’ diye saldıran gayrimüslim vatandaşlarımızın kahramanlığını gerçeğe müdahale etmeden, hak ettiği değerle anlatmaktadır. Fedakârlıkları ile düşmanın bile saygısını kazanan Anadolu kadınının kahramanlığı da Yüz Yıllık Mühür dizisinin en önemli referanslarından biri.

Yüzyıllık Mühür Dizisi 00007
Yapımcılığını Galibarda Fikir Sanat adına Miraç Kazancı’nın üstlendiği Yüz Yıllık Mühür dizi projesi, yaklaşık yüz kişilik bir ekibin titiz çalışmalarıyla çekimlerini gerçekleştirdi. Prodüksiyonuyla da ön plana çıkan projede Çanakkale Savaşının bütün ayrıntıları gerçeğini aratmayacak bir şekilde yeniden üretilmiş. Yoğun emek isteyen, yüksek maliyet gerektiren birçok ayrıntı, tarihsel sorumluluk bilinciyle hayata geçirilmiş durumda. Yüzyıllık Mühür dizi projesinin, savaş dönemini yansıtan dev dekorlarla, titiz bir çalışmayla tüm tarihsel gerçekliği yansıtan büyük bir platoda beş ay süren keyifli bir çalışma sonrasında çekimleri tamamlandı.
Kadrosunda birçok değerli ismi barındıran projede, Yiğit Özşener, Serkan Kuru, Kemal Uçar, Barış Küçükgüler, Yusuf Güney, Yıldırım Memişoğlu, Şencan Güleryüz, Atsız Karaduman, Nesrin Cavadzade, Selda Alkor, Gökcan Kuru, Onuryay Evrentan Hayal Kahraman Özalp, Emir Benderlioğlu, Sezgi Mengi, Cemal Toktaş, Mehmet Esen, Mehmet Ali Nuroğlu, Mehmet Can Mincinozlu, Rüçhan Çalışkur, Seda Yıldız, Onur Dikmen, Şebnem Dilligil, Levent İnal gibi oyuncuların yanı sıra Osmanlı ve düşman askerlerini canlandıran yüzlerce yardımcı oyuncu bulunuyor.

Yüzyıllık Mühür Dizisi Resimleri

Yüz Yıllık Mühür Dizisinin Yayıın Tarihi belli Oldu

Yiğit Özşener - Ferhat BilgenTRT 1’in yeni mini dizisi Yüz Yıllık Mühür’ün yayın tarihi belli oldu.

Çanakkale’de verilen bağımsızlık mücadelesindeki isimsiz kahramanların hikayelerini konu alan 5 bölümlük yapımın başrollerini Yiğit Özşener, Kemal Uçar, Serkan Kuru, Nesrin Cavadzade, Ali Akdal, Yusuf Güney, Selda Alkor, Barış Küçükgüler, Rüçhan Çalışkur, Sezgi Mengi, Emir Benderlioğlu, Cemal Toktaş, Mehmet Ali Nuroğlu ve Şebnem Dilligil gibi isimler paylaşıyor.

Yüz Yıllık Mühür, ilk bölümüyle 11 Temmuz Pazartesi 21.00’de TRT 1’de!

Yüz Yıllık Mühür Dizisi Geliyor

Serkan Kuru 002TRT 1 ekranlarında Ağustos ayında yayına girmesi planlanan Çanakkale Yüzyıllık Mühür isimli televizyon dizisi ekrana gelmeye hazırlanıyor.

Çanakkale’de verilen bağımsızlık mücadelesindeki isimsiz kahramanların hikayelerini konu alan dizinin oyuncu kadrosunda, Yiğit Özşener, Kemal Uçar, Serkan Kuru, Nesrin Cevatzade, Ali Akdal gibi birbirinden ünlü oyuncuların yanı sıra Türk ve düşman askerlerini canlandıran yüzlerce de figüran oyuncu yer alıyor.

Yapımcılığını Garibaldi Film’in üstlendiği, senaryosu Miraç Kazancı, Korhan Günay ve Taylan Işıklar’ın kaleminden çıkan ve 20 bölümden oluşacak dizinin yönetmen koltuğunda ise Mehmet Bahadır Er oturuyor.

loading...


Yorumlar
İlginizi Çekebilir
Aşk ve Mavi Dizisi – Atv

Aşk ve Mavi Dizisi – Atv

19 Ocak 2017
36.582 views
Kiralık Aşk Dizisi –  Star Tv

Kiralık Aşk Dizisi – Star Tv

19 Ocak 2017
158.984 views
İçerde Dizisi – Show Tv

İçerde Dizisi – Show Tv

19 Ocak 2017
12.759 views
Hayat Şarkısı Dizisi – Kanal D

Hayat Şarkısı Dizisi – Kanal D

19 Ocak 2017
8.664 views
Cesur ve Güzel Dizisi – Star Tv

Cesur ve Güzel Dizisi – Star Tv

19 Ocak 2017
14.744 views
Kara Sevda Dizisi – Star

Kara Sevda Dizisi – Star

17 Ocak 2017
44.293 views
Hangimiz Sevmedik Dizisi – Trt

Hangimiz Sevmedik Dizisi – Trt

04 Ocak 2017
60.848 views
No: 309 Dizisi – Fox Tv

No: 309 Dizisi – Fox Tv

04 Ocak 2017
4.147 views
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da98 sorgu var. 0,999 saniyede yüklendi.