Fulya Zenginer Öğrenciler ile Bir Araya Geldi

Kertenkele’de Horon Eşliğinde İlan- Aşk Edildi

Cesur ve Güzel 2. Tanıtım Fragmanı Yayındandı

Vatanım Sensin 1. Bölüm Resimleri ve Fragmanı

Asla Vazgeçmem ve Kaderimin Yazıldığı Gün Benzerlikleri

Dizi Magazin, Editörden, Manşet 25 Nisan 2015
2.593 views

Kaderimin Yazıldığı Gün, kadrosunda Özcan Deniz , Hatice Şendil ve Begüm Kütük Yaşaroğlu’nu barındıran Eylül ayı itibariyle hayatımıza giren , aşk- çıkmazlık ve bir konakta yaşayan ailenin ilişkilerini anlatıyor.

Asla Vazgeçmem ise, kadrosunda Tolgahan Sayışman, Amine Gülşe ve Şafak Pekdemir gibi oyuncuları barındıran, Şubat ayı ile yayın hayatına başlayan, aşk- çıkmazlık ve bir konakta yaşayan ailenin birbiri ile olan ilişkisini anlatıyor.

Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinde Hatice Şendil’in rolünün Amine Gülşe’ye teklif edildiğini de söylemek gerekir, güzellik yarışmasına hazırlandığı için rolü reddetmişti genç oyuncu.

Dizilerimizin başrol oyuncuların isimleri de birbirine çok yakın. Kaderimin Yazıldığı Gün’de Kahraman Yörükhan olan isim  Asla Vazgeçmem’de Yiğit Kozan oluyor..

asla-vazgeçmem-ve-kaderimin-yazıldığıgünİki karakterimizde, evliliklerini hayatlarına sonradan giren, genç, güzel ve bir o kadar da asi genç kızlar için son vererek, bu bayanlarla evleniyorlar.

Kahramanın ve Yiğit’in ilk eşleri Defne ile İclal arasındaki benzerlikler de gözle görülebilecek derecede. İkisi de dizinin ana konusunda; eşlerinin yaptıkları bir trafik kazası geçiriyor. Defne bebeğini düşürüp,bir daha anne olma şansını yitirirken, İclal 3 yıl boyunca komada kalıyor.

Ve Yine diğer rollerdeki benzerlikten devam edelim…

asla-vazgeçemem-11-bölüm-00001Kahraman’ın abisi, sözü geçmeyen, kendine güveni olmayan, eşi tarafından devamlı doldurulan Yakup Yörükhan’ken, aynı karakter karşımıza Asla Vazgeçmem’de Cahit Kozan rolünde.

Yakup Yörük han’ın eşi, devamlı dedikodu, fitne fesat derdindeyken, Cahit Kozan’ın eşi de altta kalmıyor.

Kahraman’ın annesi evdeki en güçlü konumdayken, burada evin teyzesi aynı rolü üstleniyor.

kaderimin-yazıldığı-gün-26-bölüm-00008 İki dizi de konakta geçiyor, zengin yaşamını sunuyor, iki adam da güzeller güzeli, bakımlı eşlerini bırakıp, sade doğal olan genç kızları seçiyor. İkisi de çok başarılı birer iş adamı, devamlı ihaleler, tehditler ve adlarına yakışır şekilde Kahramanca, Yiğitçe mücadele ediyorlar.

Bu iki karakterin en kısa zamanda bir araya gelip, dertleşmesi gerekir diye düşünüyorum.

Olmaz mı dersiniz? Neden olmasın derim…

 Serpil DAĞÇAYIR

loading...


Yorumlar
  • Yazar

    Teşekkür ederim 🙂

  • Arslan Yıldız

    “Bu iki karakterin en kısa zamanda bir araya gelip, dertleşmesi gerekir diye düşünüyorum.”

    Çok güzel ve etkileyici bir final cümlesiydi.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da93 sorgu var. 0,472 saniyede yüklendi.