Ankara’nın Dikmeni Dizisi – Atv

Ankara’nın Dikmeni 17. Bölümü ile Yakında Atv’de
Sezon: 2

01 Kasım 2014 Cumartesi, 02:41
Ankaranın-Dikmeni-1.-Bölüm-000011

Latif ve Tilbe, Sonat’ın bir spor dalıyla uğraşması gerektiğine karar verip, onu eskrim kursuna yazdırırlar. Dikmen bunu öğrenince Sonat’ın konuyla ilgili hiçbir şey bilmediğini görür ve ona kılıç kullanımıyla ilgili filmler izletir. Bundan çokça etkilenen Sonat’ı pedagoga götürmek zorunda kalırlar.

Beste’ye görücü gelecektir. Bunu duyan Dikmen, Beste’yi görmelerini engellemek için Zeliş’ten yardım ister. Beste’nin yerine geçecek olan Zeliş, gelenleri sinir etmek adına her şeyi yapar. Üstüne bir de Zirek gelince ortalık karışır.

Ramazan’ın gelmesiyle müzisyenler kahvesinde kimse kalmamıştır. Dikmen’in de aklına ramazan davulculuğu fikri gelir. Başlarına gelecekten habersiz olan Latif ve Zirek’i de bu işe ortak eder.

ANKARA’NIN DİKMENİ 16. BÖLÜM FRAGMANI İÇİN TIKLAYINIZ

Ankara’nın Dikmeni Resmen ATV’de !

Dün belirttiğimiz sürpriz haber bugün resmileşti.

 

Kasım ayına gelmemize rağmen hala ne günü ne de tanıtımı belli olan Ankara’nın Dikmeni kanal değiştirdi.

 

Kanal D’nin yarattığı belirsizlikten kendini kurtaran dizinin yeni kanalı ATV oldu.

Bu haberi dizinin senaristi Gani Müjde twitterdan takipçileriyle paylaştı.A 600x556 Ankaranın Dikmeni Dizisi   Atv

 

 

Ankara’nın Dikmeni’ne yeni kanalında başarılar diliyoruz.

 

Anıl Koldaş

Ankara’nın Dikmeni ATV’ye Mi Geçiyor ?

Ankaranın Dikmeni 16. Bölüm 08 Ankaranın Dikmeni Dizisi   AtvSürpriz bir haber.

Kanal D’nin 14 tane dizisinin olması yüzünden yaşadığı yayın akışı karmaşası malumunuz.

Yeni dizilerinden Benim Adım Gültepe ve Bana Artık Hicran De’yi bitiren ; Hayat Yolunda’nın dalgalı sonuçlarına şimdilik dayanan kanalın 2’si yeni toplam 3 dizisi daha yayına girmeyi bekliyor.

Şeref Meselesi ve Poyraz Karayel dizilerinin yanı sıra geçtiğimiz senenin sürpriz işi Ankara’nın Dikmeni de sezonu hala açmış değil.

Bülent Emrah Parlak,Gözde Kansu ve Burak Kut’un başrollerinde olduğu dizinin çekimleri devam ederken, kanal tarafından ne bir fragman ne de bir başlangıç tarihi yayınlanmadı.

Bu belirsiz durum yüzünden dizinin kanal değiştirme durumunun olduğu iddia edildi.

Ankara’nın Dikmeni’nin bu belirsizliğin devamı halinde ATV’ye geçebilecği belirtiliyor.

ATV’nin de Karadayı ve Kara Para Aşk dışında baba bir dizisinin olmaması bu iddiayı güçlendiriyor.

Bu iddiaya henüz bir yalanlama ya da doğrulama gelmedi.

Bakalım neler olacak ?

Bekleyelim görelim.

Anıl Koldaş

Dila Danışman Ankara’nın Dikmeni Dizisine Katıldı

3 Ankaranın Dikmeni Dizisi   Atv

Dila Danışman

Sezon arasında olan Ankara’nın Dikmeni’nin kadrosuna yeni bir oyuncu daha katıldı.

Muhteşem Yüzyıl‘da cariyelerden birini canladıran sonrasıda ise Sana Bir Sır Vereceğim‘in kötü kadını olan Dila Danışman dizinin 2.sezonunda yer alacak.

Danışman dizide Zirek karakterinin kardeşi olacak ve Dikmen’in gönlünü çalacak.

 

Kanal D’de yakında ekrana gelecek olan “Ankara’nın Dikmeni” bir komedi dizisi. Dizinin oyuncu kadrosunda; Bülent Emin Parlak, Burak Kut, Hande Katipoğlu, Nurseli İdiz, Özlem Aydın, Nazmi Kırık, Serap Matyaş ve Tan Güngör  yer alıyor.

Yapımını Tükenmezkalem Film’in, yapımcılığını Gani Müjde’nin üstlendiği, yönetmenliğini Süleyman Seçik’in yaptığı dizinin, senaryosunu da Gani Müjde kaleme alıyor.

Dizinin konusu şöyle;

Dikmen (Bülent Emin Parlak), Ankara’da düğünlerde ve pavyonlarda çalan, her alanda kendini aşmaya çalışan, fakat bunun için yeterli alt yapısı olmayan saf ve temiz bir türkücüdür. Dikmen’in hikayesi bir menajer tarafından ünlü olacağına inandırılıp, varını yoğunu satıp, elinde sazıyla İstanbul’a gelmesiyle başlar. Ne yazık ki, kısa bir süre sonra anlayacağı üzere dolandırılmıştır. Önce karşılaştığı Diyarbakırlı asker arkadaşı taksici Zirek imdadına yetişir, sonra da entelektüel halaoğlu Latif (Burak Kut).

Nenelerinden miras kalan evde yaşamını süren Latif’in, başta piyano öğretmeni eşi Tilbe (Hande Katipoğlu) ve onun emekli konsolos yardımcısı babası ve operacı annesi tarafından, bu davetsiz misafir hiç hoş karşılanmayacaktır. Defalarca evden kaçırıp göndermek isteseler de, Dikmen her olumsuzluğa uyum sağlayacak, Tilbe’nin yükseltmeye çalıştığı statüsü ve aileden gelen aristokrasisinin karşısında kırsallığıyla hep büyük sıkıntı yaşayacaktır. Latif ise çoğu kez karısıyla Dikmen arasında kalacak ve durumu idare edecektir. Çünkü Dikmen’in bu evde miras hakkı vardır ve parasını kurtarana kadar gidecekte başka hiçbir yeri yoktur.

Zamanla Dikmen’in yaşadığı sıkıntılarının yanında onu bu eve bağlayan bir neden daha oluşmuştur; yan komşuları diyetisyen Dilek’in (Nurseli İdiz) resim öğrencisi kızı güzeller güzeli Beste (Özlem Aydın). Farklı tarzları yüzünden aşkını platonik yaşayan Dikmen, evin küçük oğlu Sonat için eğlenceli, renkli bir dünya, evin yardımcısı Tahliye içinse rüyalarının beyaz atlı prensidir.

Her zaman haksızlığa karşı gelen, zayıfın güçsüzün yanında olan Dikmen, elinde sazı ve kırsallığıyla çoğu zaman komik duruma düşecek, fakat naifliğini, iyi niyetini ve özünü hep koruyacaktır.

Önce parasını kurtarmak, ardından da hayal ettiği gibi ünlü bir  türkücü olmak ve Beste’nin kalbini kazanmak isteyen Dikmen’in kentli ailesiyle mücadelesi hiç bitmeyecektir.

Dizinin yapım ve oyuncu kadrosu şöyle

Yapım                                   : Tükenmezkalem Film

Yapımcı                                : Gani Müjde

Yönetmen                            : Süleyman Seçik

Senaryo                               : Gani Müjde

Görüntü Yönetmeni          : Taylan Sancaktar

Sanat Yönetmeni               : Erinç Gürses

Müzik                                    : Cem Erman

Oyuncular                           : Bülent Emin Parlak (Dikmen), Burak Kut (Latif),Hande Katipoğlu (Tilbe), Nurseli İdiz (Dilek),Özlem Aydın (Beste), Nazmi Kırık (Zirek), Serap Matyaş (Tahliye), Tan Güngör (Sonat)

Ankara’nın Dikmeni Tanıtım Fragmanı

Etiketler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>