Familya Dizisi Bitecek mi?

Fulya Zenginer Öğrenciler ile Bir Araya Geldi

Kertenkele’de Horon Eşliğinde İlan- Aşk Edildi

Cesur ve Güzel 2. Tanıtım Fragmanı Yayındandı

Adı Mutluluk Üzerine

Dizi Magazin, Editörden 26 Haziran 2015
1.039 views

Fox Tv ‘de başrollerini Ezgi Eyüboğlu ve Kaan Yıldırım’ın paylaştığı yeni gençlik dizisi dün akşam yayına girdi.

Bol koşuşturmalı olan ilk bölüm,  izleyenlerden tam not aldı.

Babasının otoriter baskısı altında ve üvey annesiyle yaşayan mutsuz Kumsal ile üvey babası ve annesi ile yaşayan Batu Demirci’nin tanışmaları insanları ekrana kilitledi. Ben uzun zamandır bu kadar eğlenceli, kahkaha atarak bir bölüm izlememiştim.

Kaan Yıldırım bence rolüne çok iyi oturmuş, varoş bölgeden gelen genç rolü bence Böyle olmalı. Güldürdü, düşündürdü, kızdı, gurbetçi taklidi yaptı.  Kaan Yıldırım’ı izlerken aklıma nedense Çağatay Ulusoy’un oynadığı Yaman karakteri geldi, Yaman o kadar mükemmeldi ki, varoş bölge yetişmesine rağmen asla üslubunu, beyefendiliğini bozmayan, espri yapmayan, arada kavga eden, zengin olmak için doğmuş bir delikanlıydı, bu yüzden de kendine zenginler içinde kolay yer bulabildi. Ama Kaan Yıldırım’ın Batu’su bana varoş bölgeyi yaşatan gençleri anlatması açısından çok daha inandırıcı geldi.

Ezgi Eyüboğlu’un oynadığı Kumsal ise, kapalı kutularda yetiştirilmiş, annesinin gidişiyle babasının otoritesine girmiş, mutlu olamamış bir geç kız. Sabah tanıştığı biriyle akşam İzmir’den İstanbul’a kaçması fazla abartılı oldu, o da dolandırıldığını düşündü en sonunda… Dolandırılmadı ama dolandırıla dabilir. Bu ülkede her gün kadın cinayetlerinin işlendiği, kadınlara tecavüz edildiği, gasp edildiği gerçeği yadsınamaz. Buna bina yen birine dizi dahi olsa bu kadar kolay inanmamalı bir kadın. Bir psikolojik danışman olarak düşünüyorum ki, genç kızlarımız dizileri rol model alıyorlar ve dizilerdeki genç kızların da saflık derecesi gitgide artarken, erkek modellerin iyiliği, zekâsı artıyor. Ama ülke gerçeğini aykırı olduğunu söylemek isterim. Süreç film imzalı, dizilerde kızlarımız da nedense bu sorun var. Kiraz Mevsimi’nde Öykü fazlasıyla saf bir karakterken, Aşk Yeniden dizisinde Zeynep, uçakta bir saat önce tanıştığı Fatih’in evlilik oyunu teklifini hemen kabul ediyor.

Dizimize dönersek Ezgi, Eyüboğlu’nun ilk dizisiymiş gibi lanse ediliyor. Oysaki uzun yıllardır sektörde olan biri, en son bilindiği gibi Muhteşem Yüzyıl’da değil, İntikam dizisinde rol almıştır. Hatta Ulan İstanbul dizisinde konuk oyuncu olmuş ve Kaan Yıldırım’la adı aşk dedikodularıyla anılmıştır. O kadar yakıştırılmış olacaklar ki ilk dizilerinde birlikte rol verilmiştir.

adı-mutluluk-dizisiUyumlu, ekranı güldürecek bir ikili olacaklarını tahmin ediyorum.

Ama dün gece en çok dikkat çeken isimlerden biri de Ceyhun Mengiroğlu’ydu. Oldukça karizmatik olan genç oyuncu bu yıl adından çok söz ettirecek gibi.

Süreç Film imzalı, yeni dizinin reytingleri bol, ömrü uzun olması dileğiyle…

Serpil Dağçayır

loading...


Yorumlar
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. Sayfa da88 sorgu var. 0,644 saniyede yüklendi.